Відбір шкіл-учасниць відбувався згідно з їх різноплановістю - це школи з великих міст, таких як Київ, Херсон, м.Сміла (Черкаська область), Луганськ, Вінниця, а також невеличкі міські, сільські школи, школи-гімназії.
- Це міжнародний проект, який організований Британською Радою. Він почне працювати з першого вересня цього року. Ця ідея розрахована на один рік, але ми плануємо продовжити та розповсюдити її. Відбором навчальних закладів, що нині беруть участь, займались безпосередньо самі організатори проекту, - розповідає пан Тарновий. - Проект носить назву "виклик у школах". Будуть слідкувати за тим, чи може така школа виклику гідно зустріти, створювати всі умови, щоб діти прагнули вчитись та могли самореалізуватися.
Учні 10-11 класів гімназії розповіли про своє бачення школи майбутнього.
- У майбутньому я бачу школу розділеною на молодшу школу, середню та старшу, - сказав Юра Дзюба, учень 11-А класу, - а кожний кабінет, щоб був комп'ютеризований. Також мені хотілося, щоб у школах покращилась дисципліна.
- На мою думку, - підтримує розмову Андрій Козодой, учень 11-А класу - школа майбутнього повинна мати власну форму одягу, одяг у старших та молодших повинен відрізнятись. Потрібно ввести безкоштовне харчування для всіх учнів школи. Також, щоб у кожному класі стояв телевізор та відеомагнітофон.
- Кількість дітей повинна бути понад дві-три тисячі, але розділена у декілька змін - вважає Дмитро Кобельський, учень 10-Б класу. - Можна ввести спальні приміщення, модернізувати спортзал, зробити його критим, також створити культурний молодіжний центр, розширити музей Тараса Шевченка та збільшити кількість учителів (на трьох учнів одного вчителя).
Марина ЩЕРБАЦЬКА, Ольга ЧАТТОПАДХАЙ
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер