Коли температура за вікном починає збільшуватися, тренування можуть перетворитись на справжнє випробування.
Дехто, коли яскраво світить сонечко, піддається ліні й відкладає спорт до кращих часів, а дехто навпаки ні на що не зважає й через надмірне навантаження може наразити своє здоров’я на небезпеку. Зрозуміло, що жоден із цих варіантів не є правильним. Тому ми поспілкувались із вінницькою фітнес-тренеркою Іриною Нетребською про безпечні тренування у літній час.
— Фізичні навантаження мають бути розумними і продуманими у будь-яку пору року, — говорить вона. — Та якщо ми говоримо про літній період, то слід звертати більше уваги на вологість повітря у приміщенні, де ви займаєтесь.
За її словами, на користь людині точне не піде, якщо в приміщенні буде душно, а повітря — важким.
— При цьому не варто захоплюватися сильними протягами чи увімкненим кондиціонер, — попереджає Ірина. — Завжди має бути золота середина: завчасно провітрене приміщення перед тренуванням, кондиціонер на мінімальному режимі чи наявність пристроїв для зволоження повітря.
Літня пора — це чудова можливість перенести свої тренування на свіже повітря. Проте й тут варто бути обережними.
— Заняття на дворі влітку теж мають свої недоліки. Не рекомендую тренуватися в час- пік, тобто після 10.00-11.00, коли сонце вже високо й температура повітря підіймається, — продовжує фітнес-тренерка. — Обирайте краще ранковий час, від 6.00 до 9.00, або вечірній, після 20.00.
Вона додає, що посеред спекотного літнього дня заняття спортом великої користі не принесуть, а можуть навпаки зашкодити.
— Навантаження зменшувати не потрібно, просто підібрати свій ідеальний час для цього та місце із комфортними умовами та атмосферою, — радить Ірина. — Взагалі, варіантів занять спортом влітку є безліч. Наприклад, це може бути на найближчому біля вас стадіоні, у парку, на галявині чи спеціальному майданчику. Просто візьміть з собою килимок, водичку, рушничок і — вперед.
За словами фітнес-тренерки, окремих протипоказань до тренувань влітку немає, бо слідкувати за своїм здоров’ям важливо у будь-яку пору року. Щоб впевнитись, що обране навантаження вам під силу, можна проконсультуватись із професійним тренером чи вашим лікарем.
— Незалежно літо це чи зима, протипоказання залишаються однаковими: серцево-судинні захворювання, проблеми опорно-рухового апарата, варикозне розширення вен та інші, — наголошує дівчина.
Щоб почувати себе ще краще, потрібно, крім регулярних тренувань, подбати про режим харчування.
— У літній раціон варто додати більше свіжих фруктів, ягід, зелені та сезонних овочів, — перераховує Ірина Нетребська. — Ні в якому разі не потрібно зменшувати норму білка, тобто м’яса, риби й молочних продуктів.
Особливу увагу слід звернути на пиття.
— Денна норма води повинна становити більше, ніж у холодну пору. Це пов’язано з тим, що ми втрачаємо більшу кількість рідини влітку, тому маємо поповнювати наші запаси, — наостанок пояснює вона.
Читайте також:
Як ефективно тренуватися в домашніх умовах? Розповідає вінницька фітнес-тренерка
Що таке спорт для здоров'я? Розповідає вінницький тренер Руслан Кобялко
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер