На сесії облради депутати вирішили ліквідувати Вінницький тубдиспансер № 2. Кажуть, головна причина - вінничани хворіють на туберкульоз вдвічі менше.
Питання про ліквідацію Вінницького протитуберкульозного диспансеру № 2 розглядали на сесії дев’ятим.
Не встигли депутати проголосувати за проект рішення про закриття закладу “за основу”, як із сесійної зали доповідачці - керівнику Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмилі Грабович - “прилетіло” запитання:
- Навіщо закривати тубдиспансер? У нас що, зменшилась кількість хворих?На ці слова Людмила Грабович відповіла наступне:
- Кількість хворих на туберкульоз у нас зменшилась, порівняно з 2015, у два рази. Про це говорили фахівці, коли в нас було спільне велике засідання. Не можна мати лікарні про запас. Можна мати лікарні, які функціонують згідно навантажень, встановленим Міністерством охорони здоров’я. І які ми можемо утримувати.
Цей заклад не витримує навантаження і не працює у повному обсязі, а пацієнти не хочуть туди їхати, як зазначила пані Людмила. Вона також додала, що усі працівники закладу, які не досягли пенсійного віку, будуть працевлаштовані.
Валерій Коровій, голова Вінницької обладміністрації, попросив припинити незрозумілі політичні дискусії навколо цієї проблематики. - Місто зробить там фтизіатричне відділення, де будуть працювати 8 фтизіатрів для дорослих, і 4 дитячих. Це відділення буде у структурі першої клінічної лікарні, - зазначив він.
Безпартійний депутат облради Володимир Барцьось тут же поцікавився про майбутню долю будівлі та землі.
- Вона як була, так і залишиться на балансі області, бо це пам’ятка садово-паркової культури. Будівлі та обладнання передадуться на баланс міста. Профіль структури зберігається, фінансуватиме його відтепер місто.
За ліквідацію комунального закладу проголосували 43 депутати із 65( при загальному складі ради у 84 депутати).
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Одно знаю - жизнь-бумеранг!!!
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ. Стаття 184. Порушення права на безоплатну медичну допомогу.
Частина 2. Незаконне скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров’я - карається штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.
Державними слід вважати такі заклади охорони здоров’я, які створені на базі державної власності і отримують фінансування з державного бюджету. Комунальними є такі заклади, які створені органами місцевого самоврядування як особисто, так і спільно з місцевою державною адміністрацією на базі комунальної власності та за фінансування з місцевого бюджету.
За частиною 2 ст. 184 КК настає відповідальність за незаконне скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров’я.
Під мережею державних та комунальних закладів охорони здоров’я слід розуміти сукупність таких закладів, розташованих на певній території, а під скороченням мережі таких закладів - зменшення їхньої кількості.
Даний злочин вважається закінченим з моменту фактичного скорочення кількості медичних закладів.
Суб’єктивна сторона злочину, передбаченого в ч. 2 ст. 184 КК, характеризується прямим умислом.