Студент крав гроші через Інтернет

Студент крав гроші через Інтернет
Двадцятирічний студент невдовзі опиниться на лаві підсудних за поповнення власного телефонного рахунку. Протизаконним у цій ситуації є те, що поповнив хлопець рахунок за чужий кошт на тисячу гривень

Цими днями Управління Служби безпеки України в області порушило проти нього кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних мереж, що призвело до втрати і підробки інформації) та ч. 1 ст. 185 (крадіжка) ККУ. Метод відбирання чужих грошей студент вибрав досить простий, такий, що не потребує великих хакерських умінь і навичок.
Восени минулого року він закинув в Інтернет оголошення про працевлаштування в американській компанії. Певна річ, що ніякої згаданої компанії не існує, і ніхто нікого влаштовувати на роботу за океаном не збирався. Кандидатам натомість пропонувалося заповнити анкету, в якій серед іншого треба було вказати реквізити платіжної картки, повідомляють у прес-групі УСБУ області. Далі, як кажуть, справа техніки.
Хлопець зайшов на сайт магазину мобільного зв’язку, звідки поповнив рахунок власного мобільного телефону через Інтернет із допомогою чужої картки. Зробити це, між іншим, дуже просто. Ніякої конфіденційної інформації, відомої лише власникові картки, вводити не потрібно. Для експерименту автор матеріалу поповнила через Інтернет власний мобільний рахунок (із допомогою своєї ж пластикової картки). Зробити це виявилося вельми просто. От і студент розбагатів на тисячу гривень на розмови. За рахунок невідомої йому жінки-„спонсора”. Щоправда, не з першої спроби. А одразу після наступної – вдалої - до хлопця завітали співробітники спецслужб, зекономивши тим самим кошти наївних клієнтів, що спокусилися на роботу в Штатах і вказали реквізити платіжної картки.
За інкриміновані 20-річному студентові вузу злочини йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п’яти років.
Між тим, проблема електронного захисту банківських рахунків останнім часом стає усе більш гострою. Починаючи від такого простого знімання грошей із рахунку до незаконних переведень великих сум коштів на інші рахунки та махінацій із банкоматами. У зв’язку з цим УСБУ України в області звертається до громадян із проханням повідомляти про відомі їм факти з метою попередження можливих протиправних дій за телефоном довіри 35-16-62 чи за адресою: вул. Грушевського, 27.

Коментарі експертів
Сергій Безкревний, начальник відділу інформаційних технологій банку "Київська Русь"

- Я думаю, що на 99,9% банки та їх клієнти застраховані від подібних випадків. Як на мене, головна причина певних махінацій часто криється не ззовні, а всередині банку, серед його теперішніх чи колишніх працівників. Хоча я не знаю ситуацію повністю, тому щось стверджувати важко. Можливо, це було зроблено через сайт мобільного провайдера чи інтернет-магазину, можливо, зловмисник стояв у когось за спиною.

Леонід Тимчук, директор Вінницької філії банку "Хрещатик"
- Це питання безпеки самого банку і наскільки він готовий захищати своїх клієнтів. Єдине, що можу сказати, такі випадки у Вінниці непоодинокі. Інше питання, що максимальна сума, яку зловмисник міг зняти в такий спосіб, - це 100 доларів. Для того, аби зняти більше, йому була б потрібна додаткова інформація або ж інші операції.
У нашому банку таких випадків не було. Згідно з нашими правилами, отримати послугу роботи зі своїм рахунком в Інтернеті клієнт може лише після його звернення. Тобто ця послуга не є масовою. Підписуючись на неї, людина погоджується з тим, що банк знімає із себе контроль за станом рахунку. Якщо клієнт раптом стане жертвою махінацій, він не матиме претензій до банку, і з нього знімається відповідальність. Погоджуватися чи ні з таким ризиком - справа індивідуальна.
Ольга МАЛІЦЬКА

Відео дня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 13 по 20 травня, які ви могли пропустити 20:11 Ювілей Барської організації незрячих відзначили змаганнями з інтелектуальних ігор 20:11 Олександр Князь отримав грошовий сертифікат від Головнокомандувача ЗСУ 19:45 Мандрівка в минуле: що стояло на місті апеляційного суду та які будівлі були поруч play_circle_filled photo_camera Від читача 23:38 Благоустрій П'ятничанського парку 19:02 Вінницький айтішник потрапив у рейтинг найвпливовіших акаунтів в українському LinkedIn 18:28 Щоб не плакати, ми сміялись: добірка нових мемів про війну 17:15 У п'яти районах та Вінниці горів сухостій і очерет 16:47 Найвужчий готель на Соборній. Розповідаємо історію дому Райхера photo_camera 16:34 На Немирівському шосе Skoda перекинулася після зіткнення з Honda play_circle_filled photo_camera 16:32 «Це рівень дю Солей!» Вражаюче шоу «ALICE» 31 травня вперше у Вінниці play_circle_filled photo_camera 15:29 Чоловік з Вінниці вступив до армії рф та воював за окупантів. Його заочно засудили до 14-ти років 15:25 На чемпіонаті з футболу пролунав гімн під музичним супроводом сержанта 59-ї бригади play_circle_filled 14:18 Які переваги та недоліки в законі про мобілізацію? Ми запитали вінничан 13:11 Просять присвоїти звання Героя України Дмитру Буздугану 12:27 Через пожежі без дахів залишилися два будинки — в Морозівці та Петрику 11:23 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 13 — 19 травня photo_camera 10:41 У Рибчинцях екологи виявили незаконну копанку 10:26 Вінниця прощається із полеглим воїном-добровольцем Олександром Михальнюком 09:34 Що горіло вчора на Шепеля? На місці працювали рятувальники
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up