У неділю ми вкотре перейшли на літній час. Переведення годинників на годину вперед — болісне для організму, бо збиває біоритми.
В понеділок ми запитали наших читачів у Фейсбуці, як вони почуваються після зміни часу. Тепер публікуємо найцікавіші відповіді.
За кілька днів до переводу годинника варто було зменшити нервове та фізичне навантаження, каже психолог Юлія Короцінська. Але якщо до зміни часу заздалегідь не готувалися, то як полегшити стрес?
— Більше відпочивайте, рухайтесь, але у задоволення, — каже психолог та радить уникати додаткових стресів, не братися за нові справи і додаткову роботу, не підганяти себе і не очікувати швидких результатів.
Щоб пом’якшити перехід на літній час, психолог Анна Катрук радила нашим читачам лягати спати трохи раніше.
Відео дня
— Забезпечити міцний сон, — говорить вона, — допоможуть вечірні прогулянки на свіжому повітрі, відмова від пізньої вечері, підведення підсумків дня і письмовий план на завтра, щоб задачі і списки справ не крутилися у голові.
Нагадаємо, що цієї неділі, о третій годин ночі, Україна ще раз перейшла на літній час, тож відучора на роботу доводиться вставати на годину раніше. Як це зробити легко — читайте поради експертів RIA/20minut.ua.
А про те, як минув перший робочий день після зміни часу, ми запитали наших читачів на фейсбук-сторінці Новини Вінниці на 20хвилин. Ми цікавилися, як люди почуваються після переведення стрілок годинника на годину вперед.
«Одна година в першу добу переведеного часу... а стільки проблем... йой. Здається, деякі самі себе накручують, — написала Юлия Билык. — Не відчуваю різниці. Якби не телефон, взагалі не зрозуміла б...».
«Є набагато простіший варіант. Ввести літній час і більше його не чіпати. Далі все регулюється початком і кінцем робочого дня. Для чого ці проблеми створювати? Щоб почувати потім себе героями?», — вважає Володимир Кушта.
«Важко переношу перехід між зимовим і літнім часом. Наче і намагалась не звертати увагу на перехід, але все рівно не могла заснути майже всю ніч, то крутилась, то прокидалась і дивилась на годинник, а вранці в результаті було жахливо вставати і відчуття ніби тебе пережувало/перекрутило: хочеться спати, а не спиться, суцільна в'ялість, втрата сил...», — розказує Євгенія Преор.
«Жах, цілий день, як не в собі, втома і головний біль. Не знаю, чи економиться за цю годину електроенергія, а от КПД, у багатьох, низький. Пора відмінити це переведення», — написала Світлана Гаврилюк.
«Дурня це все: не можу виспатись, голова болить, як ніби до цього часу завжди висипалися і голова ніколи не боліла. Накручуєте самі себе. Мені подобається і я підтримую цю зміну», — констатував Женя Лозовський.
«Для мене переведення годинників на літній час —- це жах!, — пише Людмила Нахайчук. — Півроку, до осені, буду відчувати себе втомленою, постійно буде хотітися спати, майже щоденний головний біль і неможливість зосередитися. Можливо, людина, яка має змогу лягати спати та прокидатися, коли вважає за необхідне, це майже і не помічає. Для людини, яка працює — це помітно. Я щодня прокидаюсь о 5год.50хв., а тепер, відповідно, о 4год.50хв. Півроку буду чекати на переведення годинників на зимовий час!!!».
«Взагалі не знала, що перевели час, телефони автоматично перевелися, я й не відчула. Завжди було байдуже на ці переводи))», — ділиться своїм враженням від понеділка Вікторія Селезньова.
«Звечора не можу заснути, а вранці ледве прокидаюсь після 100500 дзвінка будильника. Зараз таке відчуття, що мене всю ніч били по голові», — натомість зізналася Юлія Мельник.
«Я працюю в садочку сьогодні всі дітки капризні та не виспані, вчора не могли заснути, а сьогодні встати», — написала Юлія Ходзінська.
«Легко пристосовуюсь до біоритмів сонця. Адаптуюсь вже завжди за два тижні до переведення годинників в кожен період», — стверджує Elena Novakova.
Більше розповідей вінничан про біоритми, адаптацію та життя у літній час знайдете за цим посиланням. Там можете додати свій коментар або ж залишили його тут, під статтею. Але спершу пройдіть просте опитування: