Як школярі сіяли дуби і горіхи, з яких колись має вирости ліс

Як школярі сіяли дуби і горіхи, з яких колись має вирости ліс
  • Продовжується щорічна кампанія зі створення лісових насаджень у Вінницькій області. Сьогодні висадка дерев була у Жмеринці.

  • Козацька організація виховує в учнів дух патріотизму через любов до природи. Як саме читайте у матеріалі.

Триває активна весняна висадка лісових насаджень. У зв'язку з різким приходом весни, час вінницьких лісівників по всій області розписаний буквально похвилинно. Але, як виявилось, у них є досить багато помічників. Усі вони хочуть допомогти, спробувати працювати в лісі, висадити своє дерево і поєднати це з відпочинком на природі.

Журналістка відвідала державне підприємство “Жмеринське лісове господарство”, де сьогодні створювати нові ліси допомагали учні Жмеринської загальноосвітньої школи № 1. Також на допомогу прийшли учасники новоутвореного учнівського шкільного лісництва “Подільські діброви” та члени громадської організації “Жмеринське козацьке товариство”. Вони пропагують бережливе ставлення до природи. Це була їх перша спільна акція зі Жмеринським держлісгоспом.

Відео дня

—  Сьогодні ми проводимо роботи з відновлення лісових насаджень на території Жеринського лісництва в урочищі Ляляко-Могилівська дача. Ми діємо у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”. Роботи проводяться на лісокультурній ділянці. Загальна площа посіву займає 2,3 гектара. Основні породи, що будуть сьогодні висіяні, це дуб звичайний, горіх чорний та гікорі. — розповідає директор ДП “Жмеринське лісове господарство” Петро Бендера.

Загалом у Жмеринському лісовому господарстві на 2018 рік заплановано висадити 62 гектари лісових культур. На сьогодні план виконаний на 70%. Також тут створюють захисні насадження. Тобто на деградованих, непридатних для сільськогосподарської діяльності землях лісівники створюють нові ліси. Таких у них заплановано створити 10 гектарів. Висаджують зазвичай сосну звичайну, сосну кримську, дуб червоний тощо.

— Це лише початок створення і відновлення лісу. У подальшому будуть проводитися ручні та механізовані догляди, щоб дерева могли благополучно вирости в нормальних умовах. Ми маємо власний лісорозсадник у Барському районі загальною площею 3,2 гектари. Там ми заготовляємо насіння 30 видів різних порід дерев, які потім висаджуємо у рамках проекту відновлення лісу. — зазначає головний лісничий ДП “Жмеринський лісгосп” Сергій Мацюк.

Також в акції взяли участь представники громадської організації “Жмеринське козацьке товариство” українського реєстрового козацтва. Два роки тому вони створили новий дитячий підрозділ "Пластуни". А минулого року, побачивши користь і перспективність цього підрозділу, відкрили так звану школу виживання. Це самостійна структура, у якій діти навчаються виживанню у лісі, готуються до захисту  Батьківщини. Також маленькі члени громадського об’єднання проходять відповідне навчання бойовим мистецтвам. Такі польові виходи відбуваються і зимою, і літом, щоб діти показали, що вони вміють і як поводять себе в умовах живої природи.

Окрім школи виживання, організація займається також патріотичним вихованням. У їхній структурі є чотири вчителі історії, які розробили відповідну навчальну програму програму. У її рамках під час кожного заняття вони проводять короткий екскурс в історію України, козацтва та його походження.

Спільно з керівництвом Жмеринського держлісгоспу та учнями школи у межах всеукраїнської акції "Майбутнє лісу у твоїх руках" вони намагатимуться зберегти і розширити наші ліси. Тому вони створили низку екологічних програм, оскільки є багато ділянок, які потребують догляду або відновлення.

— Одна з таких програм "Відтворити матінку природу". ЇЇ ми хотіли б поширити на всю область. На жаль, зараз люди вперто не хочуть прибрати сміття, що залишають після свого відпочинку на природі. Нас це дуже засмучує, бо ми хочемо, щоб наші ліси були чистими. Тому плануємо провести ще одну акцію, яка стосується очистки лісу. У подальшому — організувати ще й зачистку водоймищ, — розповідає наказний отаман “Жмеринського козацького товариства” Віталій Кошубський.

Автор ВІКТОРІЯ ГРАБЕНКО


 

  


 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up