Якщо хтось з вінничан звернув увагу на гул літака, який з’явився у небі над містом після 15-ї години, це був останній політ нашого мужнього земляка, Героя України Костянтина Могилка. На жаль, у труні. Його побратими, льотчики ескадрильї під назвою «Блакитна стежа» Повітряних сил України , цим польотом виконали прохання батьків загиблого Костянтина Могилка – матері Любов Петрівни і батька Віктора Петровича. Вони поросили здійснити над містом прощальний політ і побратими виконали їхню волю.
-Костя дуже любив милуватися Вінницею з кабіни літака, - схлипуючи, каже батько льотчика Віктор Петрович. – Перший раз він це зробив ще коли навчався у школі. Я тоді працював на авіазаводі. Там у нас був маленький літачок Як-12. Інколи ми піднімалися на ньому у небо. Я брав з собою Костю. Одного разу навіть за штурвал посадили. Він тоді казав: яка гарна Вінниця з висоти! Останній раз прилітав у Вінницю у травні, у той день, коли у нашому місті було виїзне засідання уряду, Костя доставив на Ан-30 міністра оборони.
Батьки, дружина, сестра, рідні Костянтина Могилка зібралися в аеропорту в Гавришівці зустріти літак , яким мали доставити тіло 36-річного льотчика. Як ми вже повідомляли, він загинув 6 червня, коли над Слов’янськом бойовики збили Ан-30. Літак пілотував Могилко. Він міг вистрибнути з парашутом і врятуватися. Але якби так зробив, то літак, охоплений полум’ям, упав би на місто. Льотчик, завдяки майстерності, зумів відвести машину за межі населеного пункту. Літак впав за 60 кілометрів від Слов’янська. Ціною власного життя врятував його жителів. За цей подвиг вінничанин удостоєний звання Героя України.
Коли у над Гавришівкою з’явився літак, першими підвели голови до неба згорьовані батьки і рідні Костянтина Могилка. Після приземлення, льотчики відкрили люк і винесли труну. Але першим вийшов один з авіаторів з портретом загиблого. Труну поставили поряд з літаком. Першою до неї підійшла мати льотчика Любов Петрівна. Притулилася обличчям, скропила кришку гіркими слізьми болючої непоправної втрати. Труну не відкривали. Батьки і рідні знали, що у ній останки тіла. Їх довго ідентифікували експерти. Експертизу завершили тільки 24 червня.
На летовищі вишикувався особовий склад Гавришівської авібригади. Урочисто винесли прапор підрозділу і Державний стяг. Представник командування розповів про подвиг льотчика Могилка. Кожен з присутніх по черзі підходив до труни і прощався з побратимом, віддаючи військову честь. Першим це зробив генерал Василь Нікіфоров, заступник командувача Повітряних сил України. Навіть він, чоловік з мужнім обличчям, не міг стримати сліз. Урочистим маршем авіатори пройшли, віддаючи шану загиблому льотчику.
З Борисполя, де дислокується ескадрилья, прибули друзі і підлеглі Костянтина Могилка. Один з них наш земляк капітан Роман Дідик повідомив, що завтра на церемонію прощання автобусом прибуде ще одна група тих, з ким служив Могилко. Роман також розповів, що перед відправленням літака з Борисполя у підрозділі відбулася урочиста церемонія прощання.
-Попрощатися з українським льотчиком прийшли також льотчики з Туреччини, - каже Роман. – Це група авіаторів Турецьких Збройних сил, які приїхали в Україну за програмою «Відкрите небо». Коли дізналися про нашу втрату, відклали свої справи і взяли участь у церемонії прощання. Я бачив сльози на їхніх очах. Не моли їх стримати і близькі друзі підполковника. Костянтин Вікторович був надзвичайно доброю, щирої душі людиною. І справжнім льотчиком-асом. Це для нас величезна втрата.
Поховають Костянтина Могилка завтра, 26 червня, на кладовищі у селі Пирогово. А перед тим о 10-й ранку відбудеться церемонія прощання у Будинку офіцерів. Потім загиблого відспівають у храмі села Пирогово.
Читайте також:
Костянтина Могилка не змогли провести в останню путь врятовані льотчики з Ан-30
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер