Віруючі з Погребища подали в суд на… Леніна

Віруючі з Погребища подали в суд на… Леніна
У чергову річницю Жовтневої революції, 7 листопада, у Погребищі відкрили пам'ятник тому, хто у далекому 1917 році став організатором повалення самодержавства в Росії – Володимиру Леніну. Щоправда, спочатку пам'ятник демонтували, а тепер – відновили.

З позовом до суду про необхідність демонтувати пам'ятник "вождю світового пролетаріату" у райцентрі звернулася місцева релігійна громада. Суд задовольнив позов. Бронзовий монумент демонтували, але не знищили.
- Віруючі навели в заяві два неспростовні, на думку суду, аргументи, - каже заступник міського голови Погребища Володимир Марченко. – По-перше, вождь світового пролетаріату був ініціатором переслідування церкви і релігії загалом. По-друге, пам'ятник Леніну стояв зовсім поруч із будівлею Свято-Успенського Собору, який належить Українській православній церкві Московського патріархату. Тому релігійна громада виступила проти такого сусідства.
Після рішення суду своє рішення винесли депутати міськради.
- Пам'ятник Леніну на балансі міськради, - каже міський голова Погребища Анатолій Білик. – Тому я не міг самостійно надати дозвіл на його знищення. На сесії одразу виникло декілька питань. Наприклад, за чиї кошти демонтувати монумент, куди потім його подіти, як на це реагуватимуть представники Компартії України і їхні прихильники?
Щоб взяти до уваги думки всіх зацікавлених сторін, міський голова ініціював ще й проведення за участю їхніх представників розмови за «круглим столом».  Домовилися про те, що витрати на демонтаж пам'ятника взяла на себе релігійна громада. Але сам монумент не відправили під прес. Його знову підняли на постамент. Тільки в іншому місці.
– Тим часом сесія прийняла рішення про виділення нового місця – монумент вождю встановлять на площі перед міським Будинком культури, - уточнив міський голова.
Довідка:
В області тільки один пам'ятник Леніну знаходиться на державному обліку об'єктів культурної спадщини. Встановлений він у місті Хмільнику. Монумент зберігається на обліку тому, що є роботою високого рівня. Решта скульптурних пам'яток із зображенням вождя революції і світового пролетаріату визнані такими, що не мають важливого значення. Тому на підставі двох документів - наказу Міністерства культури і рішення облради – зняті з державного обліку об'єктів культурної спадщини і передані у власність територіальних громад. Відтак громади мають вирішувати, як бути далі з пам'ятниками Леніну, пояснили в обласному управлінні культури.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous

    снимают памятники и подают в суд те, чьи деды, в своё время разрушали церкви и делали в них конюшни. Кому мешает памятник? Ну поставьте рядом памятник Петлюре или Бандере и всех делов...
  • Anonymous

    Саму вичерпну інформацію надало обласне управління культури. Латунь, чи бронза - коштують не дешево, ото і були-б гроші щоб придбати канцтовари, яких завжди не вистачає.

    Anonymous reply Anonymous

    дурак ты александр,это история и ее не возможно поменять на канцтовари.Пройдет еще немного времени и те кто демонтировал эти памятники снова будут их ставить лишь бы прогнуться..Идея комунизма и социализма не умрет прийдут новые люди и правильно ее вдохновят без террора и репресий ,
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 29 квітня до 6 травня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:23 Учні сьомого ліцею на благодійному ярмарку зібрали 140 тисяч гривень на безпілотники для ЗСУ 19:42 ІТ-компанія допомагатиме Подільському зоопарку піклуватися про оленів, коней та орланів photo_camera 19:03 У Вінниці відзначатимуть 160-річчя Михайла Коцюбинського. Що саме запланували? Від читача 15:59 Командир батальйону полку ССО «Рейнджер» розповів про службу у спецпідрозділі 18:15 Субсидії на неопалювальний період: хто отримає автоматично, а кому треба переоформити 17:06 Оля Полякова долучилася до благодійного вечора, де зібрати сім мільйонів на потреби ЗСУ 16:10 Вакцина проти COVID від AstraZeneca може викликати тромби 15:10 Можливі зміни: дати останніх дзвоників та екзаменів у 2024 році 14:30 «Найголовніше, за що ми молимося — за нашу Перемогу». У храмах Вінниці відзначають Великдень play_circle_filled photo_camera 14:25 Українські майстри розписали 800 писанок і встановили рекорд photo_camera 13:13 Нові сектори з пенсійних питань для МВС у трьох областях: де їх знайти 12:34 Суд виніс вирок драгдилеру, який постачав наркотики до колонії 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:17 Скасування ‎статусу обмежено придатний. Що потрібно знати призовникам 10:25 «Пироговський пікнік» у Вінниці буде з благодійністю, майстер-класами, фудкортом (ПРОГРАМА) photo_camera 10:11 Вигідно відкласти пенсію. Як українське законодавство стимулює працювати довше? 09:48 рф завдала 5 ракетних, 69 авіаударів і 74 обстріли з систем залпового вогню. Є жертви серед цивільних 09:34 Першокласники 15-го вінницького ліцею завітали до рятувальників photo_camera 09:07 Діти-переселенці отримали тисячу ортопедичних рюкзаків з канцтоварами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up