Журналістка, сценаристка та ведуча Валерія Микульська відвідала Вінниччину і показала, де в нас можна провести осінній вікенд.
«Цей осінній маршрут Поділлям вийшов неймовірно теплим душевним , щедрим на емоції та пригоди. За п'ять днів рушивши зі столиці ми подолали 2000 кілометрів і зробили мандрівне коло неймовірними туристичними локаціями Вінниччини», — йдеться в описі до відео на ютуб-каналі «Tour de Ukraine».
Стартував її маршрут з обласного центру: ведуча поплавала по Південному Бугу на гондолі та почула романтичну історію Віталія Гуменюка і про те, як він робить «Венецію» у Вінниці.
Далі Микульська розповіла про Мури, які оточують Спасо-Преображенський собор в центрі міста та гуляє вінницькою Єрусалимкою. Останню через несхожість будинків між собою Валерія Микульська називає «мистецьким районом».
«У мене склалося враження, що у Вінниці час йде інакше, значно повільніше. Вінничани нікуди не поспішають, хоча куди їм поспішати, якщо вони вже давно мають якісний громадський транспорт», — розказує ведуча і представляє наступний фрагмент огляду з трамвайного депо.
У короткій історичній довідці вона розповідає, що Вінниця має найкращий трамвайний парк в Україні та свого часу по коліях їздили німецькі, чеські, а нині швейцарські та українські вагони. Нещодавно міський транспорт відзначив свою річницю. Читайте про те, як вінницький трамвай прожив свої 107 років
Однак на наступну локацію Микульську везуть на раритному позашляховику: до музею з, мабуть, найдовшою назвою — автомотовелофототелерадіомузей «Владимир», який розташований на початку Соборної. Власник музею розповів, що свою експозицію збирав понад 40 років. Про що є в нашому матеріалі: Від мініатюрних моделей до власного ретро-музею. «Екскурс у минуле»” з Олексієм Стрембіцьким.
Завершує оглядини Вінниці на фонтані «Рошен» й проспектом Космонавтів.
Наступні півгодини випуску Валерія Микульська показує цікавинки області. Серед них:
Випуск її шоу викладений в YouTube, у відео нижче. А також пропонуємо Бюджетний тур Вінницею від журналістки 20minut.ua.
Читайте також:
«Поховані» під Соборною. Історія вінницьких катакомб, від якої соромно
Історія про родину Альошкіних з вінницького села каменотесів є у фільмі Ukraїner
Куди поїхати восени і у скільки це обійдеться? Склали ТОП-5 маршрутів для відпочинку в Україні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер