Прем'єра вінницької стрічки «Таємна операція»: про що фільм та чи варто дивитися

Прем'єра вінницької стрічки «Таємна операція»: про що фільм та чи варто дивитися
  • У Вінниці відбулася прем'єра фільму «Таємна операція» режисера Валерія Шалиги. 
  • Стрічку почали знімати ще два роки тому і планували встигнути до 100-річчя Бою під Крутами, але показали лише зараз. 
  • Фільм інтерпретують, як український вестерн про Симона Петлюру, хоча насправді історично-пригодницька стрічка має романтичний шлейф. 

Коли ідея була на стадії «зародження», то режисер говорить, що акцент історії мав припасти на події Бою під Крутами. Але згодом епіцентр змістився до місцевих вінницьких подій весни 1920-го року. Приїзд Симона Петлюри до Вінниці і спробу замаху на нього – неможливо було обійти стороною. Тож ця подія стала кульмінацією розв‘язки сюжету. 

Про що фільм 

На тлі боротьби більшовицької та української контррозвідки і шпигунських ігор того часу, розгортається лінія кохання між головними героями. Тут і про довіру, і про одвічний конфлікт батьків і дітей, про совість українського духу, а також про неспокійне життя міста того часу. 

Відео дня

Головна героїня Марійка – молода дівчина, яка вірить у Петлюру і світле майбутнє України. Її брат загинув у бою під Крутами, а батько у змові з більшовиками готує замах на Петлюру. Тут і починаються здогадки про те, хто з героїв головний злочинець. 

Враження після перегляду

Актори, які зіграли у стрічці – це представники вінницького, столичного і львівського театрів. Для виконавців головних ролей – це був дебют у кіно. І у певних кадрах це було видно. 

Ідея фільму – важлива і цікава. Бодай тому, що події відбуваються у Вінниці і завжди цікаво подивитися на те, як жило місто сто років тому. Тим паче у період тимчасового статусу столиці УНР.  Для того, щоб почати «в‘їжджати» у сюжет фільму, глядачам потрібно трохи часу. Затягнуті діалоги, мало історичної суті і багато закоханих поглядів головних героїв. 

Якщо говорити про вінницькі краєвиди, то знайомих будівель у стрічці достатньо багато. Режисер говорить, що знімати Вінницю 20-х років минулого століття сьогодні – непросто. Бо місто сучасне і стрімко розвивається.

З технічної точки зору у фільмі багато мінусів. Тут питання і до звуку, і до переходу кадрів. Але здебільшого до звуку. Іноді персонажі говорять навіть, тоді, коли мовчать. Тобто накладений звук не співпадає із зображенням.

Із плюсів. Костюмерам і декораторам вдалося перенести глядача у минуле століття завдяки зовнішньому вигляду героїв. Після перегляду фільму про це сказали чимало присутніх.  

Післясмаку фільм не залишив. Хіба окремі кадри, які викликали певні емоції – не більше. Тому назвати стрічку вдалою або ні – не можна. Вона порсто є. 

Варто сказати, що цього вечора режисер Валерій Шалига показав і кадри з майбутнього свого фільму. «Відлуння» – про Вінницьку трагедію 1941-го року. Зображення тут значно якісніше і, можливо, вінничани зможуть побачити картину напередодні 9-го травня. 

Власне, якщо вам захочеться подивитися як виглядає вінницький кінематограф та самостійно оцінити рівень картини і зображеного, то кінотеатр «Родина» запрошує на перегляд 12-го і 14-го жовтня о 18.00. Вхід безкоштовний, а запрошення можна взяти у касах театру. 

Фото: офіційний сайт Вінницької міської ради 

Чиатйте також:


 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Грицько Штахета

    >кульмінацією розв‘язки сюжету

    "Це апофійоз нашого творчєского фіаско"
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up