Наша читачка пожалiлася: нiякого життя не має у своїй власнiй квартирi через сусiдського пса! Молодий породистий красень (за описами схожий на ердельтерьєра) кожного буднього дня тероризує пiд’їзд своїм виттям. Це починається, тiльки-но хазяї йдуть на
Наша читачка пожалiлася: нiякого життя не має у своїй власнiй квартирi через сусiдського пса! Молодий породистий красень (за описами схожий на ердельтерьєра) кожного буднього дня тероризує пiд’їзд своїм виттям. Це починається, тiльки-но хазяї йдуть на роботу, лишаючи пса самого вдома. «Вiдчуття таке, нiби знаходишся на кладовищi, кажуть же, що собака виє на покiйника, - продовжує жiнка. - Єдиний спосiб припинити тi звуковi рулади - подзвонити в квартиру по телефону. Тодi собака перестає вити, починає гавкати. Покладеш трубку - знову виє». Яким чином це припинити, якщо власники пса нiчого не роблять?!
собаку МIЛIЦIЄЮ НЕ ЗАЛЯКАЄШ
Як пояснили нам спецiалiсти клiнiки ветеринарної медицини, собака, безперечно, сумує сам у квартирi. Психологiчнi особливостi усiх собак вiдмiннi, у цього, можливо, розвивається нервова хвороба. Молодий собака може це перерости, але взагалi-то породисту тварину, поки вона не досягла року, треба дресирувати. Господарям варто порадити вiдвести пса до спецiалiстiв-кiнологiв, можливо, вони знайдуть вихiд. До речi, є цiлий список порід, якi не рекомендується утримувати в багатоповерховому будинку. Нiяких фiзичних та медичних методiв проти виття не iснує. Одягати на собаку вдома намордник або давати йому заспокiйливе не можна - у першому випадку ви ще бiльше травмуєте психiку тварини, у другому - зiпсуєте їй здоров’я.
Насправдi проблема з виттям полягає у небажаннi господарiв якось її вирiшувати. Якщо самi вони здавна не живуть у мирi iз сусiдами, то й не дуже будуть поспiшати рятувати сусiдськi вуха. Дарма припускати, що вони завели собаку спецiально, аби дошкулити оточуючим, - знати наперед, що пес стане вити, неможливо, свою тугу за господарями вiн мiг би виявляти по-iншому. (Наприклад, бешкетувати: нещодавно до ветеринарiв звернувся власник, пес якого, поки вiн не повернеться з роботи, вiддирає шпалери вiд стiн).
Проблему можна вирiшити у правовiй площинi - поскаржитись дiльничному мiлiцiонеру на те, що собака порушує спокiй оточуючих. Щоправда, до 23-ї години шумiти у себе в квартирi дозволяється. Але все одно варто написати заяву i пiдписатися мешканцям кiлькох квартир. Тодi дiльничний проведе з господарями собаки бесiду i, можливо, зобов’яже їх «виселити» тварину - наприклад, вiддати до родичiв, які проживають у приватному секторі. Взагалі утримання собак та котів у квартирах будинків регулюється відповідними правилами, за порушення яких ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу у розмірі до трьох неоподатковуваних мінімумів. Якщо ж порушення скоюється повторно протягом року, то розмір штрафу збільшується, а тварина конфіскується.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.