Прикордонник Євген Пікус, який 11 липня 2014 року під обстрілом виніс з поля бою двох прикордонників, загинув 25 серпня того ж року. У вересні 2014-го нагороджений орденом «За мужність» (посмертно). Тепер удостоєний недержавної нагороди – «Народний Герой України»
Життя Євгена обірвалося 25 серпня 2014 року на Луганщині. Біля села Красна Талівка прикордонники, серед яких був підполковник Пікус, вступили у бій з диверсійно-розвідувальною групою, що перейшла кордон з території Росії. У тому бою, що тривав понад дві години, загинули четверо вартових кордону, ще троє отримали поранення. Ціною власного життя наш земляк разом з побратимами зупинив подальше просування ворога.
Підполковник Євген Пікус з родини військових. Разом з молодшим братом Михайлом пішли стежкою батька – Михайла Григоровича, професійного військового.
-Я молодший від брата тільки на годину, - говорив у розмові з журналістом 20 хвилин/ RIA Михайло. – Євген народився о дев’ятій сорок, а я о десятій годині 43 хвилини. – Ми близнюки. Завжди і всюди були разом – у дитсадку, школі... Словами не передати відчуття втрати.
Серед тих, хто проводжав Євгена в останній путь, був полковник Дейнека. Приїхав з госпіталю, де знаходився на лікуванні. Полковник розповів тоді журналісту 20 хвилин/ RIA, що він у неоплатному борг перед нашим земляком. Євген Пікус виніс його на руках з підбитого автомобіля. Через важке поранення полковник не мав сил рухатися. Лікарі у мобільному госпіталі сказали, що народився у сорочці. Час порятунку йшов на хвилини. Якби стали чекати закінчення бою, тоді вже пізно було б рятувати.
Євгена Пікуса поховали на Алеї Слави центрального кладовища у Вінниці. На приміщенні школи №30 встановлено м меморіальну дошку, його іменем названо одну з вулиць нашого міста.
Орден «Народний Герой України» - недержавна нагорода, заснована у 2015 році. Подання на його присвоєння подають командири військових частин, керівники волонтерських громадських організацій.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер