Чим ближче до нового року, тим більше на роботі говорять про корпоративи. Часто, ще за кілька тижнів до свята, жіноча половина колективу починає дружно скидати зайві, на її погляд, кілограми, а чоловіча - думає як «схалявити» з карнавальним костюмом.
Одна на всіх ідея
Тематичні корпоративи, за словами організаторів свят, влаштовує приблизно кожна друга вінницька компанія. Інші, як правило, обходяться дрес-кодом типу: чоловіки в костюмах, жінки - у вечірніх сукнях.
За словами психологів, в якому стилі буде конкретно ваш корпоратив, не так важливо, головне, щоб все-таки цей стиль був.
- Має бути якась загальна ідея проведення свята, щоб працівники відчували себе єдиним цілим, - каже психолог Світлана Худа. - Адже одна із цілей проведення корпоративних вечірок - це саме можливість ще більшого об'єднання колективу. Крім того, усілякі маскаради - для дорослих людей, це доволі рідкісна можливість відчути себе дитиною, причому цілком «безкарно».
Тож, не так важливо, влаштовуєте ви гангстерську вечірку, свято в стилі диско, аля-60-ті чи зібрання вампірів. Головне - вписатися у загальну картину, щоб не прийти в костюмі зайчика, наприклад, на піратське паті. Звісно, це не означає, що усі костюми мають бути однаковими як під копірку.
Виходимо за межі
Традиційний корпоратив у нашому уявленні виглядає приблизно наступним чином. Нічний клуб чи ресторан. Застілля. Відзначення кращих працівників чи просто новорічні подарунки усім. Шоу-програма. Конкурси. Танці.
Проте від цього стандарту можна відійти. Сучасна сфера розваг та трохи фантазії дозволяють проводити корпоративні вечірки більш нестандартно.
З кожним роком збільшується кількість колективів, які не соромляться відходити від стандартного сценарію проведення свята.
- Минулого року ми з колегами влаштували корпоративний турнір з боулінгу, - розповідає вінничанка Олена. - Було весело. Тим більше, що ми проводили корпоратив у форматі «стиляги». Усі були в різнокольорових костюмах та париках.
На святі, але на роботі
Психологи з жалем констатують: часто, перебіг вечірок у нас впадає в крайнощі. В одних випадках корпоратив є немов продовженням робочого дня: ті ж дисципліна, субординація і сувора необхідність тримати себе в руках, «крок вправо, крок вліво - розстріл на місці». В інших випадках люди швидко дістаються до випивки і доводять себе до «необхідної кондиції», у зв'язку з чим всього за кілька годин встигають посваритися, побитися, помиритися і, якщо пощастить, завести інтрижку з колегою.
На корпоративні психологи радять дотримуватися правила - відчувайте себе як вдома, але не забувайте, що ви на роботі. Оскільки, що б не відбувалося на вечірці, службові стосунки все одно залишаються... службовими.
- Безумовно, корпоратив впливає на службові стосунки, - говорить психолог Марина Деркач. - Людина може розкрити себе перед колективом з позитивного або негативною боку, і їй цього не забудуть. А от будувати далекосяжні плани і розраховувати на те, що, наприклад, брудершафт з начальником призведе до міцної дружби, не варто. Рано чи пізно свято закінчиться. Тому, головне - поводитися так, щоб нормальні робочі стосунки збереглися з колегами і начальством і після вечірки.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер