Водії не бачать пішоходів. У Вінниці підсвічують «зебри» лише там, де ремонт

Водії не бачать пішоходів. У Вінниці підсвічують «зебри» лише там, де ремонт
  • В темну пору доби на пішохідному переході без світлофора водії людей не помічають.
  • Експерти кажуть, що за збиту людину на неосвітленій «зебрі» водій не відповість - пішохід втрачає перевагу з настанням темноти.
  • Чи збирається міська влада вирішити проблему освітлення пішохідних переходів?

Про небезпечні «зебри» Вінниці, на яких немає належного освітлення і не видно попереджувальних знаків, vn.20minut.ua розпитувала водіїв та експертів. І вдалося скласти перелік найбільш проблемних пішохідних переходів. Експерти знають, як можна вирішити проблему темних «зебр». Питаємо у міськвиконкомі про їхнє бачення.

І дізнаємося: цього року у Вінниці вперше почали ставити над пішохідними переходами додаткові, світлодіодні, ліхтарі.

Як сказав заступник начальника Департаменту комунального господарства та благоустрою Юрій Павлінчук, додаткове освітлення пішохідних переходів проводять за планом реконструкції і капітального ремонту вулиць.

На цей рік у план потрапило освітлення 30 пішохідних переходів. Частину вже зробили. Частину завершать у найближчі місяці. Але більше «зебр» без світлофорів - до 50 – мають освітити в наступному році. Для цього залишилося запланувати в бюджеті, як порахували чиновники, один мільйон 200 тисяч гривень.

- За планом реконструкції і капітального ремонту вулиць, опори встановлюємо біля переходів зі світлодіодними світильниками, які більше освітлюють. Якщо раніше опори встановлювали через 30 метрів, а перехід був десь посередині, то його додатково не освітлювали. Зараз ми ставимо опори прямо біля переходу, - говорить Юрій Павлінчук.

Відео дня

Коштує поставити опору зі світлодіодним ліхтарем, за його словами, до 20 тисяч гривень. Інколи можливий економ-варіант. Якщо є між чим натягнути дріт, щоб підвісити кілька ліхтарів, вкладуться і в 10 тисяч гривень. Таку підсвітку, наприклад, мають кілька «зебр» на Зодчих. Її зробили ще минулого року.

- Ліхтарі на торосах, якщо вітер, хитаються. Але все одно увагу водіїв привертають, - каже Юрій Павлінчук. – Цей варіант значно дешевший, але не завжди є можливість так зробити. Є ж багато переходів, де немає опор або опора одна. Як тоді натягнути трос?

Кияни, мешканці Черкас та Луцька писала петиції, щоб добитися освітлення «зебр» у своїх містах. У окремих випадках до вирішення проблем з освітленням пішохідних переходів підключилися благодійні фонди. Вони роблять дорогі проекти – за 100 тисяч гривень кожний. На такому переході із ліхтарів роблять «зебру» у повітрі.


- Я не думаю, що є потреба в таких «зебрах». Мені здається, вона буде відволікати водія. Хіба що, десь на трасі, де великі швидкості, таким чином привертати увагу. Для міста такий варіант не підходить, - каже Юрій Павлінчук.  

А як у Вінниці формують список проблемних переходів? Юрій Павлінчук каже, що звернень від активістів чи простих містян не було, тому департамент сам вивчав проблему: працівники їздили по місту і складав список. 

- На наступний рік 40-50 переходів будемо додатково освітлювати і, думаю, що основну частину проблемних питань за ці два роки змінено, - говорить чиновник. – Важливо, що почали ставити більш сучасні світильники і переходимо на те, що всі мережі повинні знаходитися під землею, тоді не страшний ні вітер, ні дощ, ні що хтось обірве кабель. Крім того, ми торік зробили диспетчеризацію вуличного освітлення: якщо десь вимикається, то диспетчер на пульту бачить, що туди одразу треба послати бригаду.

Юрій Павлінчук також сказав, що городяни можуть надавати інформацію про неосвітлені пішохідні переходи на "Цілодобову варту" за номером 15-06. Інший варіант вплинути на план освітлення наступного року - записати звернення в листі або на електронній формі на сайті міськради. 
 

Читайте також:

Небезпечні «зебри» Вінниці або Чому в темну пору доби водій завжди правий

Експерти про неуважних водіїв, безправних пішоходів та темні «зебри» Вінниці

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Мартынюк Олег
    На мою думку пішоходні переходи підсвічуватись повинні. Булоб непогано зробити автоматичну підсвітку пішоходних переходів, наприклад, щоб пішоходний перехід підсвічівався тоді, коли на ньому знаходитися людина. І бажано щоб підсвітка була жовтого або червоного кольору і цим самим щей додатково буде видиляьись людина, я в цей момент знаходитися на проїзжій частині. В наш час це не важко реалізувати.
  • Daily
    надо водителей учить нормально и документы выдавать за знания а не за бабки.
    Дёмин Олег reply Daily
    среднестатистическая  легковушка  весит  около тоны



    в темное  время суток - свет фар отражается  от асфальта  особенно, если дождь или снег



    + учитывай поток  встречных вододятлов с колхозным ксеноном которые слепят встречный поток машин



    а теперь вопрос  уважаемый знаток пешеходу перед выходом  на  пешеходный переход сложно повернуть голову  в сторону  встречного движения и убедиться что нет машин? пропустить пару машин  которые не успевают  затормозить перед пешеходным переходом - да такое бывает  водитель не успевают затормозить



    я думаю это не очень сложно да и цена  этому  простому поступку человеческая жизнь



    к сожалению культура вождения  в нашей стране  на очень низком уровне и она  заключается не только в пропускании  пешехода на  пешеходном переходе. но и в культуре поведения пешехода на  дороге





    + учитывай что 80 % ночных пешеходов одеты в темную одежду

    а 80 % водителей ездят уставшие



    да и переходов сейчас много нарисовали везде где ходят пешеходы, так в чем проблема  быть немного вежливее, а?
    Анонім reply Daily
    К чему ты это лепишь? Статью читал?
    Daily reply Анонім
    читал статью.задавайте вопросы с удовольствием дам ответ.
    Анонім reply Daily
    Я бачу ти не розумієш різницю між підсвіченим пішохідним переходом і не підсвіченим. Перш ніж читати прочитай статтю і покатайся в темну пору доби на авто.
    Daily reply Анонім
    прочитай свой комент для начала  "специалист"
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up