Вінницький історик, екскурсовод, керівник громадської організації "Історія Вінниці" Олександр Федоришен розповів студентам про історію нашого рідного міста у воєнні роки.
"Історія не носить істини, через те, що вона - соціальна наука. І нам залишається лише осягнути, переосмислити відомі факти про життя людей у період 1939-1945 років. Хоча , не має сумнівів, що залишається багато "білих плям", які нам і потрібно пізнати", - розпочав Олександр.
Друга світова війна — наймасштабніша світова війна в історії людства, за новітніми даними, у період від 1 вересня 1939 до 2 вересня 1945 років загальна кількість загиблих у ході кривавих боїв становить 70 млн людей.
Олександр розповів представникам різних університетів, які прийшли на лекцію, про життя вінниччан у ці часи, а також провів екскурс історичними пам'ятками міста , які стосуються запеклої боротьби за незалежність як від фашистської навали, так і від сьогоднішнього агресора.
Уже більше ніж півстоліття відділяє нас із того часу, коли людство відсвяткувало велику перемогу над фашизмом і мілітаризмом. За ці роки світова історіографія Другої світової війни нагромадила багато тисяч книг, статей, документальних публікацій, мемуарів. Віддаючи належне багатьом із цих праць, слід підкреслити, що в сучасних умовах все-таки виникає бажання, навіть необхідність, дещо по-новому підійти до висвітлення окремих подій передісторії й історії Другої світової війни, її підсумків, наслідків і уроків.
Дуже часто ми стали говорити по цю війну. Весняний авітамійоз?
Замість того, щоб варнякати, ворошити старе шмаття, зроби Добре діло.
Переведи бабусю через вулицю.Посади дерево.
Або хоча б застели ліжко.