А недавно ще й вінницька мерія звернулась до власників кафе і ресторанів з проханням облаштувати у своїх закладах доступ до безпровідного інтернету. Впоратися з цією рекомендацією власники закладів мають до кінця року. Як обіцяють у мерії, за відсутність інтернету штрафувати не будуть, але все-таки кажуть, що було б непогано, якби ідею реалізували якомога більше рестораторів.
- Ця норма не обов’язкова, а рекомендаційна, тобто ми не штрафуватимемо заклади за відсутність інтернету, - каже директор департаменту адміністративних послуг Вінницької міської Ради Сергій Кудлаєнко. - Разом з тим, оскільки Вінниця рухається в європейському напрямку, ми хочемо, щоб наші кафе і ресторани мали wi-fi. Це нормальна європейська практика.
Уже сьогодні «20 хвилин» нарахувала близько двадцяти, кафе, ресторанів та нічних клубів з wi-fi. І це при тому, що ми обдзвонили лише найпопулярніші серед вінничан заклади. Як правило, більшість кафе та ресторанів з можливістю безкоштовного виходу в мережу розташовані в центрі. Вулиці Грушевського, Театральна, Соборна – тут більше закладів з wi-fi, ніж без нього. Зловити безпровідний інтернет можна і в закладах на Вишеньці і Поділлі. Гірша картина з доступом у мережу на Замості.
А загалом, за нашим спостереженням, wi-fi більш поширений у порівняно невеликих кафе, ніж у великих ресторанах.
- У нас wi-fi з минулого року, - каже адміністратор одного з кафе Олена. – Зробити це було неважко: підписали договір з провайдером, купили роутер - і все.
Сьогодні вартість роутерів коливається в середньому від 200 до 600 гривень.
- Не сказала б, що наявність wi-fi якось впливає на кількість відвідувачів, - піцерії «Іль Пасо» . – Зате пароль доводиться міняти часто, щоб мешканці, які живуть у квартирах над нами, не зловживали нашим інтернетом.
У деяких закладах, куди телефонували «20 хвилин», нам пообіцяли, що інтернет планують підключити згодом. Наприклад, таку відповідь ми отримали в кафе «Тет-а-Тет» і кондитерській «КоВальтер». У деяких інших закладах нам відповіли, що поки що wi-fi не входить у їхні найближчі плани. Мовляв, і без нього добре.
Ще один момент: іноді, незважаючи на номінальну наявність інтернету, вийти у мережу в кафе доволі проблематично. Адміністратори пояснюють – збої іноді трапляються через технічні і фінансові причини.
А як у них?
У Європі, США і Південно-Східній Азії банери «Wi-Fi Area» можна знайти ледь не на кожному кроці. Нерідко у містах є спеціальні точки доступу до інтернету. Однак доволі часто ця послуга платна навіть у готелях і аеропортах.
Париж, Франція
У «МакДональдсі» він є, але часто буває відключений (особливо в середині дня), як і в невеликих кафе по всьому місту.
Мережеві паби Frog (метро Halles, St-Germain-des-Pres, Bibliotheque, Trocadero, Bercy-Village) - ще одне місце, куди можна звернутися для підключення до мережі. Безкоштовний wi-fi є у деяких музеях та парках.
Рим, Італія
Столиця Італії - одне з найбільш підходящих міст для відпочинку гаджетофілів. Roma Wireless надає доступ до інтернету за допомогою декількох точок по всьому місту. В центрі міста - сотні місць, де до wi-fi можна підключитися безкоштовно.
Берлін, Німеччина
Дуже відоме і тому завжди людне місце - кафе St Oberholz на Розенталер-Платц. Schmitt у Фрідріхшайне і Volkerfreundschaft у районі Пренцлауер-Берг, а також центр Sony на Потсдамській площі - також доступні всім туристам центри безкоштовного підключення wi-fi. Ще один, досить «екзотичний», варіант підходить тим, хто вирішить скористатися послугами ландромат - пральні самообслуговування. У Freddy Leck Waschsalon є можливість серфити в мережі по wi-fi, поки крутиться барабан запущеної вами пральної машини.
Мадрид, Іспанія
У столиці Іспанії в розпал сієсти можна підключитися до інтернету на Plaza de Colon (wi-fi публічної бібліотеки), а також на площах Plaza del Dos de Mayo і Plaza Mayor. Кафетерії El Corte Ingles та деякі міські бібліотеки оснащені wi-fi - так само, як і багато транспортні вузли і навіть самі автобуси. У Мадриді можна підключитися до Wifimas і безкоштовно користуватися інтернетом протягом 30 хвилин на день.
Лондон, Великобританія
Безкоштовний wi-fi у британській столиці можна виявити, перш за все, в мережевих кафе і закладах типу «МакДональдса», але не в усіх ця послуга безкоштовна. У «МакДональдсі» або пабах Wetherspoon за це задоволення доведеться купити напій. Пароль вказується на чекові. Крім того, у Лондоні є і ніяк не пов'язані з ресторанним бізнесом місця безкоштовного підключення до інтернету, наприклад, St Pancras Station або торговий центр Westfield.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер