Для туристів з України в’їжджати можна за умови двох ПЛР-тестів на коронавірус.
Перший тест треба зробити не пізніше ніж за 72 години до прибуття у Грузію. При цьому треба просити в лабораторії паперову довідку з перекладом англійською. Без неї вас, швидше за все, просто не пустять на борт — саме така умова діє в «Борисполі».
В аеропорту в Грузії вам поміряють температуру, перевірять довідку та кожного з іноземців попросять заповнити анкети, де вказані контактні дані та адреса перебування у Грузії. Тут же вам повідомлять, що повторний ПЛР-тест необхідно буде здати на третій день перебування в країні.
Співробітники аеропорту зі словами «я передзвоню вам і нагадаю про тест» видають мандрівникам пам’ятку, в якій вказані контакти довідкової служби, де можна дізнатися про найближчу лабораторію або навіть викликати в готель бригаду для взяття тестів.
До слова, вартість тестів у Грузії приблизно однакова з тарифами в Україні.
Грузія хоч і відкрилася для туристів, але по факту тільки починає знімати ковідні обмеження. Лише тиждень, як зняли заборону з міжміського руху та дозволили роботу готелів на гірськолижних курортах.
Тут досі діє обов’язок носити маски не лише у приміщенні або транспорті, але й на вулиці, та відчуваються залишки комендантської години.
Перші туристи, що поїхали до Грузії вже зараз, відразу після відкриття, можуть поїсти лише в готелі (сніданки дозволені без шведського столу) або замовивши доставку їжі. Гостьовим будиночкам, які є найпопулярнішим житлом для туристів у країні, також дозволили працювати.
Діє обмеження роботи ресторанів (лише на винос), басейнів, танцювальних та спортивних залів. Проте з 8 березня заклади громадського харчування обіцяють відкрити, бо як туристам без грузинських смаколиків? Поступово всі розважальні заклади теж запрацюють.
Ті, хто не раз їздив до Тбілісі, цієї зими не впізнали би це місто, — розповідають перші мандрівники. На вулицях — нуль туристів, а в місцях, де багато років поспіль торгували сувенірами, замість них відкрилися продовольчі магазини.
Такими є наслідки карантину, що тривав у Грузії весь минулий рік і був значно жорсткішим за український. Тут не лише закривали метро, а й регулярно запроваджували комендантську годину та заборону на міжміське пересування.
Грузія (безуспішно) намагалася побороти COVID за допомогою обмежень, які були одними з найсуворіших у Європі, і це зробило туризм неможливим. Через це країна вже рік живе без туристичної галузі, яка завжди була серед ключових для її економіки.
Та повторювати цей досвід Грузія не хоче.
Саме тому у Тбілісі вирішили дати зелене світло туризму. Україна увійшла до невеликого переліку держав, громадяни яких можуть в’їжджати без довідки про вакцинацію, починаючи з 1 березня. А з огляду на досвід минулого року, Грузія гарантовано лишиться відкритою, як мінімум, до кінця літнього сезону.
Отже можна сміливо планувати подорож. Вже зараз запрацювали прямі регулярні рейси МАУ та SkyUp з Києва до Тбілісі. У квітні SkyUp обіцяє літати з Києва до Батумі та запустити рейси до обох цих міст Грузії зі Львова, Одеси і Харкова. А від літа у грузинську Аджарію можна буде полетіти також із Запоріжжя. Є також зручні рейси з пересадкою — наприклад, через Стамбул.
Вінницькі турагенції вже почали продаж акційних туристичних турів до Грузії, ми переглянули свіжі пропозиції. Так, до прикладу, в Батумі 3-зірковий готель зі сніданками та авіаперелітом на сім днів у середньому буде коштувати 19 тисяч гривень на двох. В Тбілісі такий готель коштуватиме від 18-ти тисяч.
П'ятизірковий готель зі сніданками в Батумі обійдеться туристу в середньому 36 тисяч гривень на двох за сім днів. Приблизно такою ж буде ціна і в Тбілісі.
Читайте також:
Кіпр, Грузія. Які ще країни незабаром відкриють двері для українського туриста?
Час для подорожей. Дізналися, куди пропонують поїхати вінницькі турагенції весною
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер