До редакції RIA звернулася читачка Ірина Селезньова. Вона розповідає, що сухе гілля з дерев на Винниченка, 11 постійно падають людям "на голови".
Журналіст "20хвилин" побував у подвір’ї будинку на Винниченка, 11. Це двоповерхова «сталінка», навколо якої купа кущів та дерев. Більшість — уже сухі. Дерева, про які розповідала Ірина Селезньова, — це два абрикосові деревця. Заввишки не вище дорослої людини, а інше — на «око», трохи більше трьох метрів.
— Частина дерев уже впала, а розтріскані залишки нависають над під'їздом та стежкою, де постійно ходять мешканці і бігають їхні діти. Декілька разів зверталися на гарячу лінію, надсилала листи у мерію та записувалася на прийом до заступника мера. Але все безрезультатно. Дерева нам не обрізають, — сказала жінка.
Сусід Селезньової Геннадій Печейко розповів історію, яка сталася через ці дерева.
Ірина зробила фото гілля, яке ледь не впало на автівку
— У Іри електромобіль, і вона його ставить на зарядку, — розповів чоловік. — Ставила вона авто недалеко від під’їзду, біля дерева. А це деревце тоді гарно вродило і було повне абрикосів. Подув сильний вітер, одна гілляка почала хрустіти та падати на машину. Довелося мені тримати гілку, поки Саша (ще один житель цього будинку — авт.) не спиляв її.
Хто обрізає
Раніше у публікації "Хто обрізає дерева? На Городецького вже рік висить гіляка на дротах" ми писали, що у місті обрізанням дерев займаються дві комунальні служби: це працівники компанії “Вінницязеленбуд” та аварійно-диспетчерської служби.
«Зеленбуд» проводить обрізку лише по вулицях, парках та інших суспільних місцях. Тоді як у подвір’ї багатоповерхівок вирубують дерева працівники аварійно-диспетчерської служби. А план робіт їм складають у міському Департаменті житлового господарства.
Чому не можуть зрубати
Очільник міського Департаменту ЖКГ Роман Фурман розповів, що реальна потреба сильно відрізняється від можливостей комунальників:
Роман Фурман, виконувач обов'язків директора Департаменту ЖКГ Вінниці— Наприклад, у період травень-липень, коли були сильні зливи, дуже багато дерев завалилося. І працівники з аварійно-диспетчерської служби займалися тим, що ліквідували наслідки. Реально, не вистачає матеріальних та людських можливостей, щоб реагувати вчасно на всі запити по обрізці дерев у місті, — розповідає Фурман.
Читайте також: Куди звертатися, щоб безкоштовно зрубати дерева у подвір’ї багатоповерхівок?
Щоб виправити цю проблему, як казав Роман Фурман, вони будуть звертатися до міських депутатів та мера, щоб збільшили видатки на обрізку/вирубку дерев у бюджеті на 2017 рік.
Щодо дерев на Винниченка Роман Фурман розповів, що фахівці перевірять цю проблему.
— Чому не зрубали гілля на Винниченка? Тому що кошти закінчуються і залишилося лише на ті роботи, які є за планом, — каже очільник міського Департаменту ЖКГ.
Скільки коштує
Ще один вихід з цієї ситуації - замовити обрізання дерева від приватної компанії. Пропозицій на OLX небагато. Але ті особи, які надають такі послуги, кажуть, що ціну визначають індивідуально.
— Я не можу так одразу відповісти, скільки це коштуватиме, - відповідає підприємець на ім’я Андрій, який відмовився називати своє прізвище. — Треба знати кубатуру, що за дерева, в якому вони стані, складність робіт тощо. Після аналізу вже й виводимо ціну.
Ще один підприємець назвав приблизну вартість робіт, які треба зробити на Винниченка, 11.
— Обрізати два абрикосових дерева та шматок акації? Це буде коштувати десь 500 гривень, і це без вивозу гілля, — розповідає підприємець Кліментій Бабій. — Вартість вивозу визначається вже на місці. Та потрібен дозвіл від комунальників: без цього не працюю.
Його колега на OLX, який теж робить обрізку/вирубку дерев, може надати послуги за значно нижчою ціною: від 15 до 60 гривень за одне дерево.
— За обрізку чи спилювання молодих дерев, вік яких приблизно чотири-п’ять років беру приблизно 15-20 гривень, — каже підприємець Віталій Касунчук. — Якщо старі, то до 60 гривень.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер