Традиційно на день зачаттяправедною Анною Пресвятої Богородиці (22 грудня) вінницькі групи паломників вирушають до Почаївської лаври - місця, яке приваблює віруючих із різних куточків не тільки України, а й світу.
Щоб одужати - пірнай у студену воду
По дорозі туристам пропонують відвідати джерело святої Анни. Там навіть у лютий мороз вода не замерзає і зберігає температуру +4. За християнськими переказами, тут колись з'явився слід стопи святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. А згодом із того божественного сліду утворилося джерело. Багато жінок вірять, що вода виліковує жіночі хвороби, а також допомагає боротися з безпліддям. Головне в цьому процесі - пересилити себе: роздягтися та пройти босоніж кілька метрів від роздягальні до води по холодній бетонній підлозі. Проте навіть у зимовий період прочанки пірнають тут у воду з головою. Чоловіки слідують цьому ж прикладу, іноді й діти. Ті, хто не наважився на моржування, вмиваються. Та "бувалі" прочани переказують, що ніхто з охочих пірнути, на диво, не хворіє.
- Кожного разу, коли я відвідую джерело, почуваю себе духовною, турботи земні відходять на задній план, - розповідає вінничанка Олександра. - Цього року я була разом із родиною, що значно зблизило нас. Зазвичай після купань ніхто з нашої групи не хворіє, а навпаки - відчуває приплив бадьорого настрою.
У трапезну потрібно поспішати
Проживання в готелі для прочан на території Почаєва - це також відповідальна частина паломництва. Навіть там необхідно поводитись відповідно: одягатись просто, розмовляти у коридорах не дуже голосно, а жінка обов'язково має бути у хустці. Про шкідливі ж звички у стінах лаври потрібно забути зовсім. У затишних кімнатах готелю більшість дерев'яних меблів виготовлена руками монахів. А головне місце, яке у домівках більшості сучасників займає телевізор, відведено під ікони. Після служби у строго визначені години запрошують у трапезну. Страви дуже прості: салат, овочевий суп. Проте особливо смакують монастирські пряники, їх і везуть додому як гостинці.
Вінницькі паломники Таня та Надія Михайлівна у студену воду занурювалися з молитвами. Фото надане вінницькими прочанами
Символічна стопа святої Анни у Почаївській лаврі. Фото надане вінницькими прочанами
Із узгір'я, де розташована лавра, відкривається романтичний краєвид. Фото надане вінницькими прочанами
Ранкова служба у соборі. На задньому плані - цілюща ікона Богоматері, яку після служби опускають для прочан. Фото надане вінницькими прочанами
Джерело святої Анни. Цілюща сила води широко відома у православному світі. Фото надане вінницькими прочанами
Довідка
Паломницькі поїздки зазвичай організують на замовлення групи прочан від Свято-Преображенського та Хрестовоздвиженського храмів.
Вартість проїзду автобусом: від 50 гривень.
Проживання у готелі для паломників: кімната для родини (чотири спальні місця) - 70 гривень;
місце у кімнаті для восьми людей однієї статі - 10 гривень.
Відвідування трапезної: середня вартість обіду - сім гривень на людину.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Сайт Святого Джерела Анни
https://dzherelo.com.ua