Пес втікає та не реагує на команди. Що в цьому випадку робити? Журналіст «20хвилин» зібрав для вас сім причин та попросив досвідченого вінницького кінолога їх прокоментувати
На жаль, в місті по стовпах дуже часто можна побачити розклеєні оголошення “пропав собака; втік пес; повідомте, якщо бачили” та інше. Але причина, чому собака втік, не тільки в його схильності до бродячого способу життя, а ще - в поведінці самих господарів “братів менших”. Причин такої поведінки може бути кілька.
Пес не встигає справити свої фізичні потреби, поспілкуватися з навколишнім середовищем. А інстинкти для собаки більш важливі, ніж авторитет господаря.
Порада: Гуляйте хоча б по 20-30 хвилин за прогулянку. Пес, який живе в квартирі або в вольєрі, фактично ізольований від світу. Якщо ви не дасте йому хоча б трохи часу на спілкування з іншими тваринами, порив до свободи може спровокувати втечу.
Порада: Тварини звертають увагу на настрій свого хазяїна. Вони вміють тонко відчувати злість, роздратування, прикрість у голосі свого господаря. Слідкуйте за своїм голосом і будьте позитивно налаштовані. Залежно від ситуації потрібно змінювати свою інтонацію від грайливої до суворої. Але без погроз!
Але все-таки прийшов. І отримав покарання
Порада: Намагайтесь стримати себе, як би вам не хотілось “штовхнути” пса. Якщо покарали, то собака витлумачить все простіше: “я підійшов - мене покарали. Отже більше не буду приходити до кривдника”. Краще похваліть, що пес послухався та повернувся на заклик.
Порада: Ви - ватажок для пса. А ватажок ніколи не почне бігати за іншим членом зграї. Якщо собака від вас втікає, то різко побіжіть в протилежний бік. Але обов’язково упевніться, що пес побачив ваші дії: покличте, поплескайте в долоні, посвистіть. Здивуйте тварину - присядьте, підстрибніть, різко змініть маршрут.
Порада: Бажаєте, щоб собака був слухняним? Тоді не треба його муштрувати в той час, коли він зацікавлений якимось об’єктом. Наприклад, грається з м’ячем. Упевніться, що пес нічим не зайнятий, готовий чути господаря. І тоді кличте до себе. Якщо, звичайно, тварина не робить нічого поганого, від чого її слід відкликати негайно.
Порада: У міркуванні собаки створюється чіткий логічний зв’язок між цими подіями: хазяїн кличе, отже ідемо додому. Тому якщо пес ще не нагулявся, то просто втече від господаря. Іноді корисно робити ось що: ви кличете собаку, заохочуєте, даєте ласощі, хвалите і відпускаєте погуляти ще. Робіть щось, що схоже на продовження веселої прогулянки.
Порада: Коли собака боїться, то може присідати, підтискати хвіст, підходить близько, але не дається в руки. Так що робити в цьому випадку? Спочатку заспокойте собаку. Просто ласкаво поговоріть з ним, пограйте. Повторіть спробу покликати пса через якийсь час. Все залежить від вашого терпіння. Коли собака, нарешті, підійде, обов'язково похваліть його. Ніякого невдоволення і вже тим більше, покарання!
Оксана Гребенюк, керівник кінологічного клубу «КАНІС»
- Якщо ви хочете, щоб собака слухався, не тікав, то всі стосунки господаря і вихованця повинні бути засновані на іграх, ласощах та терпінні від людини. Всі поради, які описані, працюють, але це - теорія. Все одно потрібен професійний тренер, який пояснить, як дресирувати собаку і поділиться хитрощами. Але щоб ваш вихованець не втік, дотримуйтеся одного правила - прогулянки в місті на повідку. Відпускати собаку з повідця можна лише на спеціальних майданчиках, в лісі і на галявинах.
Спеціально облаштовані майданчики для вигулу собак:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Veronika Verbkina
Свого собаку вигулюю без повідця лише там, де впевнена у його безпеці.