Подільська вишиванка: чому український національний одяг коштує дорого?

Подільська вишиванка: чому український національний одяг коштує дорого?
  • Україна святкує День вишиванки щороку у третій четвер травня.
  • Як відомо, кожен регіон країни має притаманні орнаменти, візерунки та кольори.
  • Подільська вишиванка особлива тим, що на ній присутній квітковий орнамент, який вишитий червоно-чорними нитками.

 

Директор магазину «Український сувенір» Ніна Кізь розповіла трохи про особливості вишиванок, які поширені на Поділлі та пояснила чому сьогодні українці готові заплатити десятки тисяч гривень за національний одяг.

– Подільська вишиванка вона завжди вишита квітами. Рослинний орнамент більш притаманний нашій місцевості, – говорить пані Ніна. – У всіх інших регіонах можна побачити ромби. Наприклад, на Буковині теж є квіти, але вони вишиті різними кольорами. Гуцульщина славиться геометричними яскравими малюнками. А центру України притаманна червоно-чорна вишивка.

Відео дня

Пані Ніна розповіла також, що синьо-блакитні візирунки були поширені на Слобожанщині, а сіро-білі на Полтавщині. Відтак в «Українському сувенірі» представлені вишиванки різних частин України.

– На жаль, сьогодні відмирає ручна робота, – скаржиться Ніна Кізь. – Тому в асортименті все більше машинної вишивки.

Такі сорочки можна придбати за вісімсот або дві тисячі гривень, наприклад. У той час, коли ціна на, виготовлену вручну, вишиванку стартує від трьох тисяч гривень. Директор магазину спеціально дістала продемонструвати вишукану жіночу сорочку із льону, яка прикрашена саме подільським орнаментом.

– Це ексклюзивна робота. Для нас її вишили на Львівській фабриця, – коментує НІна Кізь.

Жінка говорить, що це єдина фабрика з 27-ми, раніше існуючих, яка функціонує. До речі, пані Ніна працює в магазині «Український сувенір» із 1980-го року, тому про виробництво українського національного одягу знає чимало.

– Попит на вишиванки у цьому році знову зріс. Таке було у 2014-му і сьогодні. Я дуже рада, що багато вінничан купують вишиванки для своїх дітей, – ділиться директор магазину. – До Дня вишиванки до нас приходять місцеві жителі, а на День Європи ми чекаємо іноземців.

Хоча під час нашої розмови група іноземних туристів придбала чимало речей із українською символікою.

Поки директор розповідала про орнамент та вишукану роботу майстра, на прилавку з'явилися плахта та кушак. Це довга вишита спідниця та пояс. Саме так потрібно носити вишиванку. Звичайно, такий образ неможливо не приміряти. Тому на журналістці 20minut.ua ви можете бачити вишиванку ручної роботи за вісім тисяч гривень, плахту за вісімсот гривень, пояс та намисто. Власне, на такий український образ доведеться «викласти» не менше десяти тисяч гривень. Виконаний він у ручну. Якщо подивитися на зворотню сторону вишиванки, то не знайдеться жодного вузла – це говорить про майстерну роботу. За словами пані Ніни, така сорочка виготовляється протягом трьох місяців.

Сьогодні чимало дизайнерів використовують українську вишивку у своїх колекціях і це, за словами директора магазину, тільки позитивно впливає на модну індустрію.

– Вишиванка – це справжній оберіг, – говорить пані Інна. – У нас одна жінка придбала сорочку і повернулася до, аби дізнатися хто її вишив. Я, звичайно, запитала: «що сталося?», а вона говорить, що у вишиванці виграє всі справи у суді – жінка працює адвокатом.

Директор магазину говорить, що таких історій на її пам'яті чимало, тому точно не варто шкодувати грошей на свою вишивану сорочку.

А який сенс своїй вишиванці надаєте ви? Пишіть у коментарях, а також читайте: 

Які вишиванки одягали вінничани 100 років тому (ФОТО)
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Ols Kat
    тест
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:02 Солдат Ярослав Склярук, що вижив у пеклі полону, нарешті вдома photo_camera 09:52 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 11 липня 08:35 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 08:34 Вітаємо Ольгу та Олену. Свято, іменини, заборони та прикмети 11 липня Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 08:09 Вінниця прощається з Героєм: загинув 57-річний майор поліції Володимир Петрусян photo_camera 21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up