Скільки зараз коштує зібрати школяра до школи

Скільки зараз коштує зібрати школяра до школи
На початку навчального року батьки традиційно підраховують «втрати», нанесені їхньому гаманцю. А якщо у сім’ї кілька учнів, то сума збільшується в рази. Ми вирішили підрахувати скільки грошей доводиться витрачати на збори школяриків.

Для когось шкільна пора – свято, а для інших – це «ходіння по муках». Однак, більшість дітей дуже радіють вибираючи новий одяг, зошит, щоденник, портфель разом з батьками. Це дає їм можливість відчути себе дорослими.

У деяких навчальних закладах форма є обов’язковою умовою. ЇЇ вартість від 300-500 гривень і вище. Речі на гуртових ринках або з минулих колекцій, звичайно, дешевші. (Це для тих, хто любить економити.) Краще мати одяг з натуральних тканин хоча б на 50%: бавовна, шерсть, льон. Ціна буде вища, але здоров’я дитини дорожче. Туфлі для дітей коштують від 250 до 1000 гривень.  Важливо, щоб вони були зручні та не ковзали по шкільній підлозі. Одяг для фізкультури: (взуття + костюм) вартує від 500 гривень.

Портфелі сьогодні хоч і лякають цінами (від 300 до 1000 гривень і вище), але на їхній якості економити не варто. Спинка має бути твердою, лямки широкі, щоб не врізалися в плечі. Добре, якщо є можливість змінювати довжину лямок, присутні світло-відбивні елементи, які згодяться у сутінках.

Відео дня

МОЗ України зазначає, що вага портфеля повинна становити 10% від ваги дитини. Враховуючи важкі підручники у твердих обкладинках, обід, спортивну форму, змінне взуття, та ін. Сам по собі ранець має важити не більше 500-700 грамів.

Деякі батьки, щоб уберегти дитину від зайвого навантаження, використовують електронних версій шкільних підручників.

Електронні версії можна знайти на багатьох сайтах, наприклад тут: http://schoolbooks.org.ua/, http://portfel.at.ua/, http://4book.org/uchebniki-ukraina

Підручники подані у форматах DjVu і PDF. Але не у всі можуть дозволити дитині купити планшет. Для економії можна купувати посібники в учнів старших класів за півціни.

Також варто згадати про різноманітне канцелярське приладдя. На перший час потрібно купити по 10 зошитів у лінійку та у клітинку, як мінімум. Тоненькі зошити коштують від 1,25 до 3грн. Грубі – від 6 до 16грн. Обкладинки – близько 50 копійок. Ручки у нас на будь-який смак від 1,50грн. Спеціалісти не радять купувати спеціальні ручки дітям, які пишуть лівою рукою. Адже у дорослому житті такої ручки може не бути під рукою. Простий олівець коштує 1,50 – 5 грн. Кольорові олівці – від 15 до 60грн. Фломастери – 24грн. Вартість гумки становить від 1,50 до 5грн. ЇЇ поверхня не повинна бути занадто гладкою. Коректор купувати теж не варто – не всі вчителі дозволяють ним користуватися. А деякі ще й можуть знизити оцінку за його використання. Лінійка коштує від 2 до 15грн. Краще обрати дерев’яну, з чіткими позначками.

Письмове приладдя зручно зберігати у пеналах. Пенал краще обрати м’який, на замочку. Твердий пенал швидко зламається, особливо, якщо ваша дитина – першокласник. Його вартість коливається від 20 до 120грн.

Ціни на набір для трудового навчання в молодших класах сьогодні приблизно такі: кольоровий папір від 3 до 20 грн., картон від 10 до 30 грн., стандартний альбом для малювання від 8 до 40 грн., клей та ножиці від 5грн, пластилін від 10грн. Занадто яскравий пластилін містить забагато «хімії» - купувати такий не варто.

Старшокласникам радимо купувати щоденники з корисною інформацією: формулами, таблицями, правилами, та ін. «Обличчя школяра» цього року коштує немало: від 16 до 90грн.

Наталя, мама першокласниці, поділилася своїм новим досвідом:

- Збираючи доньку до школи, грошей не шкодувала. Хоча й намагалася економити. Навіть страшно всі витрати підсумувати. На все необхідне разом пішло близько п’яти тисяч гривень. Не враховуючи зошити з друкованою основою та інші речі, що можуть знадобитися у навчанні.

 

Інна Барт,

В рамках проекту "Рівні можливості: Журналістика для всіх"

 

Коментарі (1)
  • Natali

    Дякую автору! Дуже корисна інформація!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 29 квітня до 6 травня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:23 Учні сьомого ліцею на благодійному ярмарку зібрали 140 тисяч гривень на безпілотники для ЗСУ 19:42 ІТ-компанія допомагатиме Подільському зоопарку піклуватися про оленів, коней та орланів photo_camera 19:03 У Вінниці відзначатимуть 160-річчя Михайла Коцюбинського. Що саме запланували? Від читача 15:59 Командир батальйону полку ССО «Рейнджер» розповів про службу у спецпідрозділі 18:15 Субсидії на неопалювальний період: хто отримає автоматично, а кому треба переоформити 17:06 Оля Полякова долучилася до благодійного вечора, де зібрати сім мільйонів на потреби ЗСУ 16:10 Вакцина проти COVID від AstraZeneca може викликати тромби 15:10 Можливі зміни: дати останніх дзвоників та екзаменів у 2024 році 14:30 «Найголовніше, за що ми молимося — за нашу Перемогу». У храмах Вінниці відзначають Великдень play_circle_filled photo_camera 14:25 Українські майстри розписали 800 писанок і встановили рекорд photo_camera 13:13 Нові сектори з пенсійних питань для МВС у трьох областях: де їх знайти 12:34 Суд виніс вирок драгдилеру, який постачав наркотики до колонії 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:17 Скасування ‎статусу обмежено придатний. Що потрібно знати призовникам 10:25 «Пироговський пікнік» у Вінниці буде з благодійністю, майстер-класами, фудкортом (ПРОГРАМА) photo_camera 10:11 Вигідно відкласти пенсію. Як українське законодавство стимулює працювати довше? 09:48 рф завдала 5 ракетних, 69 авіаударів і 74 обстріли з систем залпового вогню. Є жертви серед цивільних 09:34 Першокласники 15-го вінницького ліцею завітали до рятувальників photo_camera 09:07 Діти-переселенці отримали тисячу ортопедичних рюкзаків з канцтоварами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up