«Дембель» зник по дорозі додому. Речі строковика з 48 арсеналу знайшли біля ставу під Козятином

«Дембель» зник по дорозі додому. Речі строковика з 48 арсеналу знайшли біля ставу під Козятином
Фото ілюстративне, з сайту 1political.com.ua
  • Строковиків, яких звільняють зі служби під час карантину, мають передавати з військової частини батькам.
  • У Калинівці такого правила не дослухалися. І через це на цьому тижні додому не дістався один з «дембелів».
  • Батьки шоковані, подали заяву в поліцію про розшук. Адже у військовій частині їм говорили, що «передали сина особисто батькам».

Про зникнення строковика, якого днями звільнили з військової служби на 48 арсеналі в Калинівці, розповів голова ГО «Ревізія влади» Віталій Павловський.

У своєму фейсбуку Павловський написав, що за вимогами Міністерства оборони, звільнення бійців під час карантину має бути з передачею синів особисто батькам. Тобто «з рук в руки». А під кінець допису активіст поставив питання до командира військової частини Миколи Батюка: «чи дочекаються батьки сина-військовослужбовця з вашої частини?».

Бійці напилися

Павловський розповів нам подробиці цієї історії.

— Двоє бійців пішли у звільнення з військової частини у Калинівці. За інсайдерською інформацією, вони відсвяткували цю подію. У тому числі й з алкоголем, — каже активіст.

Батьки строковика не знали, що їхня дитина має раніше повернутися зі служби. А коли про це дізналися, то стали дзвонити до військової частини, бо хлопця вдома немає.

— Матері бійця повідомили, що «боєць покинув військову частину, чекайте, скоро має бути вдома». Через певний час, не дочекавшись сина, мати забила тривогу. Коли почали з’ясовувати у іншого службовця, з яким він покинув частину, де його товариш, то він сказав — «я віддав його батькам». Мати сказала, що сина ніхто не привіз, подала заяву в поліцію про зникнення сина і оголосили розшук, — каже Віталій.

За інформацією Павловського, поліцейські знайшли речі зниклого військового — телефон та кепку — на березі одного зі ставків Козятинського району. 

— Вже більше двох діб водолази працюють на цій водоймі, — каже активіст.

У частині не коментують

Звернулися до командира військової частини А1119 Миколи Батюка, аби той підтвердив чи спростував інформацію про зникнення строковика. Але керівник навіть не вислухав питання журналіста.

— Дивіться, я ніякої інформації підтверджувати не буду, бо моя інформація не є гласною. Як посадова особа я не маю права давати вам ніякі інтерв'ю. На це дозволу в мене немає, — сказав Батюк, попрощався і кинув слухавку.

Тим часом, у відділі комунікації поліцейського главку нам підтвердили, що у Козятині поліція веде пошуки військовослужбовця, якого нещодавно звільнили у запас.

— Людина звільнилася зі служби, дорогою мала доїхати додому, але не доїхала. Батьки звернулися з заявою про розшук, — сказала речниця обласного управління Нацполіції Анна Олійник та розповіла, що подробиці повідомляють незабаром.

А от рятувальники не змогли підтвердити, чи шукають тіло саме зниклого бійця у одному зі ставків Козятинського району.

— Справді, ведуться пошуки тіла у ставку в місті Козятин. Але кого саме мають дістати водолази, такою інформацією ми не володіємо. Це можуть знати в поліції, — каже речник обласного ДСНС Олександр Кутовий.

Порядок звільнення строковиків

Строковики, які відслужили встановлені терміни, будуть звільнені в запас вчасно. Про це зазначив 8 квітня міністр оборони Андрій Таран.

Так, військові, які мають вищу освіту (спеціаліст або магістр) і відслужили встановлений термін служби, звільнятимуть протягом квітня-червня та жовтня-грудня. Такі ж строки встановлені й для інших військовослужбовців-строковиків.

У наказі Міністерства оборони прописали, що командири військових частин мають забезпечити організоване звільнення в запас таких військовослужбовців.

Водночас, через коронавірус та карантин змінили строки призову, який цього року відбудеться у травні-липні та жовтні-грудні, про що вказано в указі президента України.


 

Читайте також:

Дуби на продаж. Дерева під Калинівським арсеналом ріжуть робочі, знайдені в інтернеті

«Чуєш, Лещенко, застрелися, бл…!» Про начальника і пожежника, який ризикував життям на Калинівському арсеналі

Річниця вибухів під Калинівкою: волонтери, пожежні і їх історії «випадкового» героїзму

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (105)
  • Людмида Клименко
    Солдати срочно1 служби, як1 в раз1 потреби ЗОБОВ'ЯЗАН1  ЗАХИЩАТИ СВОЮ БАТЬК1ВЩИНУ 1СВ1Й НАРОД  по зак1нченню служби батьки мають 1х забирати??? Та такого абсурду св1т небачив!!!!!
  • Nadiia Chorna
    Судьба.
  • Сергей Урюпов
    Что за цирк? Раньше с Камчатки солдаты добирались домой, а сейчас в Украине за руку надо домой приводить.
  • Vadim Sologub
    Ахах,  такого ніколи не було і не буде.  З рук в руки,  ага
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Війна забрала дім, але не професію: історія рятувальника з Луганщини 20:09 Через безпекову ситуацію на Вінниччині скасували традиційну хресну ходу до Почаєва 19:35 Садиба Чєткова: як вчитель гімнастики збудував дім, вартістю 22 мільйони доларів 19:04 За півтора місяця обікрали вісім квартир у Вінниці. Двоє чоловіків отримали вироки Від читача 11:04 Щотижня поруч: у Гайсині «Українська команда» роздає продуктові набори тим, хто потребує допомоги 18:11 Жінок без дітей — до війська? В Україні зареєстрували петиції про зміну правил мобілізації 18:04 Гору Лисківка захистили у суді: аукціон скасували, дозвіл на копалини ліквідували, але… 17:03 Через ремонт на перехресті Соборної та Театральної перекриють рух 16:03 На Вінниччині за один вечір сталися три ДТП з двоколісним транспортом: травмувалися четверо людей 15:35 Вінничан запрошують безкоштовно переглянути матч між «Нивою» і «Вільхівцями» 15:17 Домбровський, Гройсман, Моргунов: як міські голови змінювали Вінницю впродовж останніх 30 років? 14:35 Україна повернула тіла 261 загиблого військовослужбовця. Їх мають ідентифікувати 13:50 Росіяни вдруге за день атакували пасажирський потяг на Одещині. Є загиблі play_circle_filled 13:34 Тіньовий дим Вінниччини. Хто і як заробляє на нелегальних цигарках та скільки втрачає бюджет 12:53 Зеленський анонсував нові правила НМТ. Що може змінитися у 2027 році? 12:07 Понад 20 тисяч вінничан та ВПО вже звернулися за компенсацією за воду play_circle_filled 11:02 На Вінниччині чоловік екскаватором заблокував авто ТЦК. Суд призначив 85 тисяч гривень штрафу 10:14 Повітряні сили обмежили дані про російську балістику у ранкових зведеннях: що змінилося 09:48 Де у Вінниці 13 серпня вимкнули воду? АДРЕСИ 09:08 Додому повернулися Героями: Вінниця прощається з Михайлом Брацлавським та Миколою Бондарцем
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up