Скинути набридлі кілограми, щоб не почуватися більше роздутою діжкою, мрія багатьох жінок після пологів. Але на сувору дієту, годуючи груддю не сядеш, то що ж робити. Можна послухатися простих порад дієтолога та спробувати без ризику для організму стати стрункішою.
- Я пам’ятаю, як тяжко прийшлося скидати вагу після перших пологів, - розповідає вінничанка Юля Бойко. – Я набрала тоді більше двадцяти кілограм зайвої ваги і мені здавалося, що я просто діжка роздута. Навіть чоловіка соромилася.
Тож, за словами Юлії, коли народжувала другу дитину, то уже слідкувала за своїм харчуванням як під час вагітності, так і після неї. Тому і набрала менше кілограмів, без шкоди для дитини і позбавилася їх набагато скоріше.
- А те, що усякі бабусі кажуть - їж, як на двох, то такого не потрібно робити, бо зайва вага, це тяжко і для мами, і для дитини, - каже Юлія. - Треба їсти здорові продукти під час вагітності.
По-перше, годуючи груддю мама і так худне досить швидко, якщо правильно харчується, адже вона зовсім не повинна їсти більше, ніж необхідно для неї.
Адже під час вигодовування дитини організм жінки виробляє частину молока саме із запасів на стегнах. Тобто для нормального функціонування організму потрібно спожити приблизно 1800 кілокалорій. На вироблення молока витрачається 800. При цьому 300 організм витягує із жирових запасів, а ще 500 з їжі.
Отже прості поради, чого не слід робити у гонитві за фігурою
1 Не можна сідати на сувору дієту, тому що організм іще відновлюється від стресу пологів, інакше жінка ризикує впасти в депресію та отримати занепад сил замість талії.
2 Ні в якому разі не можна обмежувати кількість рідини, адже це зменшить лактацію молока.
3 Перші два місяці не можна робити повноцінні фізичні вправи, адже це небезпечно для здоров’я жінки.
Десять простих порад, що їсти та як, щоб схуднути після пологів
1. Обов’язково снідайте вранці, адже сніданок найкраще засвоюється
2. Не треба їсти усе за один раз, краще харчуватися маленькими порціями п’ять – шість разів на день. Перекушувати між їжею краще не печивом та цукерками, а корисними для організму жінки та дитини сирком, яблуком, бананом та йогуртом.
3. В раціоні харчування повинні бути свіжі овочі, терта морква, варений буряк, тому що вони нормалізують роботу кишківника. Також потрібно їсти менше булок, макаронів та картоплі.
4. Потрібно пити, це корисно, адже вода - універсальний розчинник і потрібна для лактації молока. Вода допомагає худнути.
5. Поменше не корисного жиру, не потрібно їсти пісну їжу. Треба всього лише відмовитися від смаженого, жирної свинини та комбінованих жирозамінників таких, які використовують у виготовленні різних кондитерських сумішей. Крім зайвої ваги для мами, вони можуть завдати шкоди здоров’ю немовляти.
6. М'ясо їсти один раз на день, на сніданок чи обід, а от рибу можна і частіше.
7.Мамам, що годують, допоможе схуднути споживання зернових продуктів, каш на воді або на знежиреному молоці, цільний хліб, коричневий рис.
8 Не їсти смажені горіхи і насіння, в них корисних речовин мало, а шкідливих жирів і калорій багато. Їсти горіхи потрібно сирі, кілька штук на день.
9. Замінити солодощі сухофруктами, а звичайний цукор медом, або тростинним цукром.
10. Дієта для мам, що годують: основні продукти
Раціон мами, який допоможе схуднути після пологів, повинен складатися з таких продуктів: молоко, кефір не менше 0,5 літра, сир 50-150 грамів, відварене м'ясо, риба по 150 грамів, свіжі і варені овочі 500-800 грамів, половину яйця, вершкове масло 50 грам, свіжі та печені фрукти 300-500 грамів; хліб грубого помелу 200-300 грам та рослинна олія 30-50 грамів.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер