На шаховому турнірі в Гнівані малюки дали бій дорослим

На шаховому турнірі в Гнівані малюки дали бій дорослим

Географія шахових змагань на Вінниччині неухильно розширюється. Восьмого лютого, вперше за останні чотири роки, обласний турнір провели й у Гнівані. Ігри проходили у добре відремонтованому та затишному приміщенні міського Будинку культури.

Відкрита першість Гніванської ОТГ зібрала 55 шахістів. Вони представляли Вінницю, Жмеринку, Немирів, с. Кудлаї (Немирівський район), с. Ровець (Вінницький район), Козятин і «господарів поля». Турнір пройшов за підтримки голови Гніванської ОТГ Володимира Кулешова, Вінницької обласної федерації шахів і меценатів.

На урочистому відкритті пан Кулешов привітав учасників. А представник обласної шахової федерації подарував організаторам 15 шахівниць та ігрових комплектів, що стало у нагоді.  

Гра тривала у 9 турів за швейцарською системою. Серед учасників були спортсмени різної статі і віку. Малюки, в першу чергу представники Вінницької МДЮСШ № 6 і її філії (клубу «Романтик»), дали справжній бій дорослим та нерідко їх перемагали. Серед них були й шестирічні «гросмейстери» – Юрій Перепелиця та Іван Винокур. Вони, як і деякі інші учасники шахових баталій у Гнівані, готуються до чемпіонату Вінниччини серед дітей до 8 років.   

Лідери постійно змінювали один одного. Причому по черзі очолювали перегони діти і дорослі. В підсумку тріумфували жмеринчани. Чемпіоном став досвідчений Олег Макогонюк, а срібним призером – юний Назар Шаталюк. На третьому місці – Роман Миронюк (Гнівань). Трійку кращих серед жінок склали екс-чемпіонка України серед дівчат Вікторія Біляк (Гнівань), Ангеліна Богомживуща (Вінниця) і Олександра Цюпало (Жмеринка).

Організатори подбали про низку додаткових призів. Серед іншого, відзначили наймолодшого учасника – шестирічного вихованця вінницького клубу «Романтик» (філії МДЮСШ № 6) Івана Винокура. А також найстаршого гравця – 79-річного Вадима Мазура зі Жмеринки.  

Головним натхненником і організатором відкритої першості Гніванської ОТГ був місцевий тренер Олег Ліщишин.

– Це змагання ми планували провести ще наприкінці минулого року, але тоді не склалося. Ми вирішили організовувати відкриті турніри, аби сприяти прогресу місцевих гравців. Зазвичай дорослі шахісти збираються і грають в міському Будинку культури, – розповідає Олег Ліщишин. – В Гнівані шахами займаються діти, починаючи із першого класу. Маємо певні успіхи. Приміром, наші команди торік здобули бронзові медалі на обласному юнацькому чемпіонаті в Літині і на спартакіаді школярів у Вінниці.

Очільник Гніванської ОТГ нагадав, що тут приділяють велику увагу розвитку спорту, в тому числі й «королівської гри».

– Ця гра стала невід’ємною складовою в житті нашої громади. Плануємо й надалі організовувати шахові турніри та приймати участь у виїзних змаганнях, – каже Володимир Кулешов. – Приємно, що після кількох років перерви у Гнівані відновили зимовий відкритий шаховий турнір, який збирає гравців із різних районів та міст.

В майбутньому влада ОТГ збирається допомагати щороку у проведенні декількох шахових змагань – для гравців різного рівня.

– Я сам граю в шахи, тому добре розумію специфіку цього виду спорту. Збираємося закупити столи для міського клубу, що допоможе збільшити кількість учасників шахових турнірів. Дякуємо обласній федерації шахів за підтримку інвентарем. Ми також дбатимемо про покращення матеріальної бази шахістів Гніванської ОТГ.

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (1)
  • Ярослав
    Мамо, а я покакав!
    Мурашки між собою грали, і тепер хваляться на всю країну.
    От якби проти діючих чемпіонів україни/світу щось показали, наприклад Іванчука, от тоді мали повне право хвалитись. А так, абсолютно нульове досягнення.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:08 Сьогодні вітаємо Христину, Гліба та Бориса. Історія, заборони та прикмети 24 липня 21:01 Для дітей захисників з Вінниччини відкрили реєстрацію на безкоштовну поїздку до Латвії 20:02 Під час евакуації тіло героя вдруге атакував ворожий дрон: історія Владислава «Хана» Смаглія play_circle_filled photo_camera 19:19 Скільки коштує стати студентом: ціни на навчання у вінницьких вишах у 2026 році Від читача 20:38 «Переносити війну на територію агресора»: Євгеній Хмара і Михайло Драпатий визначили перші кроки 19:01 Органний концерт, форум і виставка: у Вінниці відзначать День святого Якова photo_camera 18:39 Не розслабляйтеся: після прохолоди погода готує новий сюрприз photo_camera 18:09 Ветерани та родини полеглих захисників можуть отримати компенсацію на купівлю житла 17:57 «Якби не «шахеди», ми б і далі сиділи зі старими вікнами»: чому так кажуть мешканці будинку на Магістратській photo_camera 17:39 П'яний водій тікав від патрульних і врізався в авто на світлофорі photo_camera 17:07 На Вінниччині затримали двох військових, які продавали «білий квиток» photo_camera 16:14 Підіймає штангу і рятує життя: кандидат у майстри Юлія Липач евакуює поранених photo_camera 16:02 36-річна жінка в лікарні, будинок — без частини даху. Сталося дві пожежі за добу photo_camera 15:44 На війні загинув 29-річний випускник вінницького педуніверситету Ярослав Коломієць 15:37 Комендантська година, 2,05 проміле й відсутність документів. У Вінниці зупинили водія Ford photo_camera 15:07 У Писарівці та Тиврові сталися ДТП, за кермом скутерів були 11-річні діти photo_camera 14:30 «У мене не було жодного двохсотого»: історія єгеря з Хмільника, який на фронті з сином і братом play_circle_filled photo_camera 14:07 Прикинувся 17-річним і два роки шантажував 7-річну дитину — суд оголосив вирок 13:13 261 бій за добу — де російська армія намагалася прорвати оборону photo_camera 12:21 Кожен четвертий пенсіонер живе на 112 гривень на день — а що на Вінниччині?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up