Бити один одного в гомілку, бігти марафон з дружинами, що сидять на спині догори ногами, котитися з горба за сиром та прасувати одяг у найекстримальніших місцях… чого тільки не вигадають люди!
- Це сміх один, а не види спорту, - каже футболіст футбольної команди "Вінниця" Владислав Степанюк. - Мені деякі з них навіть важко вимовити! Цікаво, а як проходять тренування з "камінь, ножиці, папір"?!
Сирна гонка
Суть - люди біжать з гори за сиром! Той, хто першим перетнув фінішну лінію і схопив сир, отримує його як приз.
Біля підніжжя пагорба в день обов'язково чергують кілька карет швидкої допомоги та бригада рятувальників. Слід додати, що під час гонки кожен раз серйозно травмуються учасники та й самі глядачі: забої спини, шиї, голови, переломи ніг, рук, ребер. Тому останнім часом для неї беруть головки сиру вагою не більше п’яти кілограмів, у той час як раніше вони важили до 18 кілограмів. Поліція періодично намагається заборонити захід, та марно. Тож вирішили зробити вступні внески у 20 фунтів стерлінгів, що викликало обурення городян.
Герлінг - футбол, бейсбол та хокей у одній грі
Герлінг - це командна гра кельтського походження. В герлінг грають ключками та м'ячем. Мета гри — набрати більше очок ніж команда-суперник. Це поєднання футболу, бейсболу та хокею. Придумали такий вид спорту в Ірландії. Екіпірування герлера: футбольна форма, захисний шолом і дерев'яна ключка. Суть гри - забивати м'ячі у ворота суперника. В герлінг грають переважно ірландці. В інших країнах світу в герлінг грають здебільшого члени ірландської діаспори у Великобританії, Північній Америці, Новій Зеландії, Південній Африці та Аргентині.
Найшвидша гра на світі - джай-алай
Вигадали її баски, і розповсюдили по світу з Іспанії. Гра проходить на арені, де є стіни. Саме стіни тут вважаються «воротами». У джай-алай використовують дуже твердий м'яч. Ним жбурляють в стіну суперника. М’яч летить просто на шалених швидкостях. В середньому, 290 кілометрів на годину. Гру джай-алай називають «найшвидшим спортом на Землі». Гравці кидають м’яч в стіну, використовуючи спеціальний плетений кошик з кривою рукавичкою, приблизно 64 сантиметри в довжину.
У свою чергу, гравець команди супротивника намагається зловити м'яча своєю мега-рукавичкою, перш ніж той торкнеться стіни. Якщо м'яч упав, вдарився об стіну чи відлетів - гол зараховується команді, яка кидала м'яч. Щось подібне до сквоша. М’яча міняють кожні 15 хвилин - від постійних ударів об стіну з нього злазить вся шкіра. При попаданні його на величезній швидкості в людину, наслідки можуть бути найсумніші...
Шахoбокс - і сила, і розум
Шахбокс, або шахобокс — вид спорту, що поєднує шахи та бокс. Цей вид спорту популяризував голландець Іпе Рубінґ, який і став першим чемпіоном світу з шахбоксу в середній вазі на турнірі в Амстердамі 2003 року. Берлінський і лондонський клуби — найчисельніші шахбоксерські клуби у світі. Отже, поєдинок триває 11 раундів: шість раундів шахів і п'ять раундів боксу, і вони між собою чергуються. Правила партії в шахи ґрунтуються на правилах ФІДЕ для швидких шахів, а боксу — на правилах змагань з любительського боксу. Перемогу отримує той, хто відправив суперника у нокаут, чи поставив йому мат. Якщо нічия, а в боксі не було нокауту, перемога надається за очками в боксерських раундах. Якщо при цьому і в боксі присуджена нічия, перемога присуджується тому, хто грав чорними фігурами.
Шин-кікінг - чемпіонат зі стусанів у гомілку
Це суворе змагання досить популярне в Котсуолд, там же, де й сирна гонка. Суть гри проста - потрібно бити ногами по гомілці противника до тих пір, доки він не впаде. Перемога ваша, якщо "звалите" суперника у двох раундах з трьох.
Екстремальне прасування
Суть цього виду спорту дуже проста: потрібно взяти праску, прасувальну дошку і погладити що-небудь у найбільш несподіваному місці. Тут уже починається чистий політ фантазії. Ви можете водити праскою по дошці під час стрибка з парашутом або ж спокійно прасувати речі, стоячи на вершині Евересту. З екстремального прасування поки немає чемпіонатів, чи інших спортивних заходів, але прасувальники продовжують показувати світу чергові божевільні способи погладити речі. І неофіційно називають таке захоплення видом спорту.
Кабадді - майже як квач
Ця цікава гра починається з того, що одна команда посилає свого гравця "загарбника" на територію противника. Якщо він доторкається до будь-кого з протилежної команди і тікає на свою територію, то він заробляє очко. Якщо до "загарбника" доторкнулися або його схопили і він не встиг втекти, очко дістається суперникам. Будь-який гравець, до якого торкнулися, вибуває з гри. І так грають до тих пір, поки одна з команд не втратить усіх учасників. Вперше таку забаву провели у Індії, а перша гра на міжнародному рівні пройшла в Даці в 1985 році. У 1990 році кабадді був включений в програму Азійських ігор в Пекіні, з тих пір кабадді є регулярною спортивною дисципліною на Азіатських іграх. Перше змагання з кабадді серед жінок пройшло на міжнародних змаганнях в Гуанчжоу в 2010 році.
Підводний хокей
Хто б міг подумати, що люди зважаться грати в хокей під водою? Такий вид спорту придумав англійський конструктор Алан Блейк. Хокей під водою мало чим відрізняється від традиційного хокею. Тут використовується дерев'яна 30-сантиметрова ключка і півторакілограмова шайба, виготовлена зі свинцю і захищена пластиковою оболонкою. Важких та дорогих каркасів як у хокеї, наприклад, на льоду тут не треба. Достатньо рукавички, яка запобігає ударам, маски, ласт і повітряної трубки. Грають тут два тайми по 15 хвилин. Завдання підводних хокеїстів - забити шайбу у ворота суперника. Правда, тут виникають труднощі, бо людина без повітря може прожити всього кілька хвилин. Гравцям просто необхідно періодично виринати на поверхню і вдихати кисень. Судять гру за відеокамерами, які знаходяться під водою.
Норвезький біг з дружинами
У Фінляндії проводять змагання, в якому чоловіки повинні долати смугу перешкод зі своїми дружинами на плечах. До того ж, жінки мають висіти на чоловікові догори ногами і головою вниз. А для того, щоб ще ускладнити завдання, на 250-метровій смузі перешкод є два бар'єри і яма з водою. Головний приз - кількість пива, рівна вазі дружини переможця. Чим важча дружина - тим більше пива. Ну, якщо виграєте, звісно!
Камінь, ножиці, папір
Мабуть, немає такого вінничанина, який не знав би, що це за гра. Більшість суперечок у дитинстві, а у декого навіть зараз, вирішувалися саме таким способом. А от тепер це офіційна гра, за якою щороку проводяться чемпіонати світу. Вперше цей чемпіонат був організований у Торонто. Вартість участі - близько $25 доларів, а призовий фонд складає досить велику суму - 7000 доларів і золота медаль на груди.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер