В нашій попередній статті ми розповіли про те, хто такі веб-дизайнери і чим вони займаються. Сьогодні ж ми спробуємо спростувати поширені міфи про веб-дизайн як спеціальність.
Міф 1. Потрібно вміти малювати.
Можливо, вам буде важко в це повірити, але вміння малювати не є обов'язковим для веб-дизайнера. Це важливо для ілюстраторів, оскільки вони малюють персонажів або ігрові атрибути. Веб-дизайнер 99% своєї роботи робить за допомогою клавіатури і мишки, а не за допомогою планшета. Так, уміння малювати підвищить здатність добре підбирати кольорову гаму, вдало розставляти об'єкти і т. ін., але не зробить з вас хорошого веб-дизайнера. Художникові часто важко переключатися на дизайнерські завдання, оскільки замість того, щоб вирішувати задачі сайту (продаж товарів/послуг, доставка інформації, цільові дії), він буде робити красу, яка або незрозуміла відвідувачу, або непомітна, або, що ще гірше, знижує конверсію сайту.
Міф 2. Потрібно мати художню/дизайнерську освіту.
Зовсім не обов'язково. У багатьох нормальних дізерів може бути медична або технічна освіта. Як і взагалі у сфері ІТ, при прийомі на роботу найбільшу роль відіграють ваші знання, уміння та досвід, а не диплом.
Міф 3. Потрібне бездоганне володіння Фотошопом.
Фотошоп — це всього лише програма, інструмент, з допомогою якого малюється сайт. Якщо ви розбираєтеся в теорії та суті веб-дизайну, то і на аркуші паперу намалюєте правильний дизайн. Для того щоб малювати сайти, Фотошоп потрібно знати на 10-20% від усього його функціоналу, решта зазвичай не використовується в роботі веб-дизайнера. Чому так? Тому що Фотошоп спочатку розроблявся для фотографів і ретушерів, а не для веб-дизайнерів, і тому велика частина його функціоналу призначена длля обробки фотографій — що не так і часто доводиться робити дизайнерові.
Міф 4. У веб-дизайнери йде тільки молодь.
Веб-дизайнером можна стати і в 14 і в 67 років. Проте кожен вік має свої переваги та недоліки. Дійсно, серед веб-дизайнерів більше молоді, оскільки в них креатив рветься через край, є багато бажання проявити себе, самореалізуватися, втілити в життя власні ідеї та плани. Але при цьому енергії може бути стільки, що вам важко всидіти на місці і зосередитись на роботі — тоді слід зробити акцент на “вироблення” терпіння. В людей старшого віку свій важливий плюс — життєвий досвід, вміння бачити загальну картину, більш виважені та далекоглядні погляди. При цьому слід врахувати, що якщо вам 60+, то ви, імовірно, будете робити все повільніше. Це потрібно прийняти як дане і вибудовувати реальні плани з урахуванням вашої швидкості. Але ніяка цифра в паспорті не може однозначно свідчити про те, що ви не освоїте веб-дизайн!
Міф 5. Успіху досягають тільки особливо обдаровані веб-дизайнери.
На щастя, у веб-дизайні потрібні не тільки геніальні творці. Деякі дизайнерські роботи є досить простими (але від того не менш важливими) — намалювати кнопку, меню, перемалювати логотип тощо. І для цього зовсім не обов’язково бути Пікассо від дизайну. Можна знайти своє місце під кондиціонером сонцем, маючи дуже різні задатки та вміння.
_______________________
Також є декілька ключових факторів, за якими вам слід оцінити себе, щоб зрозуміти, підходить конкретно вам професія веб-дизайнера чи ні.
Володіння комп'ютером. Це необхідно в першу чергу. Якщо ви не є впевненим користувачем ПК, навчіться працювати на комп'ютері, а потім вчіться веб-дизайну. Інакше дуже багато часу піде на освоєння навичок, ніяк не пов’язаних з веб-дизайном, і вам буде важко витримати темп навчання.
Вільний час. Чим більше часу ви присвячуєте навчанню, тим кращі у вас виходять роботи, тим швидше ви ростете і тим більше заробляєте. Тобто для того, щоб стати успішним веб-дизайнером, треба бути готовим виділити на практикування досить багато часу. Однак пам'ятайте про відпочинок, спорт, кохання і інші аспекти життя. Треба вчитися зберігати баланс між роботою та іншими сферами вашого життя, щоб воно було дійсно насиченим, цікавим та змістовним.
Отже, чи кожен може стати веб-дизайнером?
Потенційно — “так, звичайно”. Практично — “ні”. Або ж точніше: “Так, але результати будуть відрізнятися в рази”. Це залежить від цілеспрямованості, від мотивації, від часу, який ви приділяєте практикуванню в дизайні, від самоорганізованості, зрештою.
Якщо у вас все одно залишилися сумніви у тому, чи професія веб-дизайнера — це ваше, пропонуємо пройти простенький тест. Запитайте себе: чи буду я дизайнувати сайти, якщо у мене буде один мільйон доларів. Якщо ваша відповідь буде “так” чи “швидше за все”, або щось подібне — тоді це ваша професія. Якщо ж цього немає й близько — напевно, не варто займатися веб-дизайном. Подумайте, чим би ви займалися, якби мали мільйон — і рушайте!
Дякуємо, що прочитали, і нехай у вас буде мільйон доларів!
Вінницька ІТ-Академія
тел. 555-220
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.