Газ під Вінницею можна добувати ще 50-60 років. Як німець робить гроші зі сміття

Газ під Вінницею можна добувати ще 50-60 років. Як німець робить гроші зі сміття
  • Сміттєві полігони в Україні — це величезні родовища метану. Але вибухонебезпечний газ може слугувати на користь людям.
  • Німець Йорг Майсснер ще в 2008 році взявся робити в Стадниці біогазову установку, яка спалює метан і виробляє електрику.
  • Чоловік стверджує, що цього газу вистачить його станції ще як мінімум на півсторіччя роботи.

Лише на сміттєзвалищі у Стадниці, що під Вінницею, шари сміття досягають 25 метрів. За десятки років вони стали справжніми родовищами метану. Саме через накопичення цього газу полігони час від часу починають горіти. Сайт «Сегодня» розповідає як німецький інвестор Йорг Майсснер зумів підкорити газ та робити гроші зі сміття.

Йорг приїхав в Україну з Тюрінгії (федеральна земля в Німеччині), де він добував понад 30 років біогаз та виконував рекультивацію полігонів.

Відео дня

Маючи досвід, чоловік приїхав у Вінницю в 2008 році. У місті живе понад 360 тисяч людей, які щорічно виробляють 150 тисяч тонн сміття. Сміттєсортувальна станція відсіює 20% сміття на вторинну переробку, а 80% — залишається на полігоні. З них 40% — це органіка.

— Нам запропонували відбирати газ з тіла полігону. Тоді Стадниця часто горіла. Ми побудували систему збору газу і з того часу пожеж практично не виникало. Для навколишніх сіл це теж було полегшенням, тому що того запаху і диму вже не було, — каже Йорг Майсснер.

Для видобутку газу в покладах відходів пробурили 31 свердловину на глибину 35-40 метрів. По трубах газ викачується компресором і одразу спалюється на міні-ТЕС. Електрика продається в мережу за зеленим тарифом. Електроенергія відразу відводиться через трансформаторну станцію в загальну електромережу.

— Схожий полігон вимагає від 50-60 років, щоб газ повністю відібрати. Але в Україні досить складно вести такий бізнес. Перша проблема — корупція. Друга — фінансування подібних проектів і співпраця з іншими інвесторами. Щоб інвестувати в такі проекти, потрібен партнер. Найчастіше це комунальні підприємства або місто. На жаль, адміністрації міст настільки корумповані, що вони не готові до співпраці подібного роду, — каже Йорг Майсснер.

Журналіст і блогер Денис Казанский розповідає, що прибуток станції в Стадниці складає 10-11 мільйонів гривень на рік, з яких вінницька казна отримує понад 2 мільйона гривень.

Подібні станції вже існують в Україні — у Полтавській, Київській, Дніпропетровській, Житомирській областях, проте цей екологічний бізнес тільки починає набирати обертів в Україні.

Читайте також:

Фото в матеріалі: Виталий Андроник для segodnya.ua, vmr.gov.ua

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Albbe Freizenberg
    З рапсу можна також біопаливо видобувати , тільки там технологія складна
  • Олег Суходольский
    Когда мы будем делать
  • Олег Олег
    Вінниця це порошенко і гройсман а ти чого туда поперся тебе зїдять
  • Tamara Kolomiichuk
    Німець може , а нашим танцюристам -- ноги заважають ...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня 09:06 На Великдень діятимуть обмеження на масові зібрання 08:18 Сьогодні вітаємо Івана та Єгора. Історія, заборони та прикмети 19 квітня 21:01 Трагічна втрата: на війні загинув 26-річний захисник з Вінниччини photo_camera 20:06 Бабусин секрет жовтої паски: рецептом поділилася дослідниця подільської кухні 19:24 Церкви, в яких вінчався Богун і Старицький. Розповідаємо про п'ять найстаріших храмів Вінниччини photo_camera 19:11 У Вінниці запустять додаткові трамваї та тролейбуси на Великдень 18:31 Зарплата 90 тисяч на місяць: які статки у голови Вінницької облради та його заступників? 18:08 На в'їзді до Гнівані у ДТП загинув 77-річний велосипедист 17:30 «З нашої родини у війську 14 чоловіків»: паски для фронту майстриня не рахує і не фотографує 17:19 Ліжка для військових за «космічними» цінами: затримали учасників корупційної схеми photo_camera 17:17 Де і коли освячувати паски у Вінниці. Зібрали адреси храмів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up