На сайті міськради опублікували повідомлення, що в червні збираються продати нежитлові приміщення будинків, які є в комунальній власності та роками не використовувалися. Усього 29 об’єктів, серед яких є технічні приміщення, в яких колись були котельні, господарські об’єкти та окремо стоячі будівлі, якими управляли ЖЕКи ще за часів СРСР.
Як приклад, наводять підвальне приміщення за адресою Янгеля, 50 (колишня Фрунзе - авт.).
«Тут знаходиться гуртожиток, в якому під час проектування будівлі в підвалі було запроектовано котельню. Згодом будинок підключили до централізованого постачання і необхідність у котельні відпала. Усе обладнання демонтували і довгий час підвал стояв пусткою. Кілька років тому його взяли в оренду, але з часом орендарі відмовилися від його подальшого використання. І зараз це приміщення вже руйнується», — пишуть у повідомленні.
На 29 об’єктів вже зробили пакет документів та в червні виставлять їх на продаж у системі електронних аукціонів ProZorro.Продажі.
Через продаж цих об’єктів комунального майна на минулій сесії 22 травня була суперечка. Депутатка Депутатка Ганна Давиденко заявила, що міська рада ухвалила протиправне відчуження підвалів у жителів багатоповерхівок.
— Я особисто провела зустріч з жителями майже всіх будинків (зазначених у рішенні - авт.). Ніхто з них не знав про ваші наміри забрати в них підвали. Вінничани обурені такою зневагою до них, деякі вийшли під стіни міськради, — говорила депутатка.
Також вона зазначила, що за рішенням Конституційного суду України від 2 березня 2004 року усі допоміжні приміщення в будинку передаються у спільну власність громадян, одночасно з приватизацією квартир. Тому, за її словами міськрада, ніколи не мала права оформляти цю власність як свою, здавати її в оренду і тим більше — не може виставляти її на продаж.
Натомість у юридичному відділі міської ради відповіли, що якщо є питання по праву власності — їх потрібно вирішувати в суді.
— Якщо співвласники багатоповерхівок вважають, що їхні права порушуються, то вони можуть звернутися до суду, — сказала директор департаменту правової політики та якості Людмила Григорук.
Міський голова Сергій Моргунов прокоментував це питання тим, що «прокуратура розбереться».
Чому міськрада вирішила продавати підвали у багатоповерхівках, роз’яснив раніше директор департаменту комунального майна Ігор Шутак.
— У цьому рішенні не йдеться про підвали усіх вінницьких будинків. У переліку тільки 29 об’єктів. Більш того, це і підвали, і вбудовані приміщення на першому поверсі й допоміжні споруди, які є у комунальній власності, — каже Шутак.
Питаємо, чому мерія розпоряджається цими об’єктами, якщо вони за законом №417 є спільною сумісною власністю мешканців (співвласників) багатоповерхівки?
— Це комунальне майно. Тобто, ці приміщення не належать жителям багатоповерхівок, бо право власності закріплене у держреєстрі речових прав на нерухоме майно за територіальною громадою міста Вінниця, — відповів Ігор Шутак.
Він наводить приклад — підвальне приміщення за адресою Ватутіна, 36 знаходиться окремо від будинку, і в радянські часи там був підлітковий клуб, яким керував ЖЕК. Приміщення пустує, його не хочуть брати в оренду, тож бюджет недоотримує з цього коштів й як результат — об’єкт пропонують продати.
— На жаль, більшість приміщень в жахливому стані — пошарпані стіни, засмічені. Вважаю, що краще їх продати, щоб новий власник вклав гроші у ремонт приміщення, відкрив бізнес і створив нові робочі місця. А гроші з продажу підуть у бюджет розвитку та будуть витрачені на розбудову інфраструктури. Для прикладу, на утеплення дитсадків, ремонт лікарень тощо, — розказує керівник департаменту комунального майна.
У Вінниці, нагадаємо, поблизу новобудов будуть шукати могили військових
Читайте також:
Жителі Пирогово самі побудували дорогу. Вийшло дешевше, ніж в складчину з містом
Будівлі, які раніше займав «ЖЕО», підуть під приватизацію. Крім дому Новінського
У червні почнуть оформлювати муніципальні виплати. Дадуть до 500 гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер