Нехай лише від щастя паморочиться голова

Нехай лише від щастя паморочиться голова
Якщо у вас запаморочилось у голові, потемніло перед очима та стало важко дихати – не лякайтеся. Можливо, це лише напад дистонії, що є однією з найпоширеніших хвороб у наш час.

Що турбує
При вегето-судинній дистонії (ВСД) порушується вегетативна регуляція серця, судин, внутрішніх органів та ендокринної системи.
Хвороба ця не загрожує життю, але вона підступна, неохоче піддається лікуванню. Хворі страждають від її невизначеності, розмитості. Симптоми ВСД різноманітні, адже вона знаходиться на межі різних захворювань і має риси багатьох недуг. Це і психологічні розлади, і неврологічні, і кардіологічні, і судинні.
- Моїй Каті усього 14 років, здається, коли ж бути здоровою, як не в такому юному віці? – скаржиться колезі мама. – А у неї то голова болить, то тиск „скаче”, то серце завмирає... Руки-ноги вічно холодні, як у жабеняти, паморочиться в голові, а недавно взагалі в школі знепритомніла.
Так, хворіють на ВСД не лише дорослі, але й діти, особливо перехідного віку. Це не дивно, адже теперішня шкільна програма досить насичена. Не завжди є час на прогулянки на свіжому повітрі та для повноцінного відпочинку. Регулярні недосипання, неповноцінне харчування, стреси, перевтома, нестача кисню можуть викликати збій у роботі організму. Роздратованість, швидка втомлюваність, нестача сил, запаморочення, коливання тиску, розлади сну – все це може носити назву ВСД. Люди, що хворіють на ВСД, починають гостріше відчувати перепади погоди, стають метеопатами.

„Неслухняні” судини
Що ж відбувається з судинами при ВСД? Порушується їх адекватна реакція як на внутрішні процеси в організмі, так і на зовнішні подразники. варто людині, наприклад, різко встати, і в неї темніє в очах, вона може навіть знепритомніти. У нормі серце починає швидше гнати кров по судинах, і здорова людина навіть не помітить цього, адже судини звужуються і розширюються саме настільки, наскільки це потрібно в даний момент. А при ВСД судини недостатньо розширюються або звужуються сильніше, ніж необхідно. Це приводить до того, що в мозок з кров’ю поступає мало кисню та інших необхідних речовин.
Тому, якщо вас або вашу дитину на протязі деякого часу турбують схожі симптоми, не варто чекати, краще звернутися до лікаря. Перш за все він визначить тип вегето-судинної дистонії, адже їх є три: кардіальний, гіпотензивний та гіпертензивний.

Чим завинив хребет
У першу чергу необхідно визначити індивідуальні причини захворювання.
- Зараз найчастіше причиною ВСД є остеохондроз шийного відділу хребта, - пояснює Катерина Рудковська (58), лікар-терапевт вищої категорії, завідувачка терапевтичної служби МКЛ№1. - Він зустрічається не лише у дорослих, але й у дітей 12-14 років. Відбувається раннє старіння кісткової і сполучної тканин. Це результат дії багатьох факторів. До екзогенних (зовнішніх) чинників відносяться наслідки Чорнобильської катастрофи. Радіаційне забруднення призводить до накопичення у кістках радіоактивного стронцію.
Не меншої шкоди завдає підвищений вміст у довкіллі різних токсичних речовин. У нас практично немає чистого повітря, води та їжі. Вже зараз ми вимушені купувати чисту воду. І де гарантія, що у майбутньому фантастична повість „Продавець повітря” не виявиться реальністю?

Відео дня
>Допоможемо собі
Фахівець має підібрати необхідне лікування. Але ніякі ліки не ліквідують причин захворювання. Це можете зробити лише ви самі. Якщо причиною є емоціональне, розумове або фізичне перенапруження – слід зняти навантаження та добре відпочити. В такому випадку це єдині ліки.
Перегляньте свій робочий графік та розподіліть навантаження собі під силу. Не слід забувати і про те, що недостатнє фізичне навантаження не менш шкідливе, ніж виснажлива робота.
- При наявності ознак ВСД ми обов’язково обстежуємо хребет, - продовжує розповідь Катерина Рудковська. - Шийні хребці часто виявляються нестабільними, тобто є зміщення вперед або назад. А найбільші центри вегетативної регуляції розміщені саме в шийному та попереково-крижовому відділі. Тому й починаються вегетативні порушення. З одного боку, це полегшує діагностику, тому що вимальовується яскрава клінічна картина, яка зрозуміла всім фахівцям – і терапевтам, і невропатологам, і хірургам. А з другого боку, дія на хребет проблемна і багатофакторна. Ми повинні насамперед турбуватися про стан м’язової системи.
 
Рухайтеся жвавіше
Отже, для профілактики цього захворювання найбільш дієвим методом підтримки організму є заняття спортом – плавання, біг. Взимку буде корисним катання на лижах, влітку - велосипед. Звичайна ранкова гімнастика додасть вам бадьорості та зарядить енергією на цілий день.
- М’язи, що підтримують хребет, мають бути у нормальному тонусі, - наголошує лікар-терапевт. - Школярам не треба ухилятися від занять фізкультурою. Батьки, які всіма правдами і неправдами добиваються для своїх чад звільнення від уроків фізкультури, роблять дітям погану послугу. Особливо це стосується дівчаток. Адже їм доведеться колись народжувати. При вагітності велике навантаження припадає на хребет. Майбутні мами скаржаться на запаморочення, серцебиття та багато інших симптомів, які заважають їм нормально жити і виконувати звичну повсякденну роботу. Всього цього можна уникнути. Треба лише не бути пасивними і підтримувати своє тіло в порядку.
Намагайтеся вживати більше свіжих овочів та фруктів, зелені. Включайте до раціону достатню кількість білків, побільше риби, бажано морської. 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Anonymous
    моя особиста думка: якщо лікарі не можуть визначити дыагноз - ставлять ВСД
  • Anonymous
    Непогана консультація, але лікарі чомусь не завжди ставлять ВСД.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня 21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera 18:12 На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати 17:10 Пілот штурмової авіації Ігор Пархоменко отримав найвищу державну нагороду 16:34 «Гітлерівців з караваєм не зустрічали»: записки лікаря «Пироговки» під час окупації Вінниці 16:03 Карен Аветісян, який у січні збив двох студенток у центрі Вінниці, отримав умовний термін play_circle_filled 15:15 Порівнюємо зарплати у Вінниці та сусідніх обласних центрах: як вони змінилися з минулого року 14:45 В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів 14:35 У селі під Баром зловили наркоділка з 47 кілограмами канабісу. Суд дав йому дев’ять з половиною років тюрми 14:25 Дитячі розважальні центри Вінниці або чим зайняти діток у холодну пору року (партнерський проєкт) 13:42 У Вінницькій колонії «смотрящий» влаштував шахрайську схему, видуривши півмільйона гривень 13:35 Як добре знаєте нові назви вулиць Вінниці? Пройдіть тест від «20хвилин» 13:06 Вінницький підприємець сплатив 4,5 мільйона податків після візиту БЕБ 12:44 В Стрижавському будинку-інтернаті влаштували концерт «Вишиванки моєї мами» 12:04 У Жмеринській лікарні облаштовують реабілітаційне відділення для цивільних та військових 11:25 «Ворог сильний. Але стратегічно ми його переграємо» (соціальна реклама)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up