уДАЧНА прописка: дачні будинки прирівняють до квартир

уДАЧНА прописка: дачні будинки прирівняють до квартир
Чергова ініціатива деяких депутатів може підштовхнути ціни на дачні будиночки під Вінницею вгору. Ріелтори кажуть - якщо на дачі можна буде прописатися - ціни на них можуть зрівнятися з аналогічним житлом


Дачі можуть стати місцем офіційним проживання. Тут можна буде прописатися. А значить - отримати медичну та соціальну допомогу, або ж, принаймні, пошту...
В парламенті з'явився новий законопроект, поданий депутатами-регіоналами, яким пропонується будиночки та будинки на садових та дачних ділянках прирівняти до повноцінного житла, та дозволити людям оформляти у них місце реєстрації проживання.

Пропишуть усіх
Якщо законопроект приймуть - ріелтори прогнозують зростання цін на таку нерухомість, а політики - зайві голоси на користь провладної партії. Адже можливість прописки на дачі - дає ще й право голосу за місцем реєстрації.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначаэться, що реєструватися можна буде в кожному «придатному для життя» приміщенні - будь то садовий будиночок, дача або невеликий котедж в передмісті, який поки не отримав фактичної адреси (замість нього такі будиночки часто мають просто порядковий номер у складі дачного кооперативу).

Ціни вгору
Сьогодні вартість дачних ділянок під Вінницею разом з невеликими будиночками, площею до 40 метрів квадратних, складає в середньому 11 до 23 тисяч доларів. Ціна на більші будиночки може сягати усіх 30 тисяч доларів. Усе залежить від району, площі земельної ділянки, наявності комунікацій та власне стану нерухомості.
Наприклад, зараз на дачу в 60 метрів квадратних на третьому кілометрі Барського шосе, з п'ятьма сотками просять 25 тисяч доларів. За 23 тисячі продають двоповерхову «коробку» в селі Пирогова. А за дачу сім на сім метрів в Сальнику - хочуть вісім тисяч.
- Якщо на дачі з'явиться можливість реєстрації - це неодмінно підштовхне ціни на таку нерухомість вгору. Особливо ціни можуть зрости на перших порах, а потім поступово зрівняються з аналогічними - не дачними пропозиціями, - каже директор агентства нерухомості «Альфа» Роман Козловський. – Сказати, наскільки саме можуть підвищитися ціни - важко. Все залежатиме від конкретного об'єкту. Крім того потрібно розуміти, що є різниця - купити будинок в селі, де в «загрузку» і де мінімум 20 соток землі, чи дачний будиночок - де земельна ділянка значно менша.
- Зараз багато людей будують на такій землі житло, в якому живуть постійно, - каже голова ради Ріелторської палати України Олександр Бондаренко. - Думаю, що прийняття закону може вплинути на вартість дачних ділянок у великих містах або в безпосередній близькості від них. Однак ця зміна не буде суттєвою або ціноутворюючим. Адже на вартість землі впливає безліч факторів, і можливість прописки - лише один з них. Ризикну припустити, що зростання цін саме на земельні ділянки в безпосередній близькості від міст зросте не більше ніж на 20%. І то більше за рахунок того, що спроститься оформлення документів на них.

Відео дня
>
Питання на місця
Зрештою, чи приймуть законопроект чи ні - точних прогнозів ніхто не дає. Проте, на думку депутата Сергія Гордієнко, приймати законопроект необхідно, але лише після іншого - законопроекту про територіальний устрій, який саме знаходиться на розгляді в профільних комітетах.
Тому в парламенті побутує думка - перш ніж приймати законопроект - потрібно опитати регіони. І в кінцевому підсумку - вирішення питання багато в чому залежатиме від побажань місцевої влади.
- Цей закон створить проблему для системи житлово-комунального господарства, - каже правозахисник Едуард Багіров. - Люди зможуть виписатися з квартир у великих містах і прописатися на ділянках, причому вони будуть платити значно менше за комуналку.


Довідка
У 2003 році уряд скасував прописку, яка була введена в 30-х роках в Радянському Союзі. Проте, на практиці, це виявилося повною формальністю. Відмінену прописку просто замінили на реєстрацію.

 

 


 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:13 Сьогодні вітаємо Максима. Історія, заборони та прикмети 14 травня 21:01 У Четвертинівці під час руху загорівся легковик photo_camera 20:07 Президент нагородив підполковника Жданова з Гайсинщини у день народження 19:03 Новий шанс для тих, хто залишив службу: спрощена процедура повернення до лав ЗСУ photo_camera Від читача 14:23 Збір на лікування 18:18 Колись тут вирувало життя: яким був та яким може стати острів Кемпа? photo_camera 18:06 Небезпечна електрика: на Вінниччині сталися дві пожежі photo_camera 18:01 Небайдужість на дорозі: вінницькі патрульні врятували життя дикої тварини photo_camera 17:32 «Укрнафта» знизила ціну, ОККО підняла: чи змінилася вартість бензину після додавання спирту? 17:15 «Якби ти була настояща мама, не пустила б сина на війну»: хто і чому образив жінку, яка втратила дитину 17:01 На «зебрі» по Пирогова водій Volkswagen збив жінку. Її госпіталізували play_circle_filled 16:49 Диверсія в столиці: затримали 16-річного юнака з Вінниччини, який підпалив авто ЗСУ photo_camera 16:43 «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд Київ-Вінниця на вихідні 16:01 Вінничанин серед затриманих у справі про спробу незаконного перетину кордону на Волині photo_camera 15:35 З Миколаєва до Жмеринки: як масажистка втекла від війни і розпочала власну справу з корисними смаколиками play_circle_filled 14:35 На вінницькій об’їзній може зменшитися кількість ДТП: що змінять і на яких ділянках 14:10 Де зробити професійну чистку зубів у Вінниці? Огляд кращих стоматологій міста (партнерський проєкт) 13:34 На Тульчинщині та Шпиківщині через африканську чуму свиней запровадили карантин 12:02 Напружена доба: інтенсивні бої точилися на 11 ділянках фронту photo_camera 11:11 Реабілітація у Вінниці: які є послуги, кому і де їх надають?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up