Пенсійне забезпечення українців сьогодні визначається за ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у солідарній системі, тобто, за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Проте, вже у липні 2017 року планується запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Це передбачено законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій » № 4608 від 6 травня 2016 року.
- Головною відмінністю накопичувальної системи від солідарної є те, що сплачені кошти є власністю людини, - каже начальник управління ПФУ в місті Вінниці Алла Лоба. - Тобто, громадяни самостійно накопичують кошти собі на пенсію на свій персональний рахунок.
Начальник управління пояснює, що найбільшу вигоду тут матиме молодь, яка на момент запровадження розпочне працювати і до досягнення пенсійного віку зможе накопичити значну суму коштів, та, відповідно, матиме змогу отримати високий розмір довічної пенсії.
- Звісно, що накопичувальна система буде ефективною лише за умови економічного зростання, - каже чиновниця. - Її принци можна порівняти з «персональним гаманцем», у який ти впродовж життя відкладаєш певні кошти, а коли йдеш на пенсію – їх отримуєш. Заощаджені гроші можуть перейти в спадок, адже це – індивідуальні рахунки людини.
Обов’язковій участі у накопичувальній системі підлягатимуть особи, віком до 35 років та державні службовці не залежно від віку. Розмір страхового внеску Кабміном планується встановити від 2% з липня 2017 року, з кожним наступним роком розмір буде збільшуватись на 1 % до досягнення 5 % у 2020 році і подальшої сплати у зазначеному розмірі.
Читайте також: З 1 грудня пенсії вінничан зростають. Кому повезе та на скільки
Вінницькі пенсіонери чекають «осучаснення»: що це таке та кого торкнеться
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер