Ніна Мельничук до викладацької роботи і в спорті була, і міліцейській чергові частині працювала. Має вищу юридичну освіту. А педагогічні тонкощі викладацької професії освоїла на курсах підвищення кваліфікації та прямо під час занять, де інколи відчувала скептичне ставлення слухачів-чоловіків до викладача-жінки.
- Якщо тільки заходиш в аудиторію: «о, жінка, жінка». Але коли починаєш заняття, то «а, компетентна, виявляється», - цитує слухачів Ніна Мельничук. – Важливо до них підхід знайти. Ми проводимо таємне опитування, яке допомагає дізнатися, що їм подобається, що не подобається. Якщо спілкуватися з повагою, у межах на рівних, тоді дуже цікаво працювати.
Ніна Мельничук викладає вогневу, фізичну і тактичну підготовку. Сьогодні у Навчальному центрі, каже, усі викладачі багатопрофільні. Орієнтуються на закордонні методи підготовки поліцейських.
- Наших правоохоронців учили стріляти трохи не так, як наприклад, стріляють в Канаді, у Штатах. Зараз дещо інша методика, - розказує Ніна.
Наші поліцейські озброєні пістолетами Макарова та короткостволами вінницького заводу «Форт». А от користуватися автоматами навчають окремі категорії працівників на спеціальних зборах. Це значить, що в тирі навчального центру з «калашів» не стріляють.
- Зброя має бути направлена тільки в мішень, - пояснює Ніна, коли просимо її узяти пістолет для фото.
Виявилося, що тримати зброю дулом догори, як у роблять у блок-бастерах, не можна. Поза очікування українського поліцейського не така, як в голлівудських кіно. Але стійка, що допомагає провести швидкісну стрільбу більш ефективно, точно кіношна.
Ніна Мельничук влітку вийшла з декрету. Виховує трирічну дочку. Питаємо її, чи проявляє зацікавленість мала до маминої роботи?
- Серед іграшок є і дитячі пістолети, і ляльки, - говорить Ніна. - Трохи бігаємо разом із нею кроси, точніше, кросики. Я пробіглася, тоді разом 200 метрів туди і назад. Попідтягувалися, на дивані покувиркалися, бо в три роки ще не можна акробатикою займатися. Не те, щоб я привчала її займатися. Просто вона бачить маму, яка стрибає на скакалці, то й сама хоче.
Читайте також:
Криміналістка Людмила: Не буває так, щоб злодій не наслідив на місці злочину
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Тарантуй балаболить як завжди) "Разривниє", як ти написав - давним давно заборонені в усьому світі проти живої сили. А дум-дум - це експансивна куля
А понти про використання поліцією Канади Глоків взагалі фейспалм... Заходимо і читаємо, що крім Глоків використовують купу інших стволів, зокрема звичайні копи ще юзають Зіг Зауери і Сміт енд Весони
https://www.loc.gov/law/help/police-weapons/canada.php#Equipment
Но тут и нормальные люди читают. Поясняю им откуда инфо. По работе я бываю иногда на полицейских станциях, так что знаю много чего. "Зіг Зауери і Сміт енд Весони" - это в полиции США, там полицейский сам себе волыну выбирает, какая ему нравится.
Приведенная ссылка касается RCMP. Это не обычная полиция типа "менты", а фирма типа КГБ. У них там что угодно есть. И сколько угодно.
В Канаде обычному нормальному копу в муниципальной полиции выдают глок 0.40, причем на всю службу. Такой держал я в руках. И когда первый раз увидел обойму с пулями-розочками, у меня глаза на лоб полезли от удивления. А как же Гаагская конференция? Ответ был такой: запрет на использование экспансивных пуль распространяется только на регулярные армии. Данный тип боеприпасов широко используется полицейскими органами, на охоте и для самообороны из-за сниженного риска рикошета и большой останавливающей способности при стрельбе по живой незащищённой цели. Во многих странах находится в свободной продаже наравне с остальными типами пуль.
Клоун дунайський, запам'ятай, експансивні і розривні - це різний тип куль