Втекли 20 хлопців з Якушинецької колонії

Втекли 20 хлопців з Якушинецької колонії
Це сталося одразу після вечері. 7 листопада вихованці Якушинецького училища соціальної реабілітації вийшли з їдальні. Хтось скомандував: «Розбігаємось» і 20 хлопців кинулись в розсипну. У різних місцях Вінниці знайшли поки що 17 хлопців

- Вранці в маршрутці почув, що з колонії в Якушинцях двадцять хлопців втекли, - такий телефонний дзвінок роздався у редакції 8 листопада, телефонував чоловік, схвильований тим, що ніде не може отримати відповіді на питання - небезпечно зараз в місті чи ні?
- Всюди телефонував і на «Гарячу лінію», і на 102, казав, що як батько та чоловік переживаю за дитину, яка йде зі школи сама, за дружину, яка ввечері повертається за роботи. Просив простої відповіді - щось відомо, і наскільки небезпечно? А чув: «Ми нічого не знаємо». Усьому базарові все відомо, а більше ніхто...

Навіщо створювати паніку
- Це просто діти, і лякати людей передчасно не потрібно, - говорить директор училища Віктор Бобрук.
Директором він працює вже 25 років, а раніше був член збірної радянської команди по футболу, замполітом у Жмеринському училищі, а потім його направили у Вінницю.
Зараз в училищі соціальної реабілітації перевиховують 37 неповнолітніх.
Десять днів тому Віктора Бобрука призначили головою ради директорів училищ соціальної реабілітації.
По всій Україні таких закладів лише три - Якушинецьке училище, Макіївка і Охтирка.
Директор училища не хоче говорити про своїх вихованців як про злочинців, лише як про дітей, що вже стали на шлях перевиховання.
- У нас тут все на довірі, територія не охороняється, і за весь час були лише поодинокі втечі, але вертались самі чи міліція приводила, - говорить Віктор Бобрук. - Тут як у школі, працює педколектив, вихователі, психологи, майстри, і якщо стався такий випадок, на це була причина, про яку говорити рано.

Створена комісія
- Тут уже була заступниця губернатора Людмила Спірідонова, зустрічалась з учнями які втікали, та з педагогами. Доручила провести службове розслідування, з’ясувати причину, чому неповнолітні покинули заклад, - говорить заступник начальника обласного управління освіти Анатолій Бачинський. До речі, хлопці, які тікали та повернулися, поки що ніяк не пояснюють свій вчинок, кажуть, захотілось і все. Але нам здається, звичайно це припущення, що втеча була свого роду реакція протесту на дії, які відбулися в дитячому колективі, а що там відбулося - невідомо. Нехай комісія сама зробить аналіз, чому діти пішли з училища.
Ще три хлопці, один з Києва, інші з Рівненської та Миколаївської області.

Відео дня
>Сюди попадають за ухвалою суду
Як каже директор закладу, в училище соціальної реабілітації направляються діти за злочини, в тому числі і тяжкі.
- Тут діти перебувають три роки, потім протягом ще трьох років за долею дитини стежать вихователі, 25 днів на рік дитина, коли є домівка, має канікули, а за добру поведінку ми їх відпускаємо гуляти по місту на сім годин, - говорить Віктор Бобрук. - Тут діти покарані, але вони перевиховуються. І згідно з нашим законодавством, а також положення - за те, що вони втекли, хлопцям нічого не буде.

За три роки на карточці 20 тисяч
Раніше на величезній території закладу грали у футбол триста пацанів. За статистикою 90% таких дітей перевиховуються, тож 270 хлопців з трьохста, найвірогідніше продовжили життя, минаючи грати.
Зараз у Якушинцях 37 хлопців від 14 до 18 років, не тому, що злочинів стало менше, а тому, що в більшості випадків з залу суду навіть за легкий злочин їх відправляють у виправну колонію.
- Коли ж дитина, яка скоїла злочин, потрапляє до училища соціальної реабілітації, вона мало того, що набуває професію, на карточку дитини постійно капає копійка у вигляді стипендії, частково заробітної плати. За три роки дитина може на карточку отримати до 20 тисяч гривень. Але головне у цьому всьому, що людина виходить з чистою не заплямованою біографією, - говорить директор училища. - Його беруть в армію, на роботу...

Їх тут навчають жити
Педагоги закладу кажуть, що деякі діти не хочуть не хочуть покидати заклад після завершення терміну, тому вони знову звертаються у суд, щоб подовжили термін.
- Їх тут навчають жити, вони нічого не вміють, ані користуватись тими самими банкоматами, щоб гроші зняти з карточки, їх навіть возять та вчать це робити. Також їх навчають найпростішим речам - прати власні речі, посмажити картоплю чи яйця. Просто обходити себе, - говорять педагоги. До речі, у них звичайна зарплата як у викладачів і надбавка за шкідливість.
І хоча прокуратура проводить перевірку відносно додержання своїх посадових обов'язків працівниками училища, директор не вірить, що викладачі у чомусь винні.

Шукали всім особовим складом
- Від керівництва Якушинецького училища соціальної реабілітації поступила інформація, що о 19.30, 7 листопада двадцять неповнолітніх від 14 до 18 років вчинили втечу, - каже прес-офіцер обласної міліції Анна Олійник. - Більшість цих дітей рішенням суду визнанні винними у вчинені тяжких злочинів. Всі працівники районного відділу міліції були підняті по тривозі. Перекривали маршрутки в напрямку вокзалів, опрацьовували кафе, розважальні заклади. До четвертої години ранку працівники міліції знайшли 17 осіб. Хлопці вешталися містом, по Хмельницькому шосе, проспекту Коцюбинського, п'ятеро хлопців вийшли з лісу на об'їзній. Їх усіх повернули у заклад. Зараз проходять розшуки ще трьох неповнолітніх.

Довідка
У грудні 1934 року постановою Уряду України була відкрита дитяча колонія в с. Якушинці. У виборі місця брав активну участь Антон Макаренко, по ініціативі якого в ті роки відкривалися дитячі установи, які називалися тоді дитячими комунами-колоніями. Виховну роботу в Якушинецькій колонії по рекомендації Антона Макаренка очолив його учень Семен Калабалін.
З 1952 року в колонії створене трирічне спеціальне ремісниче училище закритого типу.
В 1965 році замість Якушинецької дитячої колонії було створене спеціальне профтехучилище.
13 жовтня 1993 року Кабінет Міністрів України затвердив нове Положення про спеціальне профтехучилище, згідно з яким учні в училище направлялися тільки за рішенням суду терміном до трьох років.

З 1995 року Якушинецьке спец. ПТУ перейменоване в професійне училище соціальної реабілітації.
До професійного училища соціальної реабілітації направляються неповнолітні правопорушники у віці від 14 до 18 років, на підставі рішення суду, за скоєні злочини.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Anonymous
    тепер їх стратять!
    Anonymous reply Anonymous
    не стратять)
  • Anonymous
    Помню, как меня впечатлила в свое время глава о малолетках в "Архипелаге ГУЛАГ", потому тоже вчера своих детей предупредила, чтоб были осторожнее.
    Anonymous reply Anonymous
    По улицам бродит и похуже отродье, чем эти беглецы. Мой сын, когда с тренером приезжал туда для показательных боёв, был удивлён. Его слова: "Они такие же дети. Живут нормально: компьютеры, телевизор, одеты прилично и сытые. Так же, как мы играют, о чём-то спорят, расспрашивают. Просто дома у многих из них такого не было". Я не думаю, чтобы руководство было виновато в побеге. Может, захотели просто свободы и путишествий? А ваши дети не малолетки и не могут оступиться? Вы в этом уверенны?
    Anonymous reply Anonymous
    спасибо за поддержку, я работаю с ними
    Anonymous reply Anonymous
    ^^директор заведения детектед
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 На Вінниччині викривають масове браконьєрство під час нересту photo_camera 20:04 Підлітки Вінниці зійшлись у словесному двобої на морально-етичні теми 19:15 «Нас хочуть виселити»: у профучилищі №7 говорять про рейдерське захоплення навчального закладу play_circle_filled photo_camera 19:03 Спека, холод та посуха були у квітні 2025 — підсумки погоди на Вінниччині play_circle_filled Від читача 12:25 Мапування малих річок Вінницької громади для збереження та сталого управління 19:00 Чим зайняти дітей влітку. Огляд літніх таборів, гуртків у Вінниці (партнерський проєкт) 18:19 «Дівчинка панічно боялася тривог і втратити маму». Коли і чому треба вести дитину до психолога 18:02 Червоний Хрест передав Вінниччині котельні для стабільного опалення photo_camera 17:29 «Я вже не думав про заробіток»: як вінничанин створює лоти для зборів і пам’ятки для військових play_circle_filled photo_camera 17:10 Одна смерть та гектари згарищ: оприлюднили наслідки пожеж за добу на Вінниччині photo_camera 16:07 Викрили підпільний «алко-цигарковий» бізнес на Вінниччині. Троє ділків підуть під суд photo_camera 16:00 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 15:09 У Вінниці рятувальники зняли літню жінку з даху магазину 14:11 Судять чотирьох чоловіків за незаконний видобуток вапняку на понад півмільйона гривень photo_camera 13:13 Харківщина, Донбас, Запоріжжя: де були найгарячіші бої минулої доби? photo_camera 12:41 Тест до Дня кондитера: склали десять питань для справжніх ласунів 12:20 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:01 Погодний «коктейль» передають на вихідні: заморозки, штормовий вітер та грози 11:32 Нічна дронова атака: зі 150-ти запущених «шахедів» не збили 24, які наслідки? play_circle_filled photo_camera 11:09 Моніторинг виявив: Вінниця — серед лідерів у боротьбі з курінням у громадських місцях photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up