Дарина ДІДИК
Дарина ДІДИК
+380969209065
Дарина ДІДИК - Всі Статті (224)

Українська мова вражає своєю милозвучністю і багатогранністю.  Для позначення одного предмета чи явища можна використати до десяти різних слів (або й більше). Крім того, кожне місто, містечко й село має власні колоритні словечка, які іноді важко зрозуміти без пояснення. Пропонуємо пройти наш тест, аби перевірити, як добре ви розумієтесь на діалектизмах Вінниччини.

Уже за місяць, 22 серпня, у нашому місті відбудеться третій Вінницький Напівмарафон. Кожен охочий взяти участь у забігу може зареєструватися до 15 серпня, обравши одну з трьох дистанцій.  А зараз пропонуємо познайомитись ближче із генеральним партнером Вінницького Напівмарафону — компанією BEZBRENDU.

Вінницький обласний краєзнавчий музей опублікував продовження серії «Наш край у поштових листівках і світлинах до 1917 року». На черзі знайомство з містечком Немирів, його історією, мешканцями й, звичайно, раритетними світлинами. Приємної подорожі в минуле.

Видатний мікробіолог, епідеміолог, педагог і поет Данило Заболотний народився у селі на Вінниччині й зумів прославитись на весь світ. Його небезпечні експерименти й дослідження холери, чуми, сифілісу й висипного тифу мали неабиякі результати й врятували тисячі людських життів. Що ще відомо про нашого геніального земляка?

Зараз полиці магазинів і ятки на ринках просто «тріщать» під численними фруктами й овочами, які, маємо сказати, не просто смачні, але й корисні, особливо у свій безпосередній сезон.  Проте іноді за такі продукти доводиться викласти не маленькі кошти. Ми порівняли ціни на сезонні фрукти й овочі на трьох вінницьких ринках — Центральному, Привокзальному й на «Урожаї». Де ціни нижчі?

З початку року у Вінниці діє екоспільнота «Папороть». Особливо активно вона функціонує з літа.  Активісти розпочали відразу кілька важливих проєктів, покликаних об’єднати небайдужих містян довкола екоініціатив. Про «боротьбу» з батарейками, виготовлення екосумок, збір макулатури, роботу з деякими відходами харчового виробництва й не тільки ми поспілкувалися з очільником спільноти Ярославом Мрочко. 

Ввечері, 16 липня, на набережну з Південного Бугу рятувальники дістали тіло молодої дівчини. Явних зовнішніх ознак насильницької смерті на тілі немає, на місці працює слідчо-оперативна група.  Вінничан просять допомогти встановити особу невідомої. 

Від сьогодні, 16 липня, у Великому та Малому виставкових залах Вінницького обласного краєзнавчого музею розпочинає роботу виставка «Зброя та військове спорядження: від давнини до сучасності». До експозиції увійшло понад 300 раритетних експонатів, 288 з яких до цього зберігались у колекції Національного музею історії України. Що саме підготували для відвідувачів і як довго триватиме виставка — читайте далі у нашому матеріалі.

Важко уявити сучасне життя без гаджетів: вони незамінні під час навчання, роботи й відпочинку. Особливо помітно це стало у час пандемії, коли багато активностей перейшли в online-формат. Та через надмірне користування телефоном і комп’ютером може досить сильно постраждати зір. Офтальмологи пояснили, яке світло шкідливе для очей, що варто додати до щоденного раціону й навіщо вранці вмиватися.

Петро Ніщинський народився на Вінниччині, але значну частину свого життя провів у переїздах.  Він був великим композитором, талановитим перекладачем і мовознавцем. А ще справжнім українцем, за що і поплатився.  Які найвідоміші твори створив митець і чому йому довелось провести останні роки в бідності?

keyboard_arrow_up