Псевдоадвокат прийняв у офісі, розташованому біля міськвиконкому, свою першу клієнтку майже три роки тому. І тільки зараз, на початку червня, шахрай отримав вирок. Суд присудив йому стільки років тюрми, скільки свідчило проти нього потерпілих - п’ять.
Матері хлопців, викритих у криміналі, заплатили чоловіку з офісу в центрі міста по чотири тисячі гривень та 2,5 тисячі доларів США. Він пообіцяв спочатку одній мамі, що не лише витягне її сина з-під арешту, а й за десять днів зуміє закрити порушену проти нього кримінальну справу. І ця жінка привела до «захисника» ще трьох жінок. Сини цих клієнток були підозрюваними по тій же справі, що і її дитина.
У вироку Вінницького міського суду сказано: підсудний знав, що права займатись адвокатською діяльністю не має, але наговорив жінкам неправди, щоб заробити на них. Цей чоловік навіть не мав юридичної освіти. Зате був у нього досвід спілкування з міліцією. Ним, ймовірно, й керувався молодий чоловік, коли крутив на гроші клієнтів (в суді свідчили проти псевдоадвоката п’ять людей).
Підприємливий «захисник», який насправді був просто підприємцем, притягувався не раз до кримінальної відповідальності. У вироку сказано, що судимості в чоловіка погашені, але вони були. Остання, 2007 року, легкі тілесні та погроза вбивства. Когось бив і грозився забити. Раніше було хуліганство. Буянив. За ті проступки давали умовний строк або взагалі нічого, бо збігли строки давності. Тепер – реальна тюрма за шахрайство та підробку документів.
Зі своїми клієнтами «адвокат»-обманщик укладав договори, які скріпляв печаткою з написом «Асоціація адвокатів України. Вінниця». Ніхто не запідозрив у брехні молодого чоловіка, що роздавав візитки адвоката, писав адвокатські запити, ходив на суди. Але минув час без обіцяного результату, і жінки стали вимагати повернення невідпрацьованих грошей.
Їм «адвокат» казав, що віддавати нічого не буде, бо пустив гроші на вирішення справи. А в суді говорив, що цивільних позовів взагалі не визнає. Мовляв, гроші відробив, і то було значно менші суми. Запевняв суддю, що адвокатом ніколи не називався. Вивіска на офісі, де приймав, не його. Печатки не підробляв. Звідки візитки у клієнток, де він названий адвокатом, й гадки не має. Вини не визнав.
А суд назвав вину чоловіка у підробках доведеною, засудив його за шахрайство, вчинене повторно та у великих розмірах, і присудив виконати всі вимоги потерпілих про відшкодування. Вся сума – більше 120 тисяч гривень.
Чим адвокат кращий юриста?
Кожний адвокат – юрист, але не кожний юрист – адвокат. Адвокатів називають професійними юристами, бо кожний з них...
...має вищу профільну освіту,
...має стаж роботи юристом, як мінімум, два роки,
...склав кваліфікаційні іспити,
...одержав в Україні свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю,
...прийняв Присягу адвоката України,
...має посвідчення адвоката України,
...несе відповідальність за порушення спеціального закону «Про адвокатуру» аж до позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю,
...вправі представляти інтереси своїх клієнтів у судах всіх рівнів (у господарських, адміністративних, цивільних та кримінальних справах, тоді як до криміналу простим захисникам зась).
Перевірити справжність адвоката можна в Єдиному реєстрі адвокатів України. Там є дані про всіх, хто вправі займатися адвокатською діяльністю або втратив право на адвокатство. Цей реєстр шукайте на сайті Національної асоціації адвокатів України.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер