Зміни в субсидіях-2021: кому дадуть, а в кого заберуть?

Зміни в субсидіях-2021: кому дадуть, а в кого заберуть?
Уряд розширив перелік категорій, які можуть претендувати на субсидію. Серед них — власники житла з великою площею, сім'ї заробітчан, люди без доходів / Фото: vmr.gov.ua
  • На початок зими у 2020 році, субсидію стали отримувати більше 27 тисяч сімей у Вінниці.
  • Кількість отримувачів держдопомоги може зрости, бо разом зі збільшенням тарифів на комуналку, уряд дещо скоротив обмеження для отримання субсидії.
  • Хоча і не без неприємних нюансів.

Постанова Кабміну № 1282 від 16 грудня 2020 року була опублікована 24 грудня. Але, як значиться у тексті, норми та її положення застосовуються з 1 листопада 2020 року. Тобто, вона почала діяти «заднім числом».

— Ми зараз проводимо автоматичний перерахунок субсидій (без додаткового звернення отримувача субсидій - авт.), збільшуємо розмір допомоги через зростання тарифів, — говорить директорка міського департаменту соцполітики Валентина Войткова. — Оскільки постанова набула чинності з листопада, то і за минулі місяці будемо робити донарахування, які отримувачі субсидій побачать у своїх виплатах за наступні періоди.

Водночас, як каже Войткова, «буму» звернень за субсидією після зростання комуналки ще немає.

Відео дня

— «Прозорі офіси» працюють у звичному режимі, який був запроваджений з початком карантину. Приймаємо за попереднім записом, — говорить директорка департаменту соцполітики. — Також автоматичний перерахунок проводять і жителям приміських сіл, які увійшли до складу Вінницької міської ОТГ. У приміщеннях колишніх сільрад, працюють віддалені робочі місця «Прозорого офісу», де фахівці оформлюють субсидії, приймають документи на муніципальні доплати, на видачу різних видів довідок тощо.

Заробітчани та люди без доходів

За урядовим рішенням субсидії тепер можуть отримувати сім’ї заробітчан. Але якщо люди офіційно працюють за кордоном та в країнах, з якими Україна не оформила договір про соціальне забезпечення.

— При зверненні за субсидією потрібно надати довідку про офіційне працевлаштування за кордоном, — пояснює Валентина Войткова.

Ця норма поширюється також на заробітчан, які за кордоном офіційно працюють нянями та доглядають за дитиною, віком до трьох років. Сім’ї цих працівників в Україні тепер також мають право на отримання субсидії.

На період дії карантину претендувати на субсидію можуть особи, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати ЄСВ (єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

— В основному, звільнені від сплати ЄСВ в нас непрацюючі пенсіонери. І якщо раніше  їм не можна було отримати субсидію через завелику площу житла, то тепер вони на це мають право. Рішення про призначення державної допомоги в такому випадку приймає комісія при виконкомі міської ради, — пояснює Войткова.

Власники «великого» житла

Раніше власники квартир площею 120 квадратних метрів і будинків площею 200 квадратних метрів не могли розраховувати на субсидію. Тепер субсидія не призначається, якщо загальна (а не опалювальна, як було раніше) площа житлового приміщення перевищує 130 квадратних метрів для квартир і 230 квадратних метрів для будинків. 

— Це і позитивна зміна, так і не дуже, — роз’яснює Валентина Войткова. — Зокрема, у власників приватних будинків можуть бути різні добудови, підвали, сараї, які оформлені в загальну площу будинку. І хоча ці приміщення можуть бути нежитловими чи без опалення, але вони складають більше 230 квадратних метрів, то субсидію ці сім’ї не зможуть отримати.

Директорка департаменту соцполітики підкреслює, що обмеження на площу житла не застосовується при розрахунку субсидій для сімей, які проживають у дитячих будинках сімейного типу.

А ще отримали право на субсидію ті люди, які стали власниками квартири або будинку протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії. Але якщо це житло люди отримали в дар або в спадщину.

За що забирають гроші

Для отримувачів субсидій встановили механізм повернення надмірно виплаченої субсидії у грошовій безготівковій формі. Люди, які подали недостовірну інформацію у декларації, мають повернути надмірну виплату на рахунок держбюджету. І щоб не потрапити в таку ситуацію в департаменті соцполітики радять повідомляти про майнові зміни.

— Отримувачі субсидій мають повідомляти про всі зміни у домогосподарстві. Для прикладу, якщо хтось з членів родини виписався з помешкання, була зроблена покупка, на суму більше 50 тисяч гривень, — говорить Валентина Войткова.

Також продовжують діяти умови, через які людині відмовлять у призначенні субсидії. А саме, якщо є прострочена на понад три місяці заборгованість за комунальні послуги і розмір боргу більший за 340 гривень. Не зможуть отримувати субсидію боржники по сплаті аліментів.

Не дадуть субсидію людям, які за рік перед зверненням за держдопомогою, набули у власність рухоме чи нерухоме майно, вартістю від 50 тисяч гривень. Не буде субсидії і у власників транспортних засобів (крім причепу, мопеда та тих ТЗ, які отримали з соцзахисту), з дати випуску якого минуло менше п’яти років.

Без субсидії залишаються сім’ї, в складі яких є 18-річні люди без офіційних доходів та є борг по сплаті ЄСВ за три місяці. Хоча є винятки. Родинам з 18-річними членами, дадуть субсидію, якщо ця людина отримує хоча б один з видів доходів — стипендію, пенсію, соціальну допомогу по інвалідності, допомогу по безробіттю / частковому безробіттю. Причини відмови у наданні субсидії чітко визначені у пункті 14 постанови Кабміну №848.

 

Подати документи і заяву на отримання субсидії, нагадаємо, можна онлайн — через сайт Міністерства соцполітики. А за цим посиланням ви можете перевірити стан своєї субсидії — чи призначили її та яку суму.

 

Читайте також:

Важливо! У Прозорих офісах змінилися телефонні номери

В Україні зросли виплати на дітей. Хто зможе отримувати більше?

Більше 10 тисяч вінничан отримують муніципальні доплати. Як оформити?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Степан Куберский

    Дуже дохідливо і конкретно розяснено порядок отримання і неотримання субсидії
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:20 Вночі захисники неба знищили 30 ворожих дронів: ППО працювала і на Вінниччині 09:06 Страшна хвороба забрала життя Захисника України Михайла Данилюка з Крижопільської громади 08:04 У цей день вітайте Захара та Геннадія. Історія, традиції та заборони 5 грудня 08:00 Відключення світла: в які години 5 грудня застосують графіки на Вінниччині Від читача 10:31 "Громадянам пропонують роботу і намагаються видурити гроші" 21:00 У Вінниці відкриють виставку «Мальовнича хронографія українських свят» 20:14 У Вінниці використовують сучасну техніку для ремонту трамвайних колій: 20 хвилин — і ділянка полагоджена 19:58 Не допустили до змагань через борг у 32 тисячі євро: що відомо про скандал у федерації хокею на траві 19:35 Електронний чи паперовий? Що таке військово-обліковий документ і хто має право перевіряти 19:08 Шкільні автобуси, придбані за кошти освітньої субвенції, передали вінницьким громадам 19:00 Гастрономічна карта світу у Вінниці: екзотичні смаки та атмосферні заклади для гурманів (партнерський проєкт) 18:18 Мала на озброєнні сотні ядерних боєголовок. Якою була 43-тя Вінницька ракетна армія? photo_camera 17:24 «Мамо, ми тут заради Перемоги!»: як мужня жінка продовжує боротьбу з ворогом замість сина 17:20 Святий Миколай на носі: історія свята, традиції та прикмети (ОПИТУВАННЯ) 16:33 «А потім кажуть, що жінки здіймають галас». Чому ТЦК забирають телефони та чи мають на це право? 16:15 Піца, бургер, смачні ресторанні страви або фітнес-меню: замовляйте страви з доставкою швидко та легко(партнерський проєкт) 16:02 В Шаргороді нетверезий водій на «Ланосі» спробував відкупитися від патрульних, але не вдалося 15:59 День людей з інвалідністю у Вінниці відзначили концертом «Ми-частина суспільства» 15:57 Після війська — нове життя. У «Кльовому місці» діє програма підтримки для Захисників photo_camera 15:11 На Вишеньці кур'єр Glovo в'їхав у трамвай та отримав численні травми play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up