Замість держави розраховуватися за збереження «потерпілих» в ДТП машин на штраф-стоянці змушують їхніх власників. Юристи кажуть: це незаконно. Чому так відбувається, RIA/20minut писала в статті «Плати або ходи. Чому зі штрафстоянки перестали віддавати ДТПшні машини».
Про нові правила штрафмайданчика розповів 47-річний власник «Шкоди Фабії» Олександр Радько, чию машину поставити на штраф-стоянку, як речовий доказ, після зіткнення з п’яним водієм на ВАЗі. Чоловік спробував забрати своє авто зі штрафмайданчика з листом від слідчого, коли кримінал став цивільною справою, – сказали заплатити за зберігання.
Корисне посиланняНайбільша база пропозицій продати чи купити ВАЗ в Україні. Аutomoto.ua - пошуковик на 100 автосайтах.
Філія державного підприємства «Інформ-Ресурси», підпорядкованого МВС, перестала віддавати власникам машини, які були речовими доказами, без оплати послуг. Причина: під час фінансової перевірки недорахувалися 1,3 мільйона гривень прибутку, й тепер ці гроші вираховують із зарплат посадовців філії.
Про проблемну ситуацію, яка загострилася з початку літа, і про спроби її врегулювати без шкоди для автовласників розповів керівник юридичної компанії, яка обслуговує вінницьку філію Держпідприємства МВС, Валерій Сувалов.
– Сплачує людина – одразу укладаємо з нею договір про безкоштовну допомогу і звертаємося в її інтересах до суду в порядку цивільного судочинства, – сказав він і пообіцяв повернення грошей, нарахованих за зберігання ДТПшних машин на штраф-стоянці. – Відповідачем виступає орган досудового слідства та казначейство. Вже є така практика. Це узгоджене із судом питання. Ми беремо на себе відповідальність за стягнення цих коштів.
У процесі підготовки матеріалу про історію з машиною Олександра Радька редакції стало відомо: так само мали проблеми з поверненням автомобілів десятки вінничан. І тільки одиниці з них спробували у законний спосіб повернути сплачені гроші.
А ще три місяці тому, до червня цього року, потерпілі в аваріях машини віддавали власникам безплатно. Керувалися постановою Кабміну, яка каже: компенсувати плату за зберігання речових доказів мають з держбюджету.
– Це глуха стіна, система, – каже дружина Олександра Радька. – Нам сказали, чим довше пручаєтеся, ти більше заплатите.
І учора, 19 вересня, подружжя вінничан Радько забрали свою «Шкоду». Для цього заплатили приблизно 4 тисячі гривень. Сітльки «накапало» за стоянку на штрафмайданчику з початку серпня.
– Повернув собі машину, – каже Олександр Радько. – І коли забирав її за гроші, мені ніхто не запропонував ніяких безкоштовних послуг з повернення. Навіть мови не йшло про таке. Я про таку можливість дізнався лише ввечері, коли прочитав статтю з коментарем їхнього юриста.
Тепер автовласник збирається перевірити, чи виконають юристи обслуговуючої «Інформ-Ресурси» компанії обіцянку відсудити усім потерпілим у ДТП вінничанам гроші, сплачені за зберігання їхніх машин на штрафмайданчику. Редакція обов’язково розповість про результат процесу.
Читайте також:
Плати або ходи. Чому зі штрафстоянки перестали віддавати ДТПшні машини
Штрафплощадка - кладбище автомобилей или золотое дно
«Мій автомобіль віддали іншому» - з арештмайданчика МВС у Вінниці вкрали Volksvagen
Що робити, коли авто забрав евакуатор: все про вінницький штрафмайданчик
«Пов’язали» чиновника – ключового фігуранта у викраденні семи іномарок
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер