«Дорогі віряни і всі вінничани!
У 2020 році ми святкуємо Пасху незвичним способом. Карантинні заходи обмежили нас до території свого дому чи квартири і звузили круг зустрічей до найближчих.
Можливо, що ви є вже дуже втомлені сірою буденністю, самотністю, одноманітністю, несносним характером чоловіка чи дружини, чи галасом своїх дітей. Можливо, що багато хто відчуває себе, як у в’язниці. Якщо відчувате себе втомленими і обтяженими, значить ця Пасха є для вас, бо Господь приходить саме до таких, щоб потішати.
Можливо, у цьому році ми краще зрозуміємо, що Пасха — це не свято кошика з паскою, ковбасою і крашанками, які треба обов’язково занести до храму, щоб освятити. Цього разу ми, пастирі, пропонуємо особливим чином святкувати Воскресіння Христове у домашній церкві, тобто в колі сім'ї. Ми пропонуємо навчитись домашнім літургіям, де буде звучати слово Боже і молитва. Нехай ця Пасха пробудить у нас тугу за живим спілкуванням з Богом і іншими. Нехай нас всіх оживляє думка, що ніщо, навіть коронавірус і карантин, не зможе відділити нас від любові Бога, яку Він явив у Воскресінні Ісуса.
Бажаємо вам здоров’я тіла і ще більше — здоров’я душі. Любіть один одного! І пробачайте один одному, якщо хтось мав би щось проти іншого! Світлої Пасхи!»
Отець Костянтин Морозов,
настоятель парафії Пресвятої Діви Марії Ангельської у Вінниці
Через карантин, нагадаємо, з храмів стали робити онлайн-трансляції богослужінь.
Зокрема, записи з католицького костелу на Соборній викладають на ютуб-каналі. А в храмі на Пасху можуть перебувати до десяти парафіян одночасно.
Свої богослужіння з трансляцією онлайн проводять й священники ПЦУ. На фейсбук-сторінці Вінницько-Барської єпархії публікують анонси з часом служінь.
Митрополит Варсонофій Вінницької єпархії УПЦ також закликає вірян, які відчувають слабкість чи хворобливий стан, не приходити до церкви. І опублікували рекомендації як діяти під час священослужіння у храмах на час карантину. Відео з богослужінь публікують на фейсбук-сторінці Вінницької єпархії УПЦ.
Чи підете ви до храму на Великодень?
Читайте також:
Великдень на карантині: як цьогоріч можна буде освятити паску. ОПИТУВАННЯ
На Великдень радять залишатися вдома та дивитися богослужіння онлайн. РОЗКЛАД
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер