Нетипові симптоми і складний перебіг. Чому літні люди важко переносять COVID?

Нетипові симптоми і складний перебіг. Чому літні люди важко переносять COVID?
Фото: ілюстративне
  • Найбільш вразливими до коронавірусної інфекції є літні люди та ті, хто страждають від хронічних хвороб. 
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, високий рівень смертності від захворювання притаманний віковій категорії старше 50 років.
  • Які симптоми заховрювання на ковід у людей старшого віку, і як вберегти своїх рідних від хвороби,— читайте поради фахівців.

Перша смерть від коронавірусу в Україні була зафіксована у 71-річної жінки. Чому літні люди важче переносять коронавірус? Лікарі називають дві причини, які роблять літніх людей більш вразливими до хвороби COVID-19:

  • зміни імунної системи;

  • наявність низки хронічних захворювань.

    Відео дня
    /li>

З віком імунна система слабшає, що робить організм вразливішим до інфекцій різних типів.У літніх людей кількість лейкоцитів, які виявляють і допомагають усунути інфекції, зменшується, говорять медики.Клітини також стають менш активними у виявленні нових патогенів. 

Поруч із ослабленою імунною системою хронічні захворювання також заважають організму протистояти вірусу.

—  Коли ви стаєте старшими, легені перестають бути такими ж еластичними та пружними, як в молодому віці, говорить лікар загальної медицини Людмила Ковальчук.— В поєднанні з будь-якими проблемами зі здоров'ям, які можуть виникнути, це може зашкодити функції дихальних шляхів.

Фахівці перераховують низку рекомендацій для осіб які перебувають в підвищеній групі ризику через вік чи наявність хронічних захворювань:

  •  Дотримуйтесь повсякденних заходів безпеки.
  • Тримайтеся подалі від хворих, обмежте тісний контакт і часто мийте руки.
  • Уникайте натовпу та скупчень людей. 
  • Відмовтеся від  довготривалих поїздок і подорожей
  •  Під час спалаху COVID-19 у вашому місті, залишайтеся вдома, щоб знизити ризик інфікування.

Як захистити своїх рідних? 

Поки найефективнішим методом захисту літніх людей є їхня ізоляція.  

Щоб ефективно та безпечно організувати карантин для людей літнього віку, варто дотримуватися кількох правил.

Якщо ви помітили у себе симптоми вірусного захворювання — сухий кашель, лихоманку, в'ялість, варто обмежити зустрічі з людьми похилого віку, яких ви можете заразити. Але не залишати їх без спілкування.

Пандемія вірусу небезпечна не лише для фізичного, а й психологічного здоров'я. Емоційний стан аналогічно впливає на нормальне самопочуття організму, тому потурбуйтеся про те, щоб літні люди не відчували себе пригніченими через самотність.

— Коли люди більш соціально інтегровані у них є почуття сенсу і мети, і це позитивно впливає на їхнє загальне благополуччя та стан здоров'я, — наголошує лікар Людмила Ковальчук.—  Дізнайтеся, чи вашим рідним потрібно купити ліки, вітамінип, продукти або засоби для дезінфекції. Залиште покупки біля дверей, або тримайте дистанцію 1,5 - 2 метри, спілкуючись з ними в захисній масці. Стежте за рівнем тиску літньої людини та її загальним станом її самопочуття. У разі потреби допоможіть їй зв'язатися з лікарем.  

Нетипові симптоми

Серед симптомів COVID-19 зазвичай виділяють три основних: це лихоманка, кашель і задишка, однак люди старшого покоління, вікова група, яка найбільше схильна до ризику важких ускладнень або смерті від коронавіруса, можуть не мати жодного з цих симптомів. 

— Літні люди на ранній стадії захворювання можуть спати більше звичайного або втратити апетит. Вони можуть здаватися «надзвичайно апатичними», втрачати орієнтацію в просторі, відчувати запаморочення ,—  зазначає лікар загальної медицини.— У деяких літніх пацієнтів коронавірус викликає нудоту, блювоту і діарею, але без лихоманки, кашлю і задишки. У людей похилого віку, котрі мають хронічну серцеву недостатність, патологію органів дихання чи діабет — вірус визиває загострення цих патологій, і безпосередньою причиною смерті, стає інфаркт міокарду, або пневмонія як ускладнення. Якщо у вас чи ваших рідних з'являються такі небезпечні симптоми,— сповіщайте сімейного лікаря або викликйте швидку.

Важливо пам’ятати, що незалежно від того, наскільки ви здорові та активні, ризик отримати пневмонію зростає з віком, оскільки поступово природно слабшає імунна система, що ускладнює боротьбу організму з інфекціями та хворобами. Знаючи це, людям старшого віку потрібно більш ретельно запобігати ризику інфікування.

 

Читайте також:

Як вберегтися від ковіду, робити КТ і лікуватися вдома? Рекомендації сімейних лікарів

«Антибіотики не лікують коронавірус». Вінницький інфекціоніст відповідає на запитання про СOVID-19

На чотири бокс-палати. У гінекології пологового №2 відкривають ковідне відділення

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Наталья Горошко
    Их убивает не ковидло. Их убивает "лечение". Или неоказание помощи при других болезнях.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up