Станьте автором Вікіпедії у Вінниці

Станьте автором Вікіпедії у Вінниці
Своїми знаннями у будь-якій галузі можна поділитися зі всім світом через онлайн-енциклопедію. Її співавтором можна стати, не залежно від місця проживання та освіти. Винагородою, правда, буде лише відчуття власної значущості , грошей за це не платять

Онлайн-енциклопедія Вікіпедія - це некомерційний проект, який живе на пожертви своїх читачів та авторів. Кількість унікальних відвідувачів Вікіпедії - в середньому 400 мільйонів людей в місяць.
Багато тих, хто не тільки користувався Вікіпедією, але і редагував її статті, навіть не здогадуються, що онлайн-енциклопедія є некомерційним сервісом. Але, люди, які пишуть і редагують статті Вікіпедії, набагато частіше жертвують гроші на неї.
 

- Долучитися до створення Вікіпедії – не складно. При перегляді більшості статей, зверху можна побачити слово «Редагувати». З допомогою нього ви можете відредагувати будь-яку частину статті. Зверху розташована панель управління, зокрема «Шпаргалка з форматування тексту», яка показує, яким чином можна редагувати статтю. Наприклад, як написане слово зробити жирним, курсивом, як вставляти зображення, робити абзаци, - розповідає майбутній вінницький лікар Валерій Гунас, який пише статті для онлайн-енциклопедії. - Після необхідних редагувань можна натиснути на кнопку «попередній перегляд» - дуже корисна опція, яка дозволяє побачити який вигляд буде мати стаття після вашого редагування. Після цього - зберегти статтю і все. Ваші редагування в силі.
Головна вимога Вікіпедії - це нейтральність. Через те, що не всі читачі можуть її виконати, деякі статті незареєстровані користувачі не мають права редагувати.


- Зазвичай, це або вже дуже добрі статті, або статті на складну тему. Наприклад, стаття про Українську Повстанську армію, Бандеру і тому подібні. Багато разів був свідком, як російські користувачі їх (м'яко кажучи) псували. - розповідає Валерій Гунас. - Якщо ви хочете створити власну статтю, тут трохи складніше. Для початку треба переглянути чи не створена уже подібна стаття. Також окремий випадок - стаття про відому людину. Для цього треба звіритися з правилами Вікіпедії, які визначають, що є «відома особистість».
Особлива вимога до статей - це гарне оформлення, але можна обійтися і без нього. Адміністратори Вікіпедії позначать цю статтю так, що її треба «привести в порядок». Зазвичай знаходяться люди, які це і роблять. В цілому - більшість азів викладена на головній сторінці Вікіпедії.
- Я в основному пишу статті з розділу медицини. В абсолютній більшості - анатомія. Меншою мірою - фізіологія.
Іноді буває, що я беруся за не зовсім мою тематику. Так була справа, років два тому, коли українська Вікіпедія не мала статті «Філософія». Ганьба, звичайно ж. Але ніхто не хотів братися за таку статтю. Добре, що я мав лекції з філософії. Вийшло дуже непогано - з цитатами, інші користувачі потім проілюстрували все це. Тоді ця стаття стала однією з кращих.
Медицина, це як-не-як, моя майбутня робота, є можливість писати - під рукою підручники і лекції університету. Але усю душу я вклав у статтю про люльку. Це моє хобі. Серед моїх знайомих є люди, які «живуть» Вікіпедією, вони постійно пишуть статті, їздять на різні зустрічі, - говорить Валерій Гунас.
У березні україномовний розділ Вікіпедії посів п’яте місце за кількістю статей серед усіх 284 версій інтернет-енциклопедії.
 

Відео дня
>Як повідомили в громадській організації «Вікімедіа Україна», за лютий україномовна «Вікіпедія» перескочила з сьомого на п’яте місце. Таким чином, вона продемонструвала найкращі показники зростання серед усіх мовних розділів і обійшла російську і іспанську версії енциклопедії. У лютому український розділ Вікіпедії вийшов на 13 місце в світі.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous

    Нацюки и сюда добрались...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:33 Через низький рівень вакцинації на Вінниччині зростає кількість хворих на кашлюк 15:50 Найцікавіші відео про Вінницю. Яким наше місто бачать у різних популярних проєктах? play_circle_filled 15:24 До лав Небесного війська приєднався Геннадій Шуліков з Вінниччини 14:12 Уродженця Вінниччини генерала Олександра Яковця призначили головою Адміністрації Держспецтрансслужби Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 12:42 Наркозбувачка з Вінниці знову попалась на зберіганні наркотиків у великих розмірах photo_camera 11:47 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає photo_camera 11:23 Під час масованої ракетної атаки ворог серйозно пошкодив обладнання на чотирьох ТЕС 10:21 В останню земну путь вінничани проводжатимуть Костянтина Шушкова 09:07 Сьогодні відзначають Всесвітній день ветеринара. Історія, заборони та прикмети 27 квітня 20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up