Чи зможе нас об'єднати українська мова

26 серпня в Одесі відбулося урочисте відкриття 18-го Всеукраїнського конкурсу "Українська мова - мова єднання", заснованого з ініціативи голови Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України, заслуженого журналіста України Юрія Работіна. 
Учасників привітали прем'єр-міністр України Володимир Гройсман "...від імені уряду і від себе особисто...", голова Верховної Ради України Андрій Парубій та Одеський міський голова Геннадій Труханов.
Відкриття благословила прекрасною українською мовою ігуменя Свято-Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря УПЦ Серафима:"Одеса-це Україна! Це - духовна столиця України!.."
Ініціатор конкурсу і голова його журі Юрій Работін першому вручив мені Диплом лауреата і Почесну медаль "Українська мова - мова єднання" за книгу "Капкан на перевертня", у номінації "Рубежі подвигів і безсмертя". Лауреатами конкурсу від Вінниччини також стали Федір Шевчук з Бершаді, в номінації "Квітни, мово наша рідна", за вагомий літературний і журналістський доробок, і автори збірника творів "Голосом Майдану" з Хмільницького району.
У своєму подячному слові я порадів за одеситів, що вони стали першовідкривачами такого престижного конкурсу, і трішки по-доброму позаздрив їм, що саме вони першими спромоглися на те, що мали б зробити на Вінниччині, бо це ж вона дала Україні та Світові велетів українського художнього слова Михайла Стельмаха і Євгена Гуцала!
Важлива справа, започаткована Юрієм Работіним в Одесі, вкрай потребує вже давно потужної державної підтримки і повинна стати складовою державної ідеології, аж до прописання окремим рядком у Державному бюджеті України! Тим паче, що конкурс вже давно своїм форматом вийшов за межі України, лауреатами його стають громадяни інших країн Європи!
Конкурси "Українська мова - мова єднання" вже відкривали у Івано-Франківську, Донецьку й Луганськ, Херсоні й Чернівцях, цьогоріч, в інших обласних центрах. Заключний концерт конкурсу відбувався на київському "Співучому полі", при підтримці екс-мера Києва О. Омельченка...
Думається, цьогорічну естафету повинна прийняти наступного року наша Вінниччина, з цією пропозицією до керівництва Вінницької області й міста Вінниці, до депутатів обласної та міської рад, заручившись згодою і підтримкою мого колеги і друга Юрія Работіна, поїду я до Вінниці. Це зробить всім нам честь! Бо, як я побачив у Одесі, де мирно уживаються українці і росіяни, греки, молдавани, євреї та сірійці.., українська мова таки може всіх нас об'єднати насправді!

Коментарі (4)
 • без

  Уточнюю- у вас  спеціалізація  яка?Проктологія?Так займайтесь нею і далі.
 • без

  А  ви  вже  стільки часу   в Україні  живете?Вчіть  мову.І дітей своїх  вчіть  любити Україну а не "чтокати"   і "какати"....

  Олег Левадный reply без

  Простите, чисто, как врач интересуюсь - а сколько вы уже не какаете?
 • Олег Левадный

  Это мощный фактор объединения - раздувать языковой вопрос на голом месте.  Уже сейчас вижу, как все передружились.

Про Тараса Григоровича Шевченка я чув змалечку, від дідуся з бабусею, які любили співати його «Заповіт»… Перший...

Як і на початку 1918 року, коли російські більшовики почали наступати на Київ, уздовж залізниці Харків-Полтава-Київ і Курськ-Бахмач-Київ,...

26 серпня в Одесі відбулося урочисте відкриття 18-го Всеукраїнського конкурсу "Українська мова - мова єднання",...

Незадовго знову святкуватимемо День незалежності - Велике свято, що за нього стільки пролито крові людської! Та кров людська,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up