- Змагання «Шахові сліди» проводитимуться 21 листопада о 16-ій годині у ДЮСШ № 6 (ред.- Театральна, 24). Бажаючим взяти у них участь потрібно зареєструватися цього ж дня з 15:30 до 15:55. Правила гри легкі та доступні кожному, незалежно від віку. За десять хвилин до початку я розповім про правила та продемонструю як потрібно грати, – каже автор гри Михайло Шафір.
Учасників турніру розділять на три категорії. До першої групи увійдуть юнаки та дівчата до 8 років, до другої - 10 років, та до третьої - старше 10 років.
Призери турніру отримають грамоти, медалі та призи.
Довідка.
Правила вінницької гри «Сліди»
1.В «Сліди» (або «Шахові сліди») грають два учасники на 64-клітинковій дошці. Ходять по черзі.
2.Для гри можна використовувати шахи різних кольорів або шашки (з дамками), або фішки. Оптимально в якості основних фігур використовувати шахові тури, в якості їхніх слідів – шашки відповідних кольорів.
3.Хід виконує лише одна головна одна фігура (умовно це тура) у кожного з гравців. Вона ходить як шахова тура – на будь-яку кількість клітинок по вертикалі або горизонталі. Перескакувати через фігури тура не може. Єдина відмінність цієї фігури від шахової тури – заборонено ставати під удар.
4.На початку партії тура білих розташовується на клітинці «а1», чорних – на «h8». Інших фігур на шахівниці немає. Починають білі.
5.Туру бити заборонено (як короля в шахах). Водночас всі неможливі ходи повертаються назад - за вимогою одного з гравців або судді.
6.Після кожного ходу тури на її попередньому місці знаходження ставиться слід – будь-яка фігура або фішка (окрім тури) кольору своєї тури.
7.Сліди не ходять і не б’ють ані туру, ані сліди суперника. Якщо помилково походити слідом – хід повертається назад, як неможливий.
8.Чужі сліди можна бити турою (лише один слід за один хід). Це можна робити лише тоді, коли слід є незахищеним іншим слідом або турою. Захищені слідом або турою сліди знімати забороняється. Якщо побити слід не по правилам – хід повертається назад, як неможливий.
9.Бити сліди в грі необов’язково.
10.Суддя має право оголошувати поразку за 3 неможливих ходи.
11.Мета гри – захопити і відгородити якомога більше території, щоб у суперника не було ходів - тобто запатувати опонента. Запатований гравець, який не може зробити хід – оголошується переможеним. Отже, його суперник – виграв.
12. Арбітр має право присудити нічию, якщо ситуація на дошці багаторазово повторюється і протягом 30 ходів суттєво не змінюється. А ось погоджуватися на нічию забороняється. За гри по правилам в слідах має бути переможець.
13. За перемогу нараховується 1 очко, за поразку – 0, за нічию – ½ очки.
14. В слідах необхідно виконувати правила етики: можливі за правилами ходи брати назад заборонено; торкнувся своєї фігури – маєш нею ходити; торкнувся чужої – мусиш її бити.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер