Продовжується щорічна кампанія зі створення лісових насаджень у Вінницькій області. Сьогодні висадка дерев була у Жмеринці.
Козацька організація виховує в учнів дух патріотизму через любов до природи. Як саме читайте у матеріалі.
Триває активна весняна висадка лісових насаджень. У зв'язку з різким приходом весни, час вінницьких лісівників по всій області розписаний буквально похвилинно. Але, як виявилось, у них є досить багато помічників. Усі вони хочуть допомогти, спробувати працювати в лісі, висадити своє дерево і поєднати це з відпочинком на природі.
Журналістка відвідала державне підприємство “Жмеринське лісове господарство”, де сьогодні створювати нові ліси допомагали учні Жмеринської загальноосвітньої школи № 1. Також на допомогу прийшли учасники новоутвореного учнівського шкільного лісництва “Подільські діброви” та члени громадської організації “Жмеринське козацьке товариство”. Вони пропагують бережливе ставлення до природи. Це була їх перша спільна акція зі Жмеринським держлісгоспом.
— Сьогодні ми проводимо роботи з відновлення лісових насаджень на території Жеринського лісництва в урочищі Ляляко-Могилівська дача. Ми діємо у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”. Роботи проводяться на лісокультурній ділянці. Загальна площа посіву займає 2,3 гектара. Основні породи, що будуть сьогодні висіяні, це дуб звичайний, горіх чорний та гікорі. — розповідає директор ДП “Жмеринське лісове господарство” Петро Бендера.
Загалом у Жмеринському лісовому господарстві на 2018 рік заплановано висадити 62 гектари лісових культур. На сьогодні план виконаний на 70%. Також тут створюють захисні насадження. Тобто на деградованих, непридатних для сільськогосподарської діяльності землях лісівники створюють нові ліси. Таких у них заплановано створити 10 гектарів. Висаджують зазвичай сосну звичайну, сосну кримську, дуб червоний тощо.
— Це лише початок створення і відновлення лісу. У подальшому будуть проводитися ручні та механізовані догляди, щоб дерева могли благополучно вирости в нормальних умовах. Ми маємо власний лісорозсадник у Барському районі загальною площею 3,2 гектари. Там ми заготовляємо насіння 30 видів різних порід дерев, які потім висаджуємо у рамках проекту відновлення лісу. — зазначає головний лісничий ДП “Жмеринський лісгосп” Сергій Мацюк.
Окрім школи виживання, організація займається також патріотичним вихованням. У їхній структурі є чотири вчителі історії, які розробили відповідну навчальну програму програму. У її рамках під час кожного заняття вони проводять короткий екскурс в історію України, козацтва та його походження.
Спільно з керівництвом Жмеринського держлісгоспу та учнями школи у межах всеукраїнської акції "Майбутнє лісу у твоїх руках" вони намагатимуться зберегти і розширити наші ліси. Тому вони створили низку екологічних програм, оскільки є багато ділянок, які потребують догляду або відновлення.
— Одна з таких програм "Відтворити матінку природу". ЇЇ ми хотіли б поширити на всю область. На жаль, зараз люди вперто не хочуть прибрати сміття, що залишають після свого відпочинку на природі. Нас це дуже засмучує, бо ми хочемо, щоб наші ліси були чистими. Тому плануємо провести ще одну акцію, яка стосується очистки лісу. У подальшому — організувати ще й зачистку водоймищ, — розповідає наказний отаман “Жмеринського козацького товариства” Віталій Кошубський.
Автор ВІКТОРІЯ ГРАБЕНКО
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер