У Центральному парку відкриють державний «Музей науки»

У Центральному парку відкриють державний «Музей науки»
У мерії кажуть, що готові долучитись до ремонту приміщення. Новим «Музеєм науки» буде опікуватися Мала академія наук / Фото: vmr.gov.ua
  • Близько 200 експонатів вінницькі підприємці передадуть Малій академії наук України. 
  • Міська рада передає в оренду будівлю колишнього ресторану «Імперіал», що в Центральному парку.
  • Тут наступного року почне діяти державний «Музей науки»

На сесії міськради 28 травня депутати погодили рішення про зміну орендаря для об’єкту на Хлібній, 1. За цією адресою знаходиться закинутий ресторан «Імперіал», який за текстом рішення нині на балансі «Вінницязеленбуду».

Новим орендарем стане національний центр «Мала академія наук України», для якого оцінять об’єкт нерухомості та розрахують розмір орендної плати.

Приватний «Музей науки» взимку повідомив про закриття проекту, оскільки через коронакризу опинився на межі. Зберегти музей для міста та дати йому нове життя допомагає міністр освіти та науки 2016-2019 років Лілія Гриневич, про що на сесії розповів міський голова Сергій Моргунов.

— За сприяння Гриневич ми обговорили цю ініціативу з Малою академією наук України. Якраз торік МАН впровадила подібний проект у столиці. Приємно, що нашу ідею підтримали. Приміщення для музею громада надає, також готові до дольової участі в ремонті об’єкту, — говорив Моргунов.

Чіткої дати запуску нового закладу поки не кажуть. Повідомляють, що це відбудеться в 2022 році. Міський голова наголошує, — цей Музей науки матиме «інтерактивний простір з мобільною експозицією».

Своє обладнання, а це близько 200 експонатів, вінницькі підприємці передають Малій академії наук України для створення нового закладу. Заклад, який відкриється, буде державним, повідомляють у прес-службі міськради.

На місці закинутого ресторану «Імперіал», в радянські часи, діяла Обласна виставкова зала досягнень народного господарства. Це був аналог столичної ВДНГ. Про це і також інші сторінки історії Центрального парку — в матеріалі Лариси Олійник.

За 103,5 млн грн, нагадаємо, у Вінниці побудують Технопарк.

 

Читайте також:

Вперед за новими враженнями: добірка вінницьких музеїв, які варто відвідати

Зробити фото з Ілоном Маском і... Можайським можна буде у Вороновиці. Підтримаймо проект!

Під землею — 59 кімнат. Запрошують на екскурсію у військовий ДОТ, протяжністю понад 900 метрів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:31 У Вінниці майже мільйон гривень витратять на безперебійники — подробиці 13:15 Судитимуть 45-річного чоловіка, який неодноразово ґвалтував школярку 12:18 Індустріальний парк для переробки макулатури з’явиться у Вінниці: проєкту дали «зелене світло» на 30 років 11:07 Бійка під час застілля у Сосонці закінчилася трагедією. Сестра знайшла брата мертвим у будинку Від читача 13:28 Соціальні та протестні чинники внаслідок паливної кризи в рф 10:50 Новорічний корпоратив 2026 у Вінниці. Де зустрітися з колегами і за скільки? (партнерський проєкт) 10:43 Вінничани здобули 18 медалей на Кубку світу з Козацького двобою в Австрії 10:15 «Це було випадкове знайомство під час війни»: як французи оновлюють лікарню у Немирові 09:48 Вакансії в супермаркеті «Грош», в АН «Благоустрій», ТОВ "ВКХП №2" та 66 актуальних пропозицій роботи у Вінниці 09:42 Оперативна інформація для вінничан: де немає опалення, світла та води 2 грудня 09:10 Біль утрат і шана мужності: Вінниччина провела двох воїнів, що загинули на фронті 08:15 Цей день, 2 грудня: яке сьогодні свято, прикмети та заборони 08:00 Почалися тривалі відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 21:00 В Ольгополі за рік вибудували ефективний громадський бюджет. Що це означає для людей 20:12 Підрозділ «Кречет» на передовій: коли технології рятують бійців photo_camera 19:32 Більше роботи за більшу зарплату: як реформа вплине на вчителів і що наразі з кадрами на Вінниччині 19:03 Симптоми як застуда, а наслідки серйозніші: що потрібно знати про Коксакі 18:06 Браконьєр на Південному Бузі попався з трьома сітками. Збитки склали майже 194 тисячі гривень 17:53 Порушення сну, інсульти, нервозність... Які ще ускладнення бувають після ковіду, розповів лікар 17:09 «Пройшовся» двома кав’ярнями за годину: чоловік із пістолетом обікрав заклади у Вінниці play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up