Відео з фрагментами кінофільмів, які знімали у Вінниці, опублікували на фейсбук-сторінці VinCulture Code. Опис фільмів публікуємо за порядком, який є у цьому ролику.
«Стежки-доріжки». Фільм відзнятий у 1963 році, режисер Олег Борисов
Сюжет фільму оповідає про хлопця, який вивчився на бухгалтера і приїхав в українське село за розподілом. Але в душі він інженер-конструктор. Він причепив на свій мотоцикл ракетний двигун і поїхав порушувати правила дорожнього руху. У підсумку його затримує міліція та в кінці фільму відправляють вчитися все-таки на інженера.
Зйомки фільму проходили у Вінниці, Селищі та Стрижавці. У кадрах можна побачити тріумфальну Арку біля Водоканалу, яку спорудили «на честь об’єднання Росії з Україною» і 300 річниці Переяславської ради. У 1980 році Арку знесли, щоб розширити проїжджу частину.
«Пригоди Толі Клюквіна». Фільм знятий у 1964 році, режисер Віктор Ейсимонт
Сценарій до кінострічки написали за мотивами творів відомого дитячого письменника Миколи Носова і розповідає про життя Толі Клюквіна.
«Одного разу Толя Клюквін йшов вулицею і побачив на дорозі калошу, що «ворушиться». Дізнавшись, що калошу прив'язав на мотузочку інший хлопчик, Слава Огоньков, Толя знайомиться з ним і пізніше вирішує знову прийти до нього в гості. Відправившись додому і по дорозі налякавши з іграшкового пістолета незнайому бабусю, Толя все ж добирається до будинку. Трохи пізніше Толя знову вирушає на прогулянку. По дорозі йому перебігає дорогу чорна кішка. Повіривши дурному знаку і злякавшись наслідків, Толя повертає в інший бік і потрапляє в такі пригоди, які він і уявити собі не міг», — йдеться в описі до фільму.
Кіно практично повністю зняте на вулицях Вінниці: Свердловський масив, вулиця Артинова, Пирогова, Залізничний вокзал, Соборна, вулиця Городецького (Червоних Партизан).
«До уваги громадян та організацій». Фільм знятий у 1965 році, режисер Артур Войтецький
«У восьмирічного Кирила проблеми: навчання не дається, батьки — зануди, нікуди прилаштувати кульгаву бездомну собаку. І тут на його шляху зустрічається журналіст Вадим, з яким легко та цікаво. Інтерес же Вадима непідробний — адже Кирило названий на честь його загиблого друга», — йдеться в описі до фільму.
З кінострічки можна дізнатися, якою була Вінниця у 1960-х. Чимало кадрів з центру Вінниці, можна побачити зруйнований готель «Бель В’ю», а одна зі сцен знята на фоні школи №2. У фільмі також є кадри з набережної.
«Розклад на завтра». Фільм знятий у 1976 році. Режисер: Микола Олександрович
Сюжет фільму розповідає про учнів і вчителів однієї зі шкіл Вінниці. Картина складається з окремих історій головних героїв.
У фільмі можна добре роздивитись радянську Вінницю та панорами місць: набережна, Київський міст, «Париж», Центральний міст, Центр.
«Тримай біля серця». Кіно зняте у 2017 році. Режисер: Валерій Шалига
«2014 рік. Колишній військовий Сергій Вітрук не може знайти душевного спокою. Робота не приносить задоволення, з дружиною немає порозуміння, одна радість дочка Зорянка. А тут ще події на сході – АТО. Загибель колеги стає останньою крапкою. Сергій вирішує добровільно повернутися в армію. Його підрозділ попадає в оточення. І саме там відбувається несподівана зустріч… Що зараз війна чи мир? Як жити коли десь поруч гинуть люди захищаючи твій спокій?», — йдеться в описі до фільму.
У фільмі можна роздивитись сучасний центр міста, Вишеньку, район вулиці Пирогова тощо.
«Таємна операція». Фільм знятий у 2019 році. Режисер: Валерій Шалига
Хоча у стрічці — сучасні локації, але її сюжет про події, що відбулися сторіччя тому: про приїзд Симона Петлюри до Вінниці та спроба замаху на нього.
«На тлі боротьби більшовицької та української контррозвідки і шпигунських ігор того часу, розгортається лінія кохання між головними героями. Тут і про довіру, і про одвічний конфлікт батьків і дітей, про совість українського духу, а також про неспокійне життя міста того часу. Головна героїня Марійка – молода дівчина, яка вірить у Петлюру і світле майбутнє України. Її брат загинув у бою під Крутами, а батько у змові з більшовиками готує замах на Петлюру. Тут і починаються здогадки про те, хто з героїв головний злочинець», — йдеться у описі до фільму.
Локації, які показані у фільмі — це квартали у Центрі Вінниці.
На цьому відеоролик з фрагментами кіно, які знімали у Вінниці, завершується. Однак насправді, ще є кілька фільмів, для яких свого часу обрали наше місто як знімальний майданчик.
Серед цих фільмів: «Єврейське щастя», «Подвиг розвідника», «Зухвалість», «Безхатченко», «Людмила», «Далекий голос зозулі» та багато інших, про що ми розповідали в цьому матеріалі.
Читайте також:
Подорож Вінниччиною. Столична ведуча показала цікаві місця нашої області
«Ми не консерваторія, а теплокомуненерго». У Вінниці показали фільм про хор тепловиків
Де у Вінниці можна подивитися кіно під час карантину
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер