Кабмін 27 січня ухвалив рішення про компенсації людям, в будинках яких встановлено електроопалення. Загальна сума компенсацій становитиме 1,4 мільярда гривень.
«Важливо, що це буде стосуватися не лише українців, які мають електроопалення, а й багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Наголошую, що людям не треба буде кудись ходити і носити довідки. Такі компенсації будуть автоматичні», — передає прес-служба уряду слова прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Відповідну постанову Уряд ухвалив із доопрацюванням. До цього ми переглянули проект постанови. З неї дізналися повний перелік категорій споживачів, які матимуть право на компенсацію:
Важливо! Компенсації за електроопалення будуть нараховувати тим споживачам, які не мають субсидій. При цьому кошти цієї виплати не будуть враховувати у сукупний дохід сім’ї для обрахунку всіх видів соціальної допомоги.
Розмір виплат, як зрозуміли з проекту постанови, це різниця між фіксованою ціною для населення (з 1 січня — 1,68 грн за кВт) та скасованим раніше пільговим тарифом (90 копійок з кВт).
Їх не будуть давати людям «на руки», а перераховуватимуть напряму енергопостачальникам — в нашому випадку, це «Енера Вінниця». Компенсацію виплачуватимуть щомісяця, протягом першого кварталу 2021 року. Виходить, що ці виплати покриють здорожчання електроенергії за січень, лютий та березень.
Змінена постанова про компенсації за електроопалення ще не опублікована на офіційному сайті уряду.
На засіданні уряду, 28 грудня, змінили тариф на електроенергію для населення. Під час презентації проекту рішення в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко зазначив, що цією постановою продовжують дію спецобов’язків для енергопостачальників, а саме: продавати електроенергію населенню за фіксованими цінами і запровадили єдиний тариф для населення. Якщо цього не зробили, то ціни на електроенергію зросли б на 2,5 рази, повідомляв Вітренко.
Постанову №1325 від 28 грудня 2020 року ухвалили без зауважень. Таким чином уряд запровадив єдиний фіксований тариф для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год (із ПДВ). Така ціна діятиме з 1 січня до 31 березня.
Тарифи на багатозонні лічильник продовжують діяти. Однак пільговий тариф, у розмірі 0,9 грн/кВт-год за перші 100 кВт-год місячного споживання, скасований. Нацрегулятор (НКРЕКП) постановою №15 від 6 січня 2021 року скасував пільгові тарифи на електроенергію для населення, що проживає у будинках з електроопаленням.
Раніше такі споживачі з 1 жовтня до 31 квітня включно оплачували електроенергію за ціною 0,9 грн/кВт-год в обсязі споживання до 3000 кВт-год за місяць та 1,68 грн/кВт-год — понад 3000 кВт-год. Багатодітні, прийомні сім’ї та родини у дитячих будинках сімейного типу платити 90 копійок за кіловат незалежно від обсягу спожитої електроенергії.
На тлі тарифних протестів, нагадаємо, уряд розробив план зниження тарифів на газ і електроенергію.
Читайте також:
Зміни в субсидіях-2021: кому дадуть, а в кого заберуть?
Бізнесу на замітку. Нові правила і податки, які діють для ФОПів з 2021-го року
Газові коефіцієнти «зникнуть» з платіжок вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер