Як отримати пільгу на сплату земельного податку (Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області)

Як отримати пільгу на сплату земельного податку (Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області)

Останнім часом до ДФС у Вінницькій області звертається велика кількість вінничан за роз’ясненнями щодо сплати податку на землю для приватних будинковолодінь. Багато домовласників мають пільгу і звільняються від сплати цього податку. Які це категорії населення і куди людям потрібно звернутись, щоб отримати пільгу, - пояснив заступник начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області Ігор Бондар.

Відповідно до Податкового кодексу України гранична ставка податку на землю з цільовим призначенням «Для будівництва житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» може бути встановлена на рівні 3% від  її нормативної грошової оцінки. У Вінниці вона складає вдесятеро менше – 0,3 %. Наприклад, у Чернівцях за рішенням органів місцевого самоврядування – це 1%, у Дніпрі – 0,8%.

Але я хотів би наголосити на тому, що багато вінничан-власників приватних будинковолодінь взагалі звільняються від сплати цього податку. Це ряд категорій населення, визначених Податковим кодексом. Зокрема: пенсіонери за віком; інваліди І та ІІ групи; багатодітні родини; особи, які постраждали від Чорнобильської катастрофи; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для того, щоб отримати пільгу і не платити податок на землю, ці люди мають зробити декілька простих кроків: разом з документами, які засвідчують їх право на отримання пільги, - потрібно звернутися до Вінницького управління ГУ ДФС у Вінницькій області (вул. Костянтина Василенка, 21).Написати відповідну заяву і подати її до Центру обслуговування платників податків. За будь-якими консультаціями з цього питання вінничани можуть звертатись за тел. 46-04-04 та 55-67-04.

Відео дня

Чому повідомлення про необхідність сплати податку на землю у липні отримали всі власники приватних будинковолодінь, включно із тими, хто має право на пільги?

Справа в тому, що фіскальна служба не володіє інформацією щодо можливості користування пільгою власника ділянки. Наприклад, хтось упродовж останнього року пішов на пенсію за віком, або в сім’ї народилась третя дитина і тепер це багатодітна родина.

Тому, якщо у 2019 році у громадянина є підстава для звільнення від оподаткування, тобто він відноситься до пільгової категорії населення, то необхідно було до 1 травня подати до місцевого органу Державної фіскальної служби заяву з документами, які підтверджують право на пільгу. І тоді не було б сформовано повідомлення-рішення про сплату податку. Всім, хто не зробив цього, ДФС зобов’язана відповідно до законодавства розіслати повідомлення. Що і було зроблено.

Якщо пільга буде оформлена цього року, чи звільнятиметеся людина від сплати податку вже у цьому році?

Податковим кодексом передбачена норма, якщо право на пільгу виникає протягом року, то громадянин звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

Як розраховується податок?

Для розрахунку податку використовуються наступні складові: нормативна грошова оцінка землі, що знаходиться у власності за 1 м2 з урахуванням щорічної індексації, ставка податку, встановлена органами місцевого самоврядування та площа земельної ділянки.Добуток цих складових і буде розміром земельного податку, що підлягає сплаті.

До речі, платник податку має право звернутися з письмовою заявою до органу фіскальної служби за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки, зокрема, щодо нарахованої суми податку, права на користування пільгою, розміру площі земельної ділянки, що знаходиться у власності або користуванні та розміру ставки податку.

Якщо за результатами звірки виявляється розбіжність між даними ДФС та даними платника, підтвердженими оригіналами відповідних документів, то протягом 10 днів проводиться перерахунок суми податку. Попереднє повідомлення-рішення скасовується, а у разі необхідності платнику вручається нове.

 

 

 

Коментарі (13)
  • олександр
    усе нас послали(петіция як фанера над Паріжем) на рузьком:ссылаться на зарплаты в 1996г-это вверх цинизма и ничего не сказать что нормативная стоимость земли тоже росла? процент для этого и существует а они тупо подняли проценты г----ы
  • Светлана Китти
    В перечень льготников входят пенсионеры, инвалиды, участники АТО.  Почему же эти люди не учитываются в ОСББ? Даже инвалиды войны? Разве это справедливо? У нас в ОСББ 6 квартир. Все имеют льготу. Почему нам выставили счет- на 16000 гр?!
  • Елена Борачук
    А хто автор цієї заказухи? Типу народ, все норм, нічого не трапилось. У десять раз, так у десять раз. І мовчіть... І платіть, бо потрібні гроші, щось будувати непотрібне і дороге, де гарно гроші пиляти...
  • Елена Борачук
    А чому у інших містах апетити міської влади обійшлися в 1%?
    Елена Борачук reply Елена Борачук

    Алена Павловская https://ursambo.com/nalogi/kak-platit-nalog-na-zemlyu-v-ukraine.html я вот это читала, и так поняла что в городах назначали от 1% до 3% от нормативной оценки. Может не разобралась в чем то. Но если этих @@@@в не остановить, то будут делать что угодно..

    Елена Павловская reply Елена Борачук
    Вы не поняли, было 0,03, стало 0,3... если бы у нас стало 1%, не представляю сколько бы стало...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:52 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 11 липня 08:35 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 08:34 Вітаємо Ольгу та Олену. Свято, іменини, заборони та прикмети 11 липня 08:09 Вінниця прощається з Героєм: загинув 57-річний майор поліції Володимир Петрусян photo_camera Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up