Де краще за все провести різдвяні свята, окрім як у Вінниці? Обирайте, чи випити молодого вина на ярмарку вина у Мукачеві, чи навчитись готувати пампухи у Львові, а чи й з'їздити у Закарпаття на "поминки" свині
Створити казкову атмосферу на Різдво можна і вдома. Але більше вражень, що запам’ятаються надовго, можна отримати, “підкоривши” нове місто, пару сотень кілометрів, і дізнавшись про нові традиції святкування. Ми зробили добірку найкращих фестивалів січня, де можна буде весело, бюджетно і зі смаком провести час.
Де: Київ, Софіїська площа, головна ялинка країни
Коли: до 14 січня
Тут на вас чекатимуть святкування Нового НеоРоку 2018 та Різдва Христового — із ялинкою, прикрашеною неоновими гірляндами, святим Миколаєм. Будуть і вокалісти та вокальні колективи, які колядуватимуть, співатимуть і танцюватимуть для глядачів. Тут же діятиме і різдвяний ярмарок із різноманітними майстер-класами.
Де: ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1, Київ
Коли: до 14 січня
Тут працюють близько 20 розважальних локацій для дорослих і дітей: резиденція Діда Мороза, каток, виставка крижаних скульптур, контактний зоопарк, країна роботів, «Планета метеликів», виставка «Живі динозаври» та багато іншого. Безкоштовно можна буде відвідати такі локації: святковий ярмарок «Корпорація подарунків», а також літній арт-павільйон та шоу-рум українських дизайнерів. На інші локації потрібно буде придбати квиток (розрахунок здійснюватиметься тільки за допомогою банківських карт).
Де: парк Перемоги, місто Мукачеве, Закарпатська область
Коли: 9–14 січня
Цей фестиваль – один із найстаріших та найвідоміших на Закарпатті та далеко за його межами. Це ярмарок вина, який існує із 1996 року, і на який з’їжджаються десятки виноробів з усієї області та сусідніх регіонів. На фестивалі можна спробувати не тільки сонячний напій, а й бринзу, карпатський мед. Повну рпограму фестивалю можна подивитися за посиланням https://goo.gl/WGpqhy
Коли: 7 — 9 січня
Де: вулиця Чернеча Гора, Львів
Це вже дев’яте за ліком щорічне Свято Пампуха. Тут відвідувачі матимуть нагоду скуштувати пампухи із найрізноманітнішими начинками від львівських господинь та у супроводі колядок і різдвяних пісень. Звідси також можна буде надіслати святкову листівку з Різдвяної пошти.
Де: село Вашківці, Сорирянський район, Чернівецька область
Коли: 13–14 січня
На свято Маланки тутешні чоловіки та хлопчики перебираються у різні химерні костюми та маски, ходять від хати до хати і віншують. На Старий Новий рік тут проходить і щорічне традиційне святково-театралізоване дійство, яке називається "Переберія" - що означає переодягання. Головні учасники дійства - Маланка, Козак, Бук Шандр, Українка, ведмеді, цигани, дід і баба - переодягнені чоловіки та юнаки. Також кожен рік з'являються нові персонажі. В останні роки часто відображає найгучніші події минулого року і показує їх у своєму баченні. Святкування в такому форматі відбувається вже понад 100 років.
Коли: 15 січня.
Де: Площа філармонії, Чернівці
Понад 30-40 колективів з усієї області зберуться, щоб створити справжній зимовий карнавал длямістян і гостей міста. І оскільки Буковина славиться розмаїттям етносів і культур, на фестивалі Маланок можна буде побачити румунську, молдавську, гуцульську і бессарабську Маланку. Галасливі учасники з дзвіночками, батогами, петардами, салютами, на тракторах, «мерседесах» і коровах зустрінуться на Хрестовій дорозі. А ближче до вечора підуть до найближчої річки Глибочок, де топитимуть злий дух – скупаються у крижаній воді.
Коли: 27 січня.
Де: село Геча, Береговський район, Закарпатська область
З угорської “гентеш” перекладається як “різник” чи “м’ясник”. Для того, аби нагодувати гостей фестивалю, зранку м’ясники ріжуть десятки свиней. Власне, головним дійством фестивалю і є заколоти свиню та розібрати її тушу на шматки. Кажуть, від того, наскільки вправинй гентеш, залежить і якість м’яса, і те, чи буде мучитися тварина перед смертю.
Тож якщо не переносите кривавих сцен, краще завітати туди по обіді - тоді свині постануть перед вами вже у вигляді смаженого м’яса та ковбас. Також на глядачів чекатиме різноматніття м’ясних страв: гурка, сало, пікниця, бограч і т.д. А готуватимуть все це етнічні угорці.
*частково за інформацією сайту http://prolviv.com
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер