Чиновники “зробили для людей” медичну реформу, а ті протестують

Чиновники “зробили для людей” медичну реформу, а ті протестують
Кожна нова реформа - це неабиякий стрес для громадян нашої країни. Бо вже стало звичкою, що нічого доброго від урядових змін не буде. А вінничанам і того гірше. Бо у нас експериментально реформували медицину. І як кажуть, з тою реформою - чим далі в ліс... тим страшніше хворіти

 

Якщо хтось з мешканців вул. Київської чи найближчих вулиць захворіє, йому, щоб потрапити до лікаря, потрібно буде подолати півміста. Хоча ще недавно для цього було достатньо подолати кількасот метрів. 

Це тому, що на базі другої поліклініки відкрили загальноміський діагностичний центр.  Як кажуть чиновники від медицини - все для зручності людей. А люди, для яких, за словами чиновників, це все робилось кажуть - їм такого “покращення” не треба! 

Відео дня
> Жителі Київської пов'язують створення діагностичного центру з медичною реформою і влаштували збір підписів проти реформи. Коли у Вінниці проходила акція “Україно, вставай!” списки людей, що протестують проти медреформи передали головному свободівцю Олегу Тягнибоку - кількість підписів там сягала більш ніж 600.

- Зараз модно проводити такі реформи. Аналогічною є пенсійна реформа та багато інших. У підсумку - всі вони спрямовані на знищення простих українців, - говорить Тетяна Заклунна. - Я з дитинства обслуговувалася в 2-й поліклініці. -У мене на руках двоє малих дітей і старий батько. - Щоб показати синів необхідному лікарю доводиться їздити по всьому місту. Чому вузькопрофільних фахівців розігнали? Навіщо нам така реформа? Тепер ті лікарі, до яких я зверталася раніше, працюють - хто на Станіславського, хто на ГПЗ-18, хто на Вишеньці. Це знущання над людьми.  Щоб здати аналізи, нас направляють в Старе Місто. Якщо кому необхідний кардіолог або невропатолог, того направляють на Вишеньку. Скрізь юрби людей у ??чергах, потрапити на прийом до лікаря практично неможливо.

Зі слів директора департаменту охорони здоров'я Людмили Грабович,  появу діагностичного центру на Київській не треба змішувати з нововведеннями, принесеними медичною реформою.

- Півтора роки тому, коли справа рухалася до реформи охорони здоров'я, ми говорили про те, що жителям міста ніде проводити хорошу діагностику захворювань. Якщо на той час взяти всі лікувальні установи, з діагностичної лікувальної апаратури у нас були тільки наша гордість, ангіограф, а в першій лікарні і маммограф, який зараз перебуває в Центрі матері і дитини. Ще два або три апарати УЗД. Безумовно, була непогана діагностична апаратура в приватних медичних структурах. Але ціни там захмарні. Тоді виникла ідея створити діагностичний центр, де буде зібрана хороша діагностична апаратура для того, щоб жителі нашого міста могли на місці проходити діагностику та консультацію.

Допомогли добрі люди 

Ідею вінницької громади та департаменту підтримали. Допоміг закордон ...

Нас почули і Ізраїль, посольство Ізраїлю в Україні запропонувало свою співпрацю. При Міністерстві закордонних справ Ізраїлю є спеціальний департамент, який займається як фінансовою допомогою, так і допомогою обладнанням країнам третього світу і СНД. На рахунку цієї організації більше двадцяти виконаних подібних проектів. Устаткування з Ізраїлю поставили безкоштовно.

Устаткування Ізраїльський департамент нам поставив безкоштовно в дарунок місту. Інша сторона ремонт. Природно, що місто не знайшло б  так швидко фінанси, щоб відремонтувати будівлю. Була потрібна реконструкція першого поверху і частково підвального приміщення.Тут на допомогу прийшов фонд шоколадного короля Петра Порошенка. 

Платно, але не дорого...

Поставлене обладнання дороге. Його необхідно утримувати. Бюджет міста не зміг би це обладнання утримувати. Тому керівництво галузі вирішило створити комунальне підприємство, яке залишиться в мережі лікувальних закладів міста. Виходячи з того, що його створили в допомогу жителям, було простежено за тим, щоб при розробці тарифів ціни на послуги в центрі мають бути не вищі,  нижчі на 30% за такі ж обстеження в приватних клініках.

А у невідкладних випадках обстеження на комп'ютерному томографі безкоштовне. Крім того, передбачені певні знижки і для пацієнтів-пільговиків. 

Щодо лікарів, які раніше працювати у поліклініці, то за словами пані Грабович, всі вони продовжують працювати. 

- Люди не звільнені, їм надали робочі місця. Раніше там був сьомий медичний центр - пояснює Людмила Грабович. - Нині він з'єднаний з шостим центром. Кабінети, що залишилися  від поліклініки,  це філія шостого центру, який знаходиться на 50 років Перемоги. Згідно з вимогами медичної реформи, багато вузькопрофільних фахівців з поліклініки на Київській переведені в дві клінічні лікарні - першу і третю. Дитячі вузькопрофільні лікарі переведені у Центр матері та дитини. Там створене амбулаторно-діагностичне відділення. 

Що говорять в діагностичному центрі?

Зі слів головного лікаря діагностичного центру Оксани Бланар, комунальне підприємство дійсно на правах оренди розмістилося в поліклініці № 2.

- Поліклініка залишилася, але вузькопрофільних фахівців, відповідно до закону про реформування охорони здоров'я, перевели в інші лікувальні заклади. За цим законом вузькопрофільні фахівці повинні бути на іншому рівні. Другий рівень - це багатопрофільні лікарні. При цих лікарнях створені амбулаторні відділення, в яких консультують вузькопрофільні фахівці-хірурги, лор, окулісти, ендокринологи, інфекціоністи, дерматологи, гастроентерологи. Деякі лікарі з цих багатопрофільних лікарень можуть вести прийом в центрах медичної первинної допомоги за графіком. Тут у нас сьомий центр первинної медичної допомоги, а на вулиці 50-річчя Перемоги шостий.

За словами лікарки, створити цей, доволі заплутаний, ланцюжок була не їх ідея.

- Були створені медичні установи первинної ланки, в штатах яких не передбачені вузькопрофільні фахівці. Можуть працювати тільки сімейні лікарі, лікарі-педіатри, і лікарі-терапевти. Далі для пацієнта передбачений вторинний рівень. Це консультативні поліклініки. Вони також створені в нашому місті і для дітей, і для дорослих. І там зібрані всі вузькопрофільні медики. В принципі, сімейний лікар повинен провести детальну діагностику, як і хірург, як і лор, визначити патологію, а якщо вона не в його компетенції, він направляє пацієнта на більш ретельне обстеження. Така практика існує в багатьох країнах, - каже Оксана Бланар.

Щодо скарг мешканців Київської, то, за словами Оксани Бланар, вони безпідставні. 

- Скарги людей щодо діагностичного центру  необґрунтовані. Ніхто перший поверх не захоплював. Тут була тільки реєстратура та допоміжні кабінети. Тут ніколи не було прийому  лікарів, - каже Оксана Бланар. - Якщо людина бажає обстежуватися в діагностичному центрі, вона обстежується там. Якщо бажає обстежуватися в амбулаторній поліклініці або інший поліклініці, вона прямує туди.

 

З Київської на Вишеньку як раз плюнути? 

На сьогоднішній день в другій поліклініці ще залишилися вузькопрофільні фахівці і люди можуть звертатися до них так само як і на центральний офіс, що знаходиться за адресою 50 років Перемоги 18/За. Принаймні так розповідає начальник  шостого медичного центру Людмила Непийвода. 

- Зараз у нас в цій поліклініці залишилося три кабінети. Це хірург, травматолог і окуліст, - пояснює Людмила Володимирівна. - Решта лікарів: кардіолог, гастролог, ендокринолог, пульмонолог, ревматолог, приймають на території  першої  лікарні на Вишеньці. 

І як запевняє лікарка, хворим з Київської дістатись до своїх лікарів на Вишеньку зовсім не проблема. І завдячувати цьому, за її словами, варто іншій реформі, проте вже суто місцевого масштабу - транспортній. 

- Враховуючи транспортну реформу, яка забезпечила багатьох людей безкоштовними транспортними засобами і маршрутками, дістатися з вулиці Київської в інший лікувальний центр не становить особливих труднощів, - каже вона. 

А щоб підтвердити те, що нині хворим взагалі скаржитись немає на що, пані Непийвода наводить приклад з історії. 

-  Найголовніше у нас профілактика, тож людям самим необхідно думати про своє здоров'я. Згадайте земських лікарів і якою вони користувалися популярністю і любов'ю. Це тому, що вони знали всіх людей і все про їх здоров'я. Впевнена, найголовніший лікар для нас - це сімейний лікар.

 

 

Юрій КОМАРНИЦЬКИЙ, 

(097)2342690

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
  • Anonymous
    "Реформаторы" не лечатся в наших поликлинниках, поэтому мы платить будем везде-только результат не в нашу пользу...:
    Anonymous reply Anonymous
    За кілька років Гройсман з Черешнюк розвалили всю медицину
  • Anonymous
    Ця реформа,особливо в нашому місті направлена на знищення населення.І те що безголові чиновники від медицини називають покращенням-жах.Земська медицина-це минуле утопіє.Звичайно,велика економія бюджетних коштів при земській медицині,але ми платим податки і утримуєм медицину.Треба по перше розігнати 95%чиновників від медицини і не чипати існуючи лікувальні заклади всіх рівнів.
  • Anonymous
    Вы должны понять: в США 70 процентов нищих, 20 проценов - средний класс и 10 процентов толстосумов. В Америке хорошо быть только двум категориям, - либо богатым, либо нищим. Для богатых - всё за свой счёт, а для нщих наработаны тысячи программ. Одна из них; государственные бесплатные мединцинские страховки (их болше сотни). Другая социальная программа - продовольственные кариточки (фудстемпы).По этой карточке ты имеешь право покупать в любом магазиен (где принимают эти карточки) только продукты (даже пиво нельзя). По медицинской страховке ты выбираешь себе врача и лечишся у него по звонку. Позвонил, тебе назначили время и вперёд. Лекарства получаешь в аптеке по рецепту врача бесплатно. Например я получаю с женой каждый месяц лекарств на 1500 долларов бесплатно. О чём идёт речь. Вас в 91-м году обманным путём американцы при помощи внутренней "пятой колоны" (еврейско-западенской), развалили Союз и насильно втянули в капитализм, под хитрым названием: (ринкові відносини), втянуть втянули, а не наработали ни одной программы ( да и никто не собирался нарабвтывать эти программы) по защите населения. Вот на этом то и спекулируют евреи Тягныбокы-Фротманы, Яценюкы, Кличко-Этинзоны. Они все давно работают на Америку и вешают вам лапшу лишь бы захватить власть. Все деньги давно у них, осталось только - ВЛАСТЬ. Кто бы не пришёл к власти, - жизнь людей не улучшиться. Нужно менять не власть, а саму экономическую систему. Тое-есть должно быть "фыфти фыфти" - (пядесят на пядесят). 50 процентов - государство, - 50 процентов - частная собственность. Хочешь, иди работай на государсвенное предприятие, хоешь иди работай на "дядю", а хочешь открывай своё дело. Тогда и работа будет, и полки будут не как в 90-х ( пустые). Если вы этого не поймёте, - вы ещё долго будете бегать по майданам с криками "ГЭТЬ"!
  • Anonymous
    Надоело читать о мнимых улучшениях.Цены на диагностику в МУНИЦИПАЛЬНОМ центре выше чем во многих частных центрах! Как такое могло получится,если ремонт за благотворительные деньги Порошенко,оборудование подарили Израильтяне,специалисты свои-халявные,помещение-государственное????!
    Anonymous reply Anonymous
    Не ну нормально платим налоги за них закупают оборудование или за счет спонсоров а тут комунальное предприятие нарисовалось.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:08 Вже сьогодні: День відкритих дверей у ВНТУ – дізнайся все про вступ 2025! (Новини компаній) 21:01 На Вінниччині прикордонники виявили раритетний молитовник, написаний на івриті play_circle_filled photo_camera 20:03 На трасі зупинили п'янючого водія ВАЗ без документів photo_camera 19:02 Вінницька агрофірма повернула 15 мільйонів несплачених податків Від читача 13:48 Вінничани можуть вивчати польську мову на безоплатному курсі — деталі 18:32 «Мурашки по шкірі»: як студенти Вінницького техколеджу влаштували флешмоб до Дня вишиванки play_circle_filled photo_camera 17:29 У Вінниці провели ще одну успішну трансплантацію нирки photo_camera 16:28 Хати заговорили трипільськими орнаментами — реалізують проєкт «Подністровський стінний розпис» photo_camera 16:10 Суд покарав мешканця Хмільника, який «зливав» дані про ТЦК photo_camera 16:00 Де купити жіночу, чоловічу та дитячу вишиванку у Вінниці (партнерський проєкт) 15:15 У Вінниці збиратимуть 28-метрові низькопідлогові трамваї. Будуть нові VinWay? 14:52 На Київській у водія виявили майже 14-кратне перевищення норми алкоголю 14:11 Вчителька з Вінниці за 16 000 доларів обіцяла відправити ухилянта до Молдови photo_camera 13:03 Жахлива ДТП під Вінницею: легковик зіткнувся з двома автобусами, є постраждала play_circle_filled photo_camera 12:12 Безхазяйне забере Вінниця. Як місто працює з майном, в якого немає власників? 11:03 Після «параду» в Москві — за шинами на Вінниччину: викрили небезпечного туриста 10:04 Де у Вінниці 14 травня відключили воду та світло? Перелік адрес 10:00 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців подології поруч (партнерський проєкт) 09:07 Дрони-камікадзе атакували. Вінниччина серед регіонів, які були під ударом play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up