- Під деревами проходять кабелі радіо, телефону та світла. Сухе гілля вже лежить на проводах! А нам відправляють тільки "відписки" та перекладають дату на потім, - обурюється мешканка будинку Лілія Чухачева. - Скільки вже можна? Тут коли дощ йде, то гілля стукає по даху, зрушує шифер, через що вся стеля в квартирі мокра.
Будинку і деревам по 60 років
Будинок під номером №18, що на вулиці Владислава Городецького (колишня Червоних Партизан) - це старенька двоповерхова будівля.
Майже двометрова "гіляка" висить на проводах. По ним проходить струм у дімДерева зростають поряд з домом та частина крони лежить прямо на даху будинку. Інше гілля - на дротах, що під напругою. Жителі цього дому кажуть, що дерева і дім майже ровесники.
- Будинок збудували у 50-х роках, тоді ж посадили дерева, - каже мешканець цього будинку Віктор Гурочкін. - Тут вісім квартир, дві з яких зараз пустують. Більшість жильців - це пенсіонери, є сім’ї з дітьми. Люди щодня наражаються на небезпеку, гуляючи по двору.
Пенсіонерка Лілія Вікторівна ходить з милицею і вона ходить цією дорогою щодня. Якщо почне ламатися гілля та падати на землю, вона не встигне навіть зреагувати
Щоб ліквідувати аварійні дерева, жителі звернулися у Департамент житлового господарства міської ради. На перший лист їм написали, що "планується зробити обрізку дерев 10 вересня 2015 року". Але до них так ніхто і не приїхав та прислали новий лист з таким же текстом, але вже з іншою датою - 10 грудня 2015 рік. А потім ще три рази "пересували" дату: 10 квітня, 10 червня, 10 серпня 2016 року.
Хто обрізає дерева у місті?
У місті обрізкою дерев займаються кілька муніципальних служб - це підприємство "Зеленбуд" та аварійно-диспетчерська служба. Як з'ясувалося, "Зеленбуд" проводить обрізку тільки тих дерев, що знаходяться на території, що у комунальній власності: у парках, біля доріг, скверів, тощо. У той же час аварійно-диспетчерська служба вирізає дерева на прибудинкових територіях. Ми запитали в комунальників, чому не можуть "вирізати" дерева?
Дерева розрослися настільки сильно, що їх крона на даху двоповерхового будинку. Мешканці кажуть, що під час дощу гіллям зрушує шифер, через що дах тече- Самостійно, без рознарядки, ми не можемо робити обрізку дерев, - каже оператор аварійної служби. - Якщо ЖЕК не може зробити обрізку, то люди звертаються у Департамент житлового господарства. На місце викликають фахівця, який оцінює складність робіт і потім вже дають нам завдання. Гроші за роботу віддає Департамент житловго господарства міськради. А чому такі затримки, в них і запитайте.
в.о. начальника Департаменту ЖКГ Роман ФурманОчільник департаменту Роман Фурман розповів, що перенесення дати викликано тим, що роботі не сприяла погода та висока аварійність дерев.
- Потреба в обрізці дерев більша ніж наші можливості. Через негоду та шторми багато дерев завалилося, що зірвало нам всі заплановані роботи, - каже виконуючий обов’язки начальника Департаменту житлового господарства Роман Фурман. - Але цього місяця ми вже більш-менш виходимо у план. Тому у серпні будемо і там працювати.
Приватні компанії: за всю роботу від тисячі гривень
Журналісти RIA вирішили дізнатися, а скільки у Вінниці коштує обрізка дерев, яку роблять приватні компанії. Виявилося, що це не дешеве задоволення.
У оголошеннях на OLX ціни на кронування та обрізку дерев починаються від 500 гривень за роботу. Подзвонивши по одному з номерів, дізналися, що це тільки "початкова" ціна.
- Точну ціну послуг ми вже вам скажемо на місці, - каже чоловік з приватної компанії. - Оскільки дерева високі, то треба викликати кран, що буде коштувати 250-300 гривень за одну годину. За обрізку шести дерев треба буде ще заплатити 700-800 гривень.
У компанії "Промальп", що надає послуги з промислового альпінізму, вартість послуги ще більша - від семи тисяч за одне дерево.
- У нас є всі ліцензії на промисловий альпінізм, - каже оператор компанії Олена. - Наші висотники залазять на дерево, і там розпилюють його. Беремося за найскладніші замовлення.
Але як кажуть мешканці будинку - вони не назбирають такої суми.
- Хто тут буде платити? - каже Віктор Гурочкін. - В будинку тільки літні люди, в яких немає грошей. А молоді усе одно. Будемо сподіватися, що у Департаменті житлового господарства скоро візьмуться за справу та направлять до нас людей.
Під час нашої розмови двором гуляли кілька мам з дітками. Люди вже звикли до звисаючого гілля та майже не бояться того, що воно може впасти прямо на голову.
Журналісти "20хвилин" перевірять у серпні, чи зробили обрізку дерев біля будинку на Владислава Городецького (Червоних партизан).
Читайте також:
Біля фабрики “Рошен” блискавка повалила дерево. Ціла вулиця без світла
Вчора, 28 червня, за лічені хвилини дощ затопив Вінницю. Емоції вінничан у соцмережах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер